Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Skini Virtual Dub i njime otvori avi fajl. U okviru menija Audio imaš opciju Wav, tako da ćeš morati mp3 da konvertuješ u Wav, pre nego što ga dodaš svom filmu.U meniju Video imaš opciju Compression... odaberi ili DivX ili XviD MPEG-4 kodek.Na kraju ideš na File -> Save as Avi...
(imam VDub, ali znam 0,000001% da radim u njemu)Nema neki softver koji to može bez prevođenja u wav?Kako je onda mp3 bio u okviru tog avi-ja?Plašim se da prilikom konverzije nešto ne poremetim u dužini, pa da posle ne mogu da sinhronizujem zvuk sa slikom. Edited by ion
Link to comment

Ne moraš konvertovati. Vdub prepoznaje mp3. Samo izaberi all files u meniju.Za video stavi direct stream copy, nema potrebe za rekompresijom. A i brže je.

Link to comment

Mora da prevodi u wave u svakom slučaju (samo ti to ne vidiš uvek), jer su mp3 i drugi formati tu uglavnom radi uštede u prostoru kada se radi o skladištenju. Da bi se zvuk mixovao ili na drugi način editovao, program mora prvo da ga koristeći odgovarajući codec "raspakuje" u normalni PCM. Pitanje je sad samo da li pojedini softver to ume sam da uradi u pozadini ili moraš ti to da mu pripremiš. Kod konverzije ne moraš da brineš oko dužine, jer u headeru uvek ima informacija koliko ima semplova u fajlu itd. Naravno da je problem pao i nekome drugome na pamet pre tebe, kad su se te stvari smišljale.Potpuno ista stvar je i sa slikama - na disku je fotka u jpegu recimo, ali kada je program učita, "raspakuje" je u BMP i interno radi na bitmapi. Tek kod snimanja te program pita koji hoćeš format i onda sliku snimi u izabranom formatu.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Ja lično ne bi eksperimentiso sa trojkom, sigurica je sigurica. Evo malo pre instalirah kod 1 lika, i na kraju ne uspedoh da mu instaliram bluetooth kako treba...
Ako je problem samo plavi zub, onda super jer to ionako ne koristim. Mislio sam na eventualno primecene zesce nedostatke... Imam neki stari hard od 10gb, sad cu da ga zveknem na njega pa da ga malo istestiram.Naravno, ako neko koristi pomenuti, neka napise utiske.
Link to comment
Ne moraš konvertovati. Vdub prepoznaje mp3. Samo izaberi all files u meniju.Za video stavi direct stream copy, nema potrebe za rekompresijom. A i brže je.
To je i meni palo na pamet odmah i probao sam.Neće.
Mora da prevodi u wave u svakom slučaju (samo ti to ne vidiš uvek), jer su mp3 i drugi formati tu uglavnom radi uštede u prostoru kada se radi o skladištenju. Da bi se zvuk mixovao ili na drugi način editovao, program mora prvo da ga koristeći odgovarajući codec "raspakuje" u normalni PCM. Pitanje je sad samo da li pojedini softver to ume sam da uradi u pozadini ili moraš ti to da mu pripremiš. Kod konverzije ne moraš da brineš oko dužine, jer u headeru uvek ima informacija koliko ima semplova u fajlu itd. Naravno da je problem pao i nekome drugome na pamet pre tebe, kad su se te stvari smišljale.Potpuno ista stvar je i sa slikama - na disku je fotka u jpegu recimo, ali kada je program učita, "raspakuje" je u BMP i interno radi na bitmapi. Tek kod snimanja te program pita koji hoćeš format i onda sliku snimi u izabranom formatu.
Tx za ovo, sad mi je za mrvicu jasnije.
Link to comment

Skini VirtualDubMod - on radi malo drugachije od obichnog VirtualDuba. Otvorish video i onda idesh na stream > stream list i add, pa dodash mp3. Video naravno na direct stream copy.

Link to comment

evo novih problema. na kevinom računaru:1. kad pokušam da uđem iz kontrol panela u add/remove programs - ništa se ne dešava. ama baš ništa.2. pokušam da pokrenem defragmentaciju diska - izbacuje mi mmc.exe application eror. isto dobijam kad pokušam da pokrenem windows live messenger (u slaboj nadi da ću naići tamo na gikove koji bi mogli da pomognu :D)

Link to comment

za ovo prvo, probaj Start --> Run --> appwiz.cplako nece, proveri u C:\Windows\System32 da nije neko slucajno obrisao pomenuti program (to je za add/remove programs).I ovo drugo mi lici na nesto obrisano (mmc je aplikacija za koju je disk defragmenter program 1 tzv. snap-in). Probaj i Start --> Run --> mmc da vidimo da li mmc.exe radi. Ako radi, kad si tamo probaj da dodas disk defrag. snap-in. File --> Add/Remove Snap-In --> Add (selektuj Disk defragmenter i OK). Ako ga ima... (a trebalo bi :D)

Link to comment

Ai. Zvuči loše, postoje prilično gadni malwari/virusi koji vole da unište Add/Remove Programs listu (jer instaliraju još neki svoj "program", pa da ga ljudi ne bi skinuli). A nije im strano da ubiju i mmc.exe da bi još više onesposobili vraćanje računara pod kontrolu. Da nije i Task Manager ubiven i onesposobljen? Ako jeste, ne zvuči nimalo dobro, najbolje bi bilo skinuti neki ozbiljan anti-virus sa torrenta. S druge strane, ne mora to biti u pitanju. Pošto ni lajv mesinđer neće da se pokrene, možda je ipak neka obična korupcija u sistemu. Nikad nisam čuo za virus koji napada njega :D

Link to comment

Na kraju sam ipak odradio po laletovom savetu:mp3 sam pomoću Nera prebacio u wav, pa VDubom slepio sa avi fajlom, s tim što sam audio opet preveo u mp3 prilikom sejvovanja.Jeste da je korak više, ali odradio mi je perfecto.Hvala svima.

Link to comment
Ako jeste, ne zvuči nimalo dobro, najbolje bi bilo skinuti neki ozbiljan anti-virus sa torrenta.
Mislis da AVG free ne moze da odradi posao?Da se ja pitam, bekapovao bih ono sto je vazno i reinstalirao Njindonjs. Ko zna sta tu jos sve fali od programcica :D
Link to comment

Yep, mogo bi verovatno i AVG Free. A i Avira Free. Mada, oba koristim, jedan kod kuće jedan na poslu, samo što nikad nijedan nije ulovio virus. Moguće zato što nikad nisam ni imo virus dok sam njih koristio, čuk čuk :D A iz prošlih godina znam da je KAV čistio i ono što jesu i ono što nisu virusi, i pomogo mi sa nekim trojancima koje niš drugo nije htelo poubijati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...