Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Treba mi pomoc za prijatelja koji je vec par dana u Istambulu zbog lecenja, izjalovila mu se varijanta koju su mu organizovali iz bolnice pa mu sto pre treba smestaj za cetvoro, u obzir dolaze apartman ili ceo stan da se iznajmi posto ce tamo biti minimum mesec dana. U principu mi treba preporuka za sajt preko kog bi moglo da se nesto pronadje (osim booking.com) i eventualno ako neko ima iskustva sa iznajmljivanjem na duze - bilo kakav savet bi dobro dosao. Kako mi rece odgovaraju mu krajevi Kadikoy ili Kozyatagi (ne znam da li sam pravilno napisao). Hvala.

Link to comment

Airbnb je najbolja varijanta, tu će naći dobru ponudu za Istanbul i skoro izvesno i neki popust za mesečni najam gajbe.

 

Inače, Kadıköy je ogromna opština i veoma širok pojam. Kozyatağı je hood unutar te opštine tako da bi trebalo njega koristiti u pretrazi (kapiram da je bolnica tu negde). Kadıköy može da izbaci i opcije koje su po 5-6km udaljene.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Procitah ceo topic, samo sto mi se sad malkice mesaju stvari, pogotovo kad se radi o gastronomiji. Ovaj künefe izgleda sjajno, samo na kakvim mestima se to uglavnom jede? Kako stojimo sa slatkisima, gde je najbolje prepustiti im se? Meni su ljudi donosili brutalne rahat lokume (to pistaci, to svasta), ali postoje li neke tradicionalne poslasticarnice? Idem za neke tri nedelje, cetiri nocenja, prvi put i nalozenosti ne manjka. 

Link to comment

Hvala, a tako sam nekako i zamisljao Istanbul, gomila slatkog na sve strane (nego mi cudno da se nije vise o tome pricali da topicu). A kad se pricate o setnjama pored Bosfora, na koji se kraj tacno misli? Kako stoje sa kafanama / birtijama / mehanama? Ne mislim dakle na klasicne restorane, nego vise za mesta za popit'. 

Link to comment

Ma pretpostavio sam, ali opet na nekim sajtovima vidim preporuke za "raki barove". Samo ne znam je li to neka novotarija, tipa ove fejk nove kafane po Beogradu, ili je neka staaaara prica.

Link to comment

imas masu poslasticarnica, ne boj se za to, setaj i gledaj izloge i udji tamo gde ti se svidi.

 

ako hoces bas ciljano na neko zajebano mesto, gvirni sta radi Hafiz Mustafa 1864.

 

Idi bre Vaso gde me podseti na Hafiz Mustafu :(((

 

Vise sam koalca tamo pojeo nego donera u celom Istanbulu :(

Link to comment

Shvatih danas da sam u Stambolu tacno na prvi dan Ramazana. Kakve prakticne implikacije to ima? Realno, smorio sam se malo, al mozda i nije toliko bitno?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...