Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

 

Quote

 

Više od 800 obolelih od korona virusa u Šapcu

Potrebno testiranje 300 osoba dnevno

U Šapcu je do sada od korona virusa obolelo više od 800 osoba, ali za poslednja dva dana nisu rađeni testovi. Očekuju se rezultati  za više od dve stotine testova, među njima  i oni iz ambulante „Vatreno  oko“. Pored toga policija i nadležne službe kontrolišu i 1660 osoba koje su bile u kontaktu sa zaraženima.

https://www.danas.rs/drustvo/vise-od-800-obolelih-od-korona-virusa-u-sapcu/

 

 

Pomoravlje mirno

Quote

 

Zaraženi od 1.7.2020.

30 Jagodina

20 Ćuprija

15 Paraćin

 9 Svilajnac

 6 Rekovac

 

sa FB

Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

Jedna od najvećih misterija zvanične "statistike": ako je u Beogradu najgore stanje i ako se tu najviše testira, kako je moguće da u Beogradu u ovom trenutku u samoizolaciji bude dvostruko manje ljudi nego u Šapcu, a manje nego i u Kragujevcu (takođe skoro duplo) i Novom Sadu? :wacko:

Confused Math GIF

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

 

Ne može distribuirani sistem da se postavi za dva dana a da valja kurcu. Zato sam i napisao 2 nedelje. Da sam u treningu ko što nisam mogao bih večeras da izbacim prototip ovako nečega, al pošto mi se sve ove web tehnologije gade ja sam pre 10 godina prešao na biznis/menadžment stranu.

to mozda nije moglo pre 10 godina(mada jeste i tada) za 2 dana, ali danas itekako moze... ja cu sam uraditi celokupnu mreznu konektivnost. uredjaji postoje, pristup netu postoji, znaci samo konfiguracija... otvoris port po kojem se pristupa, i samo sipas... cak i da se izdrkavas, pa radis IPSec izmedju svake lokacije i centralne, SRX1400 sto je uredjaj star 5+ godina, ako me secanje sluzi drzi 5000 VPN sesija i ima 2G VPN bandwidtha. znaci bukvalno da napravis bazu i program koji je puni. Radisa sam da radi treba mu jedan dan da ispita ljude na sastanku sta im treba, jedan dan da prouci, jedan dan da iskonfigurise...

znaci Radisa i ja bi sami to sve napravili za 3 dana i sljakalo bi sve u 16

Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

opet gnjida priča o eksploziji brojeva u čitavoj evropi

a u Evropi svuda brojevi padaju osim kod nas i još par država na istoku.

od pre neki dan Italija ima bolje brojeve od nas

 

Publika kojoj je ta priča namenjena će progutati bilo šta. Nećemo se valjda obazirati na realnost, nećemo valjda govoriti istinu. Bolje graditi paralelnu stvarnost kada već sve prolazi.:frust:

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
24 minutes ago, freakns said:

to mozda nije moglo pre 10 godina(mada jeste i tada) za 2 dana, ali danas itekako moze... ja cu sam uraditi celokupnu mreznu konektivnost. uredjaji postoje, pristup netu postoji, znaci samo konfiguracija... otvoris port po kojem se pristupa, i samo sipas... cak i da se izdrkavas, pa radis IPSec izmedju svake lokacije i centralne, SRX1400 sto je uredjaj star 5+ godina, ako me secanje sluzi drzi 5000 VPN sesija i ima 2G VPN bandwidtha. znaci bukvalno da napravis bazu i program koji je puni. Radisa sam da radi treba mu jedan dan da ispita ljude na sastanku sta im treba, jedan dan da prouci, jedan dan da iskonfigurise...

znaci Radisa i ja bi sami to sve napravili za 3 dana i sljakalo bi sve u 16

 

Vidi ga, sistemaš :D ne pričam uopšte o tome da je moguće infrastrukturu podesiti za to vreme, premda našem devops timu treba ceo dan da podesi novu instancu našeg rešenja - te identity server, te message queue, te workflow engine server, a sve to pre nego što se uopšte dođe do deploya platforme. Bazu za ovo mogu da ti napravim ja za sat vremena, ali nije ovde problem baza nego "program koji je puni" što u današnje vreme podrazumeva neko React/AngularJS sranje na front endu i nekih 15 nesrećnih frameworka da se vrte na back endu zato što je to čar modernih web tehnologija.

 

 

Link to comment
4 hours ago, J-♣ said:

Ni ovaj Janković ne zaostaje za đuvljarkom.

 

Ja to pričam od početka. A gde je Kon, uzeo novi godišnji, ili se penzionisao?

Link to comment
23 minutes ago, Sammael said:

 

Vidi ga, sistemaš :D ne pričam uopšte o tome da je moguće infrastrukturu podesiti za to vreme, premda našem devops timu treba ceo dan da podesi novu instancu našeg rešenja - te identity server, te message queue, te workflow engine server, a sve to pre nego što se uopšte dođe do deploya platforme. Bazu za ovo mogu da ti napravim ja za sat vremena, ali nije ovde problem baza nego "program koji je puni" što u današnje vreme podrazumeva neko React/AngularJS sranje na front endu i nekih 15 nesrećnih frameworka da se vrte na back endu zato što je to čar modernih web tehnologija.

 

 

vidi, taj deo oko programiranja, ne razumem se puno... sql bazu znam da napravim, pa znam da nije nuklearna fizika, ali za samo to programiranje, pouzdam se da Radisa brzo kuca :D realno, ja sam se programiranja batalio kada sam naucio hello world u delphiju pa posle u phpu i to je to od mene :D 

 

 

Link to comment
Just now, freakns said:

vidi, taj deo oko programiranja, ne razumem se puno... sql bazu znam da napravim, pa znam da nije nuklearna fizika, ali za samo to programiranje, pouzdam se da Radisa brzo kuca :D realno, ja sam se programiranja batalio kada sam naucio hello world u delphiju pa posle u phpu i to je to od mene :D 

 

 

Drago mi je što ti miliš daja znam to da napravim, ali menije frontend predodređen alatom... Ja ne moram time da se bakćem uopšte, te se ne bakćem ima već 10 godina... Uglavnom, ja napravim model baze, a frontend su mi napravile kolege u nekom indijskom selu Waldorfu... :D

 

 

Link to comment

Evo ja mogu da napravim taj FE sa tim buljukom frejmvorka, za nekoliko sati, ima sve da pršti i da bude bolje od bilo cega sto je eUprava ikada izbacila. I kao bonus ima da radi na neEksplorer browserima :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...