Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pitanje je koji je dvd u pitanju.Ako je neki koji ne podržava divx, ne vredi ti ništa, sem da konvertuješ avi u dvd format (proguglaj "How to convert DivX to DVD")Ako podržava divx, opet zavisi koja je verzija tvog avi fajla (3,4,5,6,xvid...), a koji njegov plejer podržava.Kodek tvog avi fajla možeš da otkriješ besplatnim programčetom "G spot", a koje kodeke guta njegov DVD bi trebalo da piše u uputstvu/specifikaciji (ili mi kaži marku & model)

Link to comment
imam jedan problemcic:isp: sbb, modem uboden u mreznu kartuantivirus i firewall: eset smart securitytorrent klijent: utorrentutorrent lepo radi celu noc, skida punom brzinom, sve super. ujutru, kad hocu da vidim sta ima novo na ppp, vesti, vremensku prognozu i blabla, ugasim utorrent ali net ne radi, sve dok ne disejblujem i enejblujem konekciju. ne pomaze da zaustavim sve torrente. to se desava cim utorrent radi vise od 10ak minuta. desava se vec par meseci. portovi su otvoreni, utorrent pusten u fwu, kao i firefox. nema veze da li utorrent uploaduje ili downloaduje. pitao sam admine u sbbu, oni kazu da je kod njih sve ok i da procackam svoj firewall. ima neko ideju?
Možda te stvarno zza eset.Mene kad je outpost firewall zezao isključio sam ga na 20-tak minuta te onda (znam, malo rizično) isproveravo konekciju, uT, ...Ne moraš da poslušaš.
uTorrent 1.8.1 je to radio, u verziji 1.8.2 je (valjda) ispravljeno.
hvala na pomoci, obojici :) srdjann me podstakao da pogledam na utorrent forumu. u pitanju je bio eset web access protection, u kome samo treba odstiklirati uTorrent kao web browser.
Link to comment
Desava mi se neki zbrlj u kompjuteru u zadnjih par dana. Po ukljucivanju radi normalno pola sata, a onda se mis i tastatura jednostavno ukoce i ne reaguju. U pozadini sve radi najnormalnije, muzika, film, sta je vec u tom trenutku ukljuceno, ali ova dva nista. Stisnem reset, sistem nece da se podigne, nego moram da iscupam iz struje, sacekam 10-ak minuta, ukljucim opet i onda radi... pola sata. I tako u krug. Danas sam mu sibnuo jedan tretman dubinskog ciscenja, jer sam dobio savet da bi to moglo da resi problem, pokusao da radim u safe mode-u... Palo mi je na pamet i da reinstaliram sistem, ali postoji mogucnost da mi se u sred radnje opet zakoci :)Predlozi?
Mozda nekome bude koristilo nekad. Dakle, ako se ovako nesto desi, problem je u napajanju i valja ga zameniti sto pre, da ne bi napravilo neku pakos' u kompjuteru. Bar je tako meni objasnjeno :)
Link to comment

Standalone DVDplayer je prestao da prepoznaje diskove kad ih ubacim.Prvo je mesec dva često odbijao da ih prepozna iz prve, već sam morao par puta da mu dajem open/close, da bi ih video, a onda je radio normalno.Da li je vrisnuo laser ili, što mi juče reče drugar s posla, je možda samo zaprljano sočivo, k'o nekad glava VCR-a, pa se možda može probati sa čišćenjem umesto servisa?

Link to comment

Ne znam da li sam na pravoj temi, al' ajd' da pitam: je l' neko "provalio" "Hide my ip 2009"? Može i na PM...Poenta je da 'oću da gledim BBC i ARTE, a oni jebavaju glede činjenice da sam izvan njihovih teritorija (btw, ako neko zna neki drugi/bolji način da se ovo zaobiđe, a da nije komplicirano za jednog kompjuterskog laika, neka (na)piše)...+ stavka tri: najbolji program za uklanjanje svega što ostane iza nekog programa na kompu je...? (zašto ovo pitam: kada mi istekne trial verzija da samo ponovo skinem i pokrenem određeni program i nastavim po starom, je l' te)Unapred velikodušno zahvaljujem svima.

Link to comment
Ja sam identičan problem rešio onim diskom za čišćenje sočiva. Probaj, nije skup, a koristiće za ubuduće ako baš ne bude to.
To mi kaži :)Danas mi je još jedandrug predložio isto.Trebalo bi da ima tih diskova... gde? U radnjama sa PC džidžabidžama?
Link to comment
To mi kaži :)Danas mi je još jedandrug predložio isto.Trebalo bi da ima tih diskova... gde? U radnjama sa PC džidžabidžama?
Ima u pc džidžabidžama, megamarketima, boljim Maksijima i sl.
Link to comment

chkdsk vidi C particiju diska kao raw i nece da ima posla s necastivim,a dijagnosticki programi (data doctor recovery, npr.) ne vide boot sektor, ni fat i ntfs.instalacija novih programa uzrokuje bsod, sto se i da ocekivati sa fantomskim boot.imal' lijeka i pouke?

Link to comment

Imam avi (xvid 1.0.1) fajl i jedan mp3. mp3 je ok jer je u pitanju originalni ton, samo "izvađen." i malo izmenjen. Kako sad da opet spojim avi i mp3? (avi mi je totalno bez zvuka)?

Link to comment

Skini Virtual Dub i njime otvori avi fajl. U okviru menija Audio imaš opciju Wav, tako da ćeš morati mp3 da konvertuješ u Wav, pre nego što ga dodaš svom filmu.U meniju Video imaš opciju Compression... odaberi ili DivX ili XviD MPEG-4 kodek.Na kraju ideš na File -> Save as Avi...

Link to comment

Prso mi vindoz skroz, ali ono, umro je. Skoro odma' po startovanju se pojavljuje plavi ekran smrti i nesto tipa:

STOPc0000218: registry file failurethe registry cannot load hive (file)C:\systemroot\system32\config\SAMor its log or alternateIt is corrupt, absent, or not writable :mellow:
Ne mogu da dodjem ni do sejf moda, ne mogu da unidjem u vindoz, nista... Zato ce da padne jedna mlada reinstalacija pa me zanima sledece: da li da rknem service pak dvojku ili trojku, tj. koji je stabilniji? Drug mi dao oba pa ne znam koji je bolji.
Link to comment
Ne mogu da dodjem ni do sejf moda, ne mogu da unidjem u vindoz, nista... Zato ce da padne jedna mlada reinstalacija pa me zanima sledece: da li da rknem service pak dvojku ili trojku, tj. koji je stabilniji? Drug mi dao oba pa ne znam koji je bolji.
Ja lično ne bi eksperimentiso sa trojkom, sigurica je sigurica. Evo malo pre instalirah kod 1 lika, i na kraju ne uspedoh da mu instaliram bluetooth kako treba...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...