Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

al su zato kebabi i dalje 5-6 lira :Hail:
bio na Taksimu kebab i od 2 lire, kiosk u koji dolaze trandze znaci dobri Stambol je jos skuplji nego pre? nisam znao da je to uopste moguce Edited by vasudeva418
Link to comment

ja bio u martu, secam se da smo iza kapali carsije pojeli zena i ja 2 mercimek corbe 1 tavuk kebab i 2 ajrana, 12 lira bilo sve. ali ako si na taksimu u onim ulicama uskim usao u pogresno mesto, sve je moguce.

Link to comment
moze da se kupi dnevna karta za "a must see" mesta pa se uz malo organizacije i ranije ustajanje moze jeftinije sve obici.
jebes takav odmor, turizam i uzivanje ako moras da se cimas i organizujes "sve za dan".da li je moguce da, kao i za smestaj, imaju u sezoni vece cene za hranu?
Link to comment

ja sam ti rekao sta mozes, a ti radi sta hoces. aja sofija i topkapi su jedno pored drugog, kao i chora i stara patrijarsija koje su par stanica tramvajem dalje ka severu. kroz dolmabahce ionako imas vodica pa obilazak traje koliko oni kazu, a ne koliko hoces. a sto se tice cena moguce je da su podigli zboh istanbul-2010 hajpa.

Link to comment

pokusao sam da nadjem cenu dnevne karte, ali nisam uspeo. moguce je da su to cene koje vaze samo za turske drzavljane, posto sam na par mesta video da se govori o razlicitim cenama.

Link to comment

meni je istanbul/turska anus svetanajbolji deo je sto ni turci sa kojima sam tamo provodio vecinu vremena ne smatraju istanbul sjajnim i cesto se groze zemljaka, dok bi se ovde i zivelo tamo. ne kapiram kako su neki osetili prijatnost turaka, dok za 3 puta dok sam bio tamo (more, istanbul, ankara) sve sto sam dobio je lesinarenje, najljigavije podilazenje zarad kesa i tone foliranja. jedino da me je sve to nekako zaobislo sto ste vi dozivelicak mi je smesno sto znam nekoliko horor prica gde su ljude vijali kroz istanbul ili ih zatvarali u kafane i trazili da istresu sve sto imaju. a i inace se turska u backpack svetu smatra poprilicno opasnom destinacijomzemlja im je u kurcu, poprilicno su nekulturni, uglavnom su siromasni, sitan kriminal cveta... jedino dobro sto sam doziveo tamo su muzeji, krstarenje bosforom i par drugara turaka koji su me vodali

Link to comment

naleteo si izgleda na najgrdje moguce Turke. meni je jedino (uslovno) neprijatno iskustvo bila Kapali carsija, oni prodavci zaista gnjave. sve ostalo - savrseno kulturno i ugladjeno, gostoprimljivo itd. (u sleazy lokale oko Taksima nisam ulazio, niti planiram, znam kakva im je reputacija)a podilazenje za lovu nisam osetio apsolutno nigde osim na Kapali carsiji.lokacije: Istanbul, Canakkale, Gokceada, Izmir, Selcuk, Goremeedit: ne kazem da ti ne verujem, pogotovo sto si imao i local support. sada sam bas radoznao sta je dovelo do toliko razlicite percepcije iste zemlje.

Edited by vasudeva418
Link to comment
najbolji deo je sto ni turci sa kojima sam tamo provodio vecinu vremena ne smatraju istanbul sjajnim i cesto se groze zemljaka,
ovde lezi problem tvog loseg iskustva u istanbulu.pokazi mu respekt, a ne prezir i puvanje
Link to comment
zemlja im je u kurcu, poprilicno su nekulturni, uglavnom su siromasni, sitan kriminal cveta... jedino dobro sto sam doziveo tamo su muzeji, krstarenje bosforom i par drugara turaka koji su me vodali
Je l' citas ti novine?Mislim, Turska zestoko napreduje.Siromasni, mozda, ali nisam primetio da se, na primer, bore sa gladju. Sitan kriminal, gde ga nema?Muzeji: e, to je zanimljivo. S obzirom na nasledje i kolicnu stvari cini mi se da su muzeoloski prilicno tanki. Sa takvim materijalom, Evropljani bi napravili cudo, u Istanbulu tek izgledaju prosecno sa nabcanim eksponatima.Sto se Turaka tice, oni koji zive u Ankari uvek kazu da bi radije ziveli u Istanbulu jer je Ankara dosadna.Mojoj boljoj polovini je Turska otkrovenje i razbija joj neke predrasude o Islamu, recimo o polozaju zena.
Link to comment

I sam mogu da naslutim odgovor ali aj da pitam ipak. Koliko je pametno posetiti Istanbul u julu ili avgustu?

Edited by pavllle
Link to comment

Isto koliko je pametno posetiti i Beograd. Moze da bude ovako, a moze i onako.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...