Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U Vojvodini se nastavlja rast obolelih od virusa korona i u protekla 24 sata zabeleženo je 159 novih slučajeva, od kojih je 65 iz Novog Sada.

U Kliničkom centru Vojvodine danas se leči 238 pacijenata, što je 19 osoba više nego u ponedeljak. Međutim, kako iz KCV nema podataka o broju otpuštenih pacijenata, kojih je sigurno bilo, a nije poznato ni da li je neki oboleli u međuvremenu preminuo, nije potpuno sigurno koliko novih pacijenta zapravo ima. I danas, kao i juče, na respiratorima je 19 teže obolelih

Link to comment
Just now, radisa said:

Nisu...

 

Ma korona je 100, znaju i od koga su dobili, čovek leži na infektivnoj u NS...

 

Čekamo da vidimo šta će da urade danas, hoće uspeti da se probiju kroz birokratiju...

Jebeni uzas

Mog caleta su tako driblali danima . Na sve to majka lekar u penziji, zna 1000 ljudi pa na jedvite jade uspela da obezbedi da ga pregledaju i na pregledu saturacija 80%, hospitalizacija i kiseonik .

Sreca izvukao se bez nekih vidljivih posledica

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

4 dana... kašlju, kratak dah, bolovi u plućima i leđima...

To je školski da idu u klinički centar i čekaju dok ih ne prime. Moraju da se leče u kontrolisanim uslovima. Kod kuće uz hemomicin je pitanje da li će im proći. Ovo je verovatno za longacef.

  • +1 1
Link to comment

Malo smo krenuli tim putem...

Keva od osobe koja je sad već testirana i covid+ je inače vrlo zagrižena antivaxer i sve truju nas i to. A onda je panično tražila za sina od nas da li imamo "vezu" da ga pregledaju i testiraju.
Samo zbog sina koji je mnooogo dobar dečko i ni u snu nema taj njen pogleda, sam nazvao doktorku i spojio ih da se barem informišu gde da idu i to...
Po završetku razgovora okrenem se ženi i kažem:
Jel sam ja sad trebao da joj kažem: Idi kod one sa YT pa neka ga ona leči!

Mnogo smo se popišali po nauci i po celom zdr sistemu, sad je došlo na svoje da oćemo sveeee...

Pod mi mislim na ceo narod koji je tolerisao indijance i ološ na čelu sistema.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 4
Link to comment

Evo zašto je važno da se svi testiraju a ne samo teško oboljeli:

 

Prijatelji, svi su bili bolesni u aprilu. Roditelji kao i djeca. Muž i djeca su imali temperaturu dva tri dana i sve je prošlo. Žena tri sedmice u krevetu sa svim simptomima. Išli su u hitnu, rekli joj da ima dužu formu korona virusa ali je nisu testirali i poslali su je kući. Ona se i dan danas brzo umara od poslijedica virusa.

Kada je sve prošlo išli su da se testiraju (seroloski test). Muž ima antitijela, ona nema. 

 

Drug, 15 dana je bio bolestan, jedan dan je dobro, drugi dan loše (imao je neke simptome ali ne sve). Serološki test kaže da nema antitijela.

 

Kolega, 29 godina bio je bolestan sedam dana kao i njegova djevojka sa skoro svim simptomima. Seroloski test kaže da nemaju antitijela.

 

Ti testovi vjerovatno nisu 100% tačni, doktor kaže da su vrlo neprecizni.

 

Vjerovatno zbog toga se dešava da se isti pacijent nadje dva puta na liječenju za virus 

 

Edited by borris_
Link to comment
Quote

 

Petočlana porodica iz Srbije koja letuje u Grčkoj na Lefkadi pozitivna je na koronavirus i u ponedeljak su primljeni u Univerzitetsku bolnicu u Janjini, gradu u severozapadnoj Grčkoj, u specijalno kovid odeljenje.

Njihovo troje maloletne dece koja imaju blage simptome smešteni su na pedijatrijsku kliniku Univerzitetske bolnice.

Najpre je otac bio pozitivan na virus i odveden je u karantinski hotel u Lefkadi. Iz testiranja koje je usledilo i majka je bila pozitivna, dok je u poslednjih nekoliko sati potvrđeno da su i svo troje njihove dece pozitivni.

 

kurir.rs/vesti/drustvo/3497647/cela-srpska-porodica-zarazena-koronom-u-grckoj-u-specijalnu-bolnicu-smesteno-i-troje-dece

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

citam sticajem okolnosti komentare na drustvenim mrezama ovih dana, inace izbegavam. posto je narod, posle nestora i kriznog staba, shvatio da svako moze da se bavi medicinom, preovladjuju teze o tome da su pusaci maltene imuni na koronu (ako slucajno i obole, nista im ne bude), a videla sam i tvrdnju da pusenje regulise balans c vitamina u organizmu, kao i to da su maske opasnije od cigareta. deluje da budale nisu bas u manjini.

ima toga ovde i na forumu.

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, vememah said:

kurir.rs/vesti/drustvo/3497647/cela-srpska-porodica-zarazena-koronom-u-grckoj-u-specijalnu-bolnicu-smesteno-i-troje-dece

 

487upd.jpg

  • +1 1
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment

Skuplja se posteljina za KC Srbije jer pacijenti leze na golim dusecima. Bitno je samo da su od pamuka, nije bitno ako je pocepana. Do sutra do 15h se moze odneti u hotel Crown Plaza.

 

 

Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

Skuplja se posteljina za KC Srbije jer pacijenti leze na golim dusecima. Bitno je samo da su od pamuka, nije bitno ako je pocepana. Do sutra do 15h se moze odneti u hotel Crown Plaza.

 

 

Pa da li je moguce?¿ :ph34r:

Link to comment
6 minutes ago, borris_ said:

Kako u tom slučaju radi osiguranje?

video sam negde naslov da Grčka preuzima na sebe troškove lečenja

ali mi smo još u aprilu odložili aranžman za sezonu 21 i nisam se udubljivao da li je to istina ili su samo turističke agencije kupile burek novinaru.

verovatno ima detaljnije na onom topiću o putovanjima u dobu korone.

Edited by omiljeni
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

video sam negde naslov da Grčka preuzima na sebe troškove lečenja

ali mi smo još u aprilu odložili aranžman za sezonu 21 i nisam se udubljivao da li je to istina ili su samo turističke agencije kupile burek novinaru.

verovatno ima detaljnije na onom topiću o putovanjima u dobu korone.

optimista, lepo :)

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

U Vojvodini se nastavlja rast obolelih od virusa korona i u protekla 24 sata zabeleženo je 159 novih slučajeva, od kojih je 65 iz Novog Sada.

U Kliničkom centru Vojvodine danas se leči 238 pacijenata, što je 19 osoba više nego u ponedeljak. Međutim, kako iz KCV nema podataka o broju otpuštenih pacijenata, kojih je sigurno bilo, a nije poznato ni da li je neki oboleli u međuvremenu preminuo, nije potpuno sigurno koliko novih pacijenta zapravo ima. I danas, kao i juče, na respiratorima je 19 teže obolelih

Juce je na KCV preminulo dvoje 

U bolnici u SM izgleda Jos  jedan 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/248241/Dvoje-preminulo-danas-od-kovida-u-Klinickom-centru-Vovodine.html

 

http://www.rtvstarapazova.rs/sr/vest.php?id=11014

Edited by Haralampije
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...