Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

Mi smo preksinoc zavrsili na nekom rooftopu u Cihangiru, mislim da se zove 5 kat, dosta slican pogled. Evo vratih se doma, i jbg, malo mi je bilo ovih cetiri dana. Samo sam zagrebao celu pricu. Pa onda jos pritom ta stiska sa vremenom cini da stalno nekuda picis, a onaj grad treba da se gustira polako. Juce posle Kadikoya do Ortakoya, zanimalo me da vidim baroknu dzamiju (nisam znao ni da takve postoje), a i da vidim nesto sto makar u najsirem smislu moze da se podvede pod bosforsko selo. 

Link to comment

I jeste uslikano na Petome katu, jedno od boljih mesta u gradu.

 

Ortaköy džamiju je projektovao isti jermenski arhitekta koji je nešto ranije projektovao Dolmabahçe palatu i džamiju koje su veoma blizu. Te dve džamije i palata su manje-više jedan neobarokni projekat. U to vreme (druga polovina 19. veka) Beyoğlu i Karaköy su postali finansijski centar imperije i tu je sve bilo nakrcano ambasadama, hotelima, bankama, kompanijama... a Karaköy je bio glavna luka. Evropski uticaj je bio značajan, a francuski pogotovo, tako da su sultani često i rado odobravali veoma moderne projekte.

Link to comment

Zamalo da se potrefimo u petom katu :) Dobro mesto, okej muzika. Meni frka od tih rooftopova jer nekako racunam da ce da deru sa cenama. Ovde ako se ne varam prilicno regularne cene.

Link to comment

Malo im je jači cenovni rang ali nije izuvanje. Rooftops kao takvi nisu automatski skupi, sve zavisi od koncepta i hajpa (neki od najskupljih restorana u Istanbulu su rooftops ali ima ih još onoliko gde može da se klopa i iskulira po prihvatljivoj ceni).

Link to comment
  • 1 month later...

25 na 28 sep. zapravo moram biti 27.9 tamo, ne mogu cet na ut jer nemam toliko sl dana i sve do 50e razlike mi vise odgovara ataturk. trenutno je 125e pegaz, 175e AS i TY, sa istim cenama po danima mamu im kartelsku

Link to comment

ne znam ti ja to jarane, samo mi reci ocu li se ovajditi za neki dobar kebab? a za kartu te poslusam, bez brige. prijatelju je okrugli rodjendan pa moram da ispostujem, valja se.

Link to comment

Večeras se prisustvuje svadbi na suprotnom kraju grada u koju svrhu je valjalo voziti cca 60 kilometara. Trajalo je 90 minuta što se može smatrati veoma dobrim prolazom. Vožnja nazad u neko gluvo doba ne dolazi u obzir, nego lepo dole na Marmaru pa u hotel. Sutra kulijana na azijskoj strani.

Link to comment

Večeras se prisustvuje svadbi na suprotnom kraju grada u koju svrhu je valjalo voziti cca 60 kilometara. Trajalo je 90 minuta što se može smatrati veoma dobrim prolazom. Vožnja nazad u neko gluvo doba ne dolazi u obzir, nego lepo dole na Marmaru pa u hotel. Sutra kulijana na azijskoj strani.

 

Zbog umora i pijanstva ili neke druge opasnosti na putu?

Link to comment

Zbog umora posle djuske plus svih mogućih ludaka koji kada dodje noć subota na nedelju reše da ispitaju granice svojih napucanih mašina i svog umeća antivožnje.

 

A pošto neću da vozim onda može da padne i malo cirke. Malo raki, malo plesovi iz Ankare.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...