Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

2) nemam mogucnosti da uvedem adsl, a zivim na nbgu. zvao sam sve provajdere i svi su mi rekli da odustanem.
zovi Telekom (oni stalno nesto nadogradjuju/sredjuju) ako ti oni ne ponude ADSL zbog tehnickih mogucnosti - nijedan drugi provajder ti ne moze pomoci :(
a ni wireless obliznjeg mi beogrida, nisu dolazili u obzir
a raspitaj se za ovaj BG wirelessortak je kod njih par godina - samo reci hvale ima .. (lokalni saobracaj preko 7mb/s)to je za blokove prica .. za ostatak NBGa ne znam ...
Link to comment

zvao sam telekom desetak puta, ali nem nista od toga. uzeo sam onaj telenorov paket. jbg, samo 5gb downloada, ali sta je tu je.juce sam kupio telenor internet paket, a danas moram da postavim jedno logicno pitanje: jel moguce zeznuti sistem i nekim programom surfovati bez ovog ogranicenja? znam da je nemoguce, ali nista ne kosta da pitam. :D

Edited by kojot
Link to comment

Ovako - posle prsnjavanja vindoza sam instalirao xp sp3 na neki stari hard od 10gb, cisto probe radi. Posto se pokazao stabilnim a u medjuvremenu sam instalirao skoro sve sto mi treba, zanima me da li je moguce da pomocu onog Acronis True Image-a napravim image te particije i samo je prekopiram na ovaj veliki hard? Da li bi to sljakalo kako treba?

Link to comment

imam program koji se instalira kada se prikljuci na usb ono telenorovo cudo ( ne znam kako se zove). e, sad, program pokazuje koliko sam podataka skinuo dnevno, mesecno i godisnje. problem je sto kada pogledam koliko mi je ostalo GB/MB da potrosim, ne poklapa se sa onim sto mi pokazuje program. program mi pokazuje da sam potrosio mnogo vise nego sto mi to pokazuje telenorov izvestaj. jel zna neko o cemu se radi? recimo, juce sam odgledao 5-6 klipova od po 6 minuta i u statistici je pisalo da sam potrosio 75MB, a danas u izvestaju vidim da nisam potrosio ni 50MB, ukljucujici i sve ostalo sto sam radio na netu.

Link to comment
ono telenorovo cudo
Напичак за интернет.Иначе, проблем је у теби - не знам ко се нормалан буни што му је обрачунато мање од потрошеног.
Link to comment
imam program koji se instalira kada se prikljuci na usb ono telenorovo cudo ( ne znam kako se zove). e, sad, program pokazuje koliko sam podataka skinuo dnevno, mesecno i godisnje. problem je sto kada pogledam koliko mi je ostalo GB/MB da potrosim, ne poklapa se sa onim sto mi pokazuje program. program mi pokazuje da sam potrosio mnogo vise nego sto mi to pokazuje telenorov izvestaj. jel zna neko o cemu se radi? recimo, juce sam odgledao 5-6 klipova od po 6 minuta i u statistici je pisalo da sam potrosio 75MB, a danas u izvestaju vidim da nisam potrosio ni 50MB, ukljucujici i sve ostalo sto sam radio na netu.
Verovatno ti je izveštaj napravljen pre potrošnje još 25MB.
Link to comment

@hellama ne bunim se nego me zanima sta je tacno, da bi znao koliko da trosim@teacherne verujem, posto sam te klipove gledao juce u ovo vreme, a izvestaj mi je stigao jutros.

Link to comment
Ovako - posle prsnjavanja vindoza sam instalirao xp sp3 na neki stari hard od 10gb, cisto probe radi. Posto se pokazao stabilnim a u medjuvremenu sam instalirao skoro sve sto mi treba, zanima me da li je moguce da pomocu onog Acronis True Image-a napravim image te particije i samo je prekopiram na ovaj veliki hard? Da li bi to sljakalo kako treba?
Ne bi trebalo da bude problema. Ako te ne mrzi, napravi sliku particije Norton Ghostom sa najnovijeg Hiren's Boot Cd-a, posto ta varijanta provereno radi + kad je otpakujes bice defragmentovana - sve za 5 minuta
Link to comment

Kak' da izvadim titlove iz .sub fajla? Piše da postoje engleski, francuski i nemački, a meni trebaju samo engleski. No, pri učitavanju filma niš' od ovoga ne vidim, pa reko' da pitam...

Link to comment

Mani ti šta piše.Probaj prvo da otvoriš taj .sub pomoću notepada da vidiš koji je jezik u pitanju.Ukoliko ne možeš a imaš dva fajla .idx i .sub u folderu, to nisu klasični titlovi koje možeš da gledaš uz divx film, već ripovan "paket" titlova sa dvd-a, samo se ekstenzija sub isto zove kao ekstenzija subtitla za divx filmove.Potrebno je da taj par (idx i sub) konvertuješ u srt ili sub.Probaj ovo.Ja sam jednom uspeo, mada je malo zamorno, jer DVD titlovi nisu txt već sličice koje moraš nekim OCR programom da "prevedeš" u tekst fajlove srt ili sub.

Link to comment

Ovo pitanje će biti malo gađanje na slepo jer su u pitanju kompjuteri koji su 30 kilometara daleko od mene, a okruženi su računarskim duducima. Dakle, dva kompa su povezana preko Telekomovog rutera. Sve je ferceralo ok i onda je net nestao. Rekla duducima da iščupaju kabl i ponovo ga vrate na isto mesto. Nakon toga jedan komp ima net, drugi nema. Inače, na ruteru svetli tamo gde su kablovi uključeni (kod oba LAN-a). Prvo što je meni palo na pamet je da je crkla mrežna na tom jednom kompu, ali me zanima da li postoji i neka druga mogućnost, nešto što bi trebalo prvo da proverim pre nego što se bacim da odšrafljivanje, ubacivanje mrežne i zašrafljivanje?

Link to comment
Ovo pitanje će biti malo gađanje na slepo jer su u pitanju kompjuteri koji su 30 kilometara daleko od mene, a okruženi su računarskim duducima. Dakle, dva kompa su povezana preko Telekomovog rutera. Sve je ferceralo ok i onda je net nestao. Rekla duducima da iščupaju kabl i ponovo ga vrate na isto mesto. Nakon toga jedan komp ima net, drugi nema. Inače, na ruteru svetli tamo gde su kablovi uključeni (kod oba LAN-a). Prvo što je meni palo na pamet je da je crkla mrežna na tom jednom kompu, ali me zanima da li postoji i neka druga mogućnost, nešto što bi trebalo prvo da proverim pre nego što se bacim da odšrafljivanje, ubacivanje mrežne i zašrafljivanje?
Mozda se kabl izvukao iz kompa, mozda je kabl crkao, ne mora biti bas mrezna krivac. Da li pise da je cable unplugged ili sta tacno pise? Ako to ne pise sta se dobije kad sa u command promptu kuca ipconfig? Proveri kabl, pa zameni mesta, kupi novi kabl pa probaj sa njim...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...