Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

imam gap od nekih 7,5 sati izmedju letova, slecem u 17.35, polecem dalje u 01 iste noci. dajte tip za neki provod a da se ne ulazi u centar - kad kazem provod mislim kahvance i tome slicno, recimo ne dalje od 20 min taxijem pola sata transportom. jel ima neka naseobina u relativnoj blizini kemala ataturka da izgleda iole istoricno i da se moze tamo na kebab, baklavu caj i raki?takodje kako bese stojimo sa preporukama za cheapo hotele?

Link to comment
imam gap od nekih 7,5 sati izmedju letova, slecem u 17.35, polecem dalje u 01 iste noci. dajte tip za neki provod a da se ne ulazi u centar - kad kazem provod mislim kahvance i tome slicno, recimo ne dalje od 20 min taxijem pola sata transportom. jel ima neka naseobina u relativnoj blizini kemala ataturka da izgleda iole istoricno i da se moze tamo na kebab, baklavu caj i raki?takodje kako bese stojimo sa preporukama za cheapo hotele?
poznavajuci dobro ataturk havalimani, ja bih se pitao da li je 7,5 sati dovoljno vremena za presedanje ;)
Link to comment
  • 3 weeks later...
poznavajuci dobro ataturk havalimani, ja bih se pitao da li je 7,5 sati dovoljno vremena za presedanje ;)
sto je najgore, tek po sletanju na ataturk havalimani ustvrdio sam da mi je naredni let sa sabiha gokcen havalimanija, novog low cost aerodroma koji se nalazi duboko na azijskoj teritoriji - odokativno, 100km od ataturka. srecom, spasio me je lokalni prijatelj koji je lakonski utvrdio da u 01h nocu nema nikakvog leta sa ataturka za emirate i onda smo utvrdili zabunu tj dezinformisanost i onda me je on prebacio - nakon izuzetne vecere na taksimu, meze i ti radovi - na sabiha gokcen aerodrom.tako da ako kupujete low cost karte iz istanbula - a moze se leteti odlicno i jeftino za dosta destinacija u aziji i bliskom istoku - obratite paznju na ovu cinjenicu. nije neka katastrofa posto postoje shuttle busevi do i od taksima, ali kada se sve uzme u obzir, sa ataturka na taksim 45 min, sa taksima na sabiha gokcen jos sat i 20 min, znaci u tranzitu barem 2.5h sa svim cekanjima. sto daje minimum od nekih 5h sati neophodnih za sve operacije po sletanju (vize, prljag, cekiranje)....inace stambol zakiva, a vasudevina preporuka za low budget hotel avrupa odlicna, 35-45e za dvokrevetnu sobu sa (pristojnim) doruckom na najboljoj (najtisoj) strani taksima, dosta neprejebivo.
Link to comment
  • 2 months later...

Da prijavim da je Istanbul ziv i zdrav i fantastican, kao i uvek.Doduse, ovih dana nesto skuplji.U odnosu na proslogodisnji Nicol-ov izvestaj cene atrakcija su otisle gore. Tako je Aja Sofija 20 lira (10 evra), Topkapi (20 lira, Harem u Topkapiju 15 lira, Bosfor tura (Anadolu Kavagi) 25 lira, itd.

Link to comment
al su zato kebabi i dalje 5-6 lira :Hail:
ja bogami ne sretoh takve u aprilu. bio sam tamo 4 dana i bio sam sokiran cenama svega.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...