Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

Jos se kopkam sta da uradim. Isao bih negde pocetkom avgusta ali se dvoumim da li da pisem ovde ili na St Petersburg topicu

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kakve su varijante za put do Istanbula? Ne bih se vukao busom ako bas ne moram. Ima li neko info za voz ili bar mini-bus?

Link to comment

ja iso vozom. nesto preko 20 sati, al moze da potraje i 30ima onaj balkan rail ili kako vec. ranije je bio oko 3.500rsd, a sa time se možeš vozati po celoj turskoj

Link to comment

I ja sam to koristio. S tim što bih savetovao da se i u odlasku i dolasku put prepolovi sa po 1-2 noćenja u SSofiji. To su onda 4 vožnje pa ostane još jedna za lokal.Autobusom ne bih smeo. A i finale vožnje vozom kad stižeš u Stambul... S jedne strane more, sa druge carigradske zidine i šarene zgrade načičkane po njima. I tako sat skoro vremena. Ih!

Edited by McCabe
Link to comment

Nadjoh neke interrailove za 3/4/6 dana u 1 mesecu pa mi nije bas najjasnije kako to funkcionise tj kako se racuna zapoceti dan?

Link to comment

Pre 6, 7, 8... godina je važilo da se dan računa od 20.00 prethodnog dana pa sve do ponoći, koliko se sećam. Dakle 28 sati. To je bilo skroz ok jer vozovi idu noću i bilo bi glupo da ti računa kao dve vožnje ukoliko kreneš iz Beograda u 9 uveče i stigneš gde si pošao u ranu zoru. Dakle, govorimo o Balkan Flexipassu i to bi sve tebalo da može da se proveri telefonom ili u onoj kancelariji na stanici u Beogradu. Verujem da ta varijanta i dalje postoji ali zovi i proveri.

Link to comment
  • 3 months later...

Dosao juce iz Istanbula, ono sto sam ovde procitao mi je dosta pomoglo da u jako malo vremena ( mozda dva sata) koje sam imao na raspolaganju vidim neke (meni) interesantne stvari.Grad mi se jako dopao i definitivno je mesto kojem treba posvetiti nekoliko dana.Edit: Kasnije cu postaviti par slicica.

Edited by Tinman
Link to comment
  • 2 months later...

Lepe si nam slajbe ostavio :)Inače, da se upišem, vraćam se na mesto zločina posle pet godina, ovaj put za NG. Tada sam bio jedan dan i sve što sam video je bio Taksim preplavljen Englezima u Crvenom i stadion Ataturk, ovaj put ima sve da se nadoknadi.Iz tehničkih razloga, nije moglo da se ide full u našoj organizaciji već smo našli aranžman, u Laleliju, deluje više nego pristojno po rivjuovima sa neta..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...