Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 minutes ago, gospa buba said:

zato shto se najlepshe shiri u zatvorenom prostoru ili u bilo kakvom prostoru gde mase ljudi skachu, skarlichu i pljuju jedni po drugima. tachka. nema dalje nema drugo. al ne moze srbinin da ne testira hipotezu stoti put, jer mnogo pametan i bash mu rade o glavi.

 

zashto se ne shiri po shkoli? zato shto im ne daju da pisnu bez maske, eto zashto se ne shiri :dry:

 

mogu ovo da ponavljam kako volite, mesechno, nedeljno, dnevno, shta kome treba. mogu i individualno personalizovano, da vam shaljem na poruke :lolol:

 

i nece umreti svako, nece se strashno razboleti svako, razbolece se samo kilav, umrece mozda. to shto svaki zdravi potencijalni asimptomatski seronja misli da bash on nije kilav, to je druga pricha. trista hiljaditi put, ne znash da li prenosish, ne znash da si bolestan, ne fali ti nishta, nosi jebenu masku glupo govedo, kilava ti keva, kilavo ti dete, kilav ti sluchajni prolaznik, zakachice neko. nije 100 dukata, necesh se ugushiti (i ovako se gushish duvanom, smogom, smederevom, borom, nocnim klubom, junejmit). nece ti eksere pod nokte, ne boli te nishta, ne fali ti nishta.

 

i ovo mogu da ponavljam po istoj shemi, samo da se dogovorimo. jebemumater ako cemo ovako stalno. dosadni ste. dosadna sam :dry:

 

Da potegnem ja neke veze,mada danas su neki drugi na vlasti..Ali..da isti ovaj teskt izvodite sa istim zarom i nadahnucem, drzeci flajku zajecarca od po litre u ruci, ispred seoskih prodavnica..svaki dan po tri sela..minimum

 

Vlast da sponzorira..dobijete dnevnicu..ko hoce da prenosi mora da plati..na jaknu vam nakacimo sponzore - banka, mobilna telefonija, Lidl i Zajecarska pivara.

 

Bilo bi zmaj.

Link to comment
47 minutes ago, gospa buba said:

zato shto se najlepshe shiri u zatvorenom prostoru ili u bilo kakvom prostoru gde mase ljudi skachu, skarlichu i pljuju jedni po drugima. tachka. nema dalje nema drugo. al ne moze srbinin da ne testira hipotezu stoti put, jer mnogo pametan i bash mu rade o glavi.

Prekretnica je definitivno bila zabrana velikih okupljanja, svadba, sahrana i rođendana sa par stotina posetilaca i preimenovanje preporuka u naredbe. Pokazalo se da ni plaže, bazeni i slično nisu ni približno velik problem. Od kad je postalo obavezno nošenje maski u busu i zatvorenom prostoru skoro svi nose, dok je bilo preporučeno nosio je poneko. Nije mi poznato da je neko platio kaznu, a opet se ponašanje drastično promenilo. 

Nije lepo napadati nekog i kad nije kriv, pa ni nesrećnog Srbina. Ovaj put se više drži zakona od Švabe. Švabe i Česi su se baš raspustili.

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Mesas informisanje sa panikom.

 

Bilo bi najbolje da se ne testira i da u medijima prosto nema vesti o ovome, onda ne bi ni postojalo. Moj komsija i kasnije komsika izginuli na respiratorima, 53-54 godina starosti. Sta je bilo, nemamo pojma. Meni najbolja ova kvalifikacija "zastraseni" :lol: jebiga u nekom konacnom zbiru ti zastraseni drze ovo govno pod kakvom takvom kontrolom e da bi ovi sto neveruju™ bili u pravu :isuse:

 

Rekoh vec, sumrak covecanstva. Nauka se ovde pokazala inferiornom jer ima svoje procedure i ne moze da tvrdi nesto dok se procedure ne ispostuju, kvalitativan i kvantitativan uzorak, vreme provedeno u proucavanju, uocavanje paterna, dokazivanje i ostalo. Za to vreme svaka budala na jytjubu je jaca od nauke jer procedura nema, samo udri po ZAVERI

 

I to su onda dve ravnopravne strane u diskusiji. Pa mora da propadnemo, globalno.

 

 

Meni je dobar poznanik otišao za čas...51 godina, sada, kada je da kažemo skoro pa nema. Ne vredi, nikada se ne zna ko šta nosi i zašto podlegne. Tako da je bolje da se izbegne, ko može.

Link to comment

@duma. tako je. ali niko ga ni ne napada, srbinina. bio je dobar i sad je dobro. ali je lakshe sve pripisati zloj drzavi, misterioznoj transformaciji virusa, godisnjem dobu, kosmosu, bozjoj volji, soroshu gejtsu i superiornoj genetici, nego ponashanju. shto da bude tolko jednostavno :s_w:

 

pri tome josh otkad ukinuli video, a da niko nije shvatio kako da programira rekorder da snimi dnevnik dok ide utisak nedelje. to 1 vrelo inteligencije :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment

problem su testovi. Na doktorskoj™ viber grupi mikrobiolozi pominju Roche-ove testove koji su registrovani u našem ALIMS-u kako je retko koji negativan i kineske, koji nisu registrovani, ali smo ih dobili - tu je otprilike lutrija šta će da pokaže.

 

Takođe, problem je sa internom kontrolom kvaliteta. Kada se otvori novi paket, uradi se pozitivna i negativna kontrola, prema pratećoj unutrašnjoj deklaraciji i ako je to OK, onda testovi mogu da se koriste, ako ne, ceo lot može komotno da ide u đubre.

 

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

placam ja debeo porez da to uradi neko drugi. placash i ti. dragi zmaju.

Kolko god ih placali nasa struka je evidentno nedovoljno inteligentna da sastavi tri prosirene recenice o virusu i jasno kaze narodu kako da se ponasa.

I to ne neophodno o ovoj aktuelnoj koroni nego o bilo kom virusu koji se prenosi na slican nacin.

O vaznosti nosenja maski smo slusali od  one nesretne zene iz Vince na primjeru hrcaka. Da nije tuzno bilo bi smijesno.

Link to comment
6 hours ago, omiljeni said:

ne razumem na šta tačno misliš...

 

da je virus zajeban, zajeban je to se ne dovodi u pitanje, ali je isto tako i medijska histerija zajebana, ako ne i zajebanija po psihičko zdravlje stanovništva

a nije baš da ćemo svi dumremo

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

da je virus zajeban, zajeban je to se ne dovodi u pitanje, ali je isto tako i medijska histerija zajebana, ako ne i zajebanija po psihičko zdravlje stanovništva

a nije baš da ćemo svi dumremo

nije mi bilo jasno šta misliš za uslove na brodu i taj deo, medije i histerije ja nisam spomenuo.

Link to comment
38 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

da je virus zajeban, zajeban je to se ne dovodi u pitanje, ali je isto tako i medijska histerija zajebana, ako ne i zajebanija po psihičko zdravlje stanovništva

a nije baš da ćemo svi dumremo

 

Kumse brt koja medijska histerija? Cini se da uvodimo u pricu nesto sto ne postoji, u Srbiji makar (ono stranih medija koje ja citam takodje su daleko od histerije)

 

Evo kako ja vidim stvar: zajeban virus trazi stroge mere, za nepostovanje drakonske kazne, niko se ne plasi, svi srecni a virus ne divlja, win win.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...