Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

na svakih sat-dva mi, iz cista mira, radio nesto ili ne, izleti pop ap prozorce s natpisom:mdm.exe - Unable To Locate ComponentThis application has failed to start because MSVCP71.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.OKKad kliknem na OK, ne desi se nista, komp nastavi da radi normalno. O cemu se ovde radi?
Idi u Control Panel->Administrative tools-> Services... Pronađi Machine Debug Manager i desni klik na njega i properties... Kada ti se otvori forma, klikni na Stop, ana start up type podesi disabled... Program služi za debagovanje javascriptova u IE, što pretpostavljam da ti ne treba, a verovatno si obrisao neki dll koji je ovome potreban, pa se buni... Proces je inače po defaultu aktivan, a retko kome treba...
Link to comment
Oštetio ti se user profile.Imaš ovde detaljno opisano kako da kreiraš novi i u njemu sačuvaš bar neka podešavanja iz starog (za workgroup computer)http://support.microsoft.com/kb/811151http://articles.techrepublic.com.com/5100-...11-5035219.htmlhttp://www.windowvistarepair.com/articles/...le_Corrupt.htmlNe bih da te plašim, ali meni se to desilo na starom računaru i ubrzo posle toga sam počeo da pronalazim bad sektore na hard disku. To može (ali i ne mora) biti znak da hard disk otkazuje. Jedan zakazani scandisk za sistemsku particiju ne bi bio na odmet.
Ok. videcu sta mogu da izvucem iz tvojih linkova.ne bi me cudilo da hd otkazuje posto je komp prilicno star.hvala :)
Link to comment
Idi u Control Panel->Administrative tools-> Services... Pronađi Machine Debug Manager i desni klik na njega i properties... Kada ti se otvori forma, klikni na Stop, ana start up type podesi disabled... Program služi za debagovanje javascriptova u IE, što pretpostavljam da ti ne treba, a verovatno si obrisao neki dll koji je ovome potreban, pa se buni... Proces je inače po defaultu aktivan, a retko kome treba...
ali kod mene ne postoji taj machine debug manager u folderu services...?
Link to comment
Oštetio ti se user profile.editovala gnjavazu. uspela da resim problem preko all prog/ accessories/sys restore.radi.necu ga vise iskljucivati do penzije. hvala jos jednom na linkovima. :wub:
Edited by Joshua
Link to comment
ali kod mene ne postoji taj machine debug manager u folderu services...?
Nije folder services, nego spisak postojećih servisa... I mora postojati... Ako je u pitanju XP, naravno... Treba da izgleda ovako kad otvoriš servicesServicesApplet80.pngInače, MDM.exe treba da ti se nalazi u C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.exe...Jel ga imaš u task manageru ? Ako postoje 2 to je problem, ako ne postoji ni jedan, i to je problem...
Link to comment
uspela da resim problem preko all prog/ accessories/sys restore.radi.
Odlično. :)Koliko se sećam, meni iz nekog razloga nije uspelo, prijavljivalo mi je da System Restore nije uspeo da se vrati na taj Restore point. Anyway, ako se ponovi razmišljaj o novom hard disku.
Link to comment
pojavljuje se kad je Mozilla FF non-stop ukljucena...imam 512 ali mi pokazuje da "troshi" preko 900 u Performance...
Imaš problem sa memorijom, verovatno virtuelnom na hardu, što može da znači da ti je hard na izdisaju, a može da znači i da ti je memorija na izdisaju, a može da znači da ti se našto pokarambasilo u Win-u... Generalno greška nastaje prilikom baratanja sa memorijom... Više ti ne mogu pomoće, nažalost...Na jednom forumu sam video savet da se isključi firewall, pa ako bude sve OK, promeni, ali to mi nekako nema smisla... Probaj, možda upali...
Link to comment

ionako planiram da kupim bar 1GB memorije, hard mi je non-stop pun (navlacim ko hrcak) tako da kontam da sam ga "preopteretio"...hvala ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...