Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nisam otvarao komp manje-više godinu dana, danas to uradih ne bi li promenio zvučnu karticu, usput uzeh da počistim prašinu s ventilatora...Obavim sve to, zatvorim kućište, palim komp i posle nekih 5 minuta počo da mi bruji. Sad sam ga ostavio kućište poluotvoreno i ne bruji više, no SpeedFan mi veli da je temp. procesora 63-64 C, što je ako se ne varam previše kad nije aktivan nijedan gutač CPU-a...U čemu se zajebah?

Link to comment

Kako si cistio kuler? Ako si ga skidao, mozda ga nisi dobro namestio. Pogledaj i na koliko ti se obrtaja vrti. Meni obicno radi na 800-1200 i tada je necujan, ali kada ode na 1700-1800, zuji poprilicno.

Link to comment

Pa onda je moguce da kuler pravi buku. Medjutim on ubrza tek kada proc pocne da "rmba" (npr. pokrenes igru). U obicnom radu nema sta da ga zagreje toliko da kuler ode na toliki broj obrtaja. Pokusaj sa pratis stanje od ukljucivanja, sa i bez stranice, da vidis kako se krece RPM. Mozes i da otvoris obe strane i fenom produvas kuciste i rebra na kuleru.

Link to comment

Produvao fenom & usisao vakuum-čistačem, zatvorio kućište. Po podizanju temp je bila 40 C, a broj obrtaja oko 1300. Minut-dva kasnije kuler je počeo da bruji, brzina mu raste (na 1550 je trenutno, temp na 47 C sa uzlaznim trendom)... Izgleda da sam oštetio kuler, ono - nije mi prvi put da svojom sakatošću osakatim unutrašnjost PC-a.

Link to comment

Ako ga ostavis malo na miru, mislim kompjuter, trebalo bi da uspori ventilator i malo padne temperatura. Mislim, normalno je da raste temp. ako kacis nove aplikacije/procese (ili se sami kace, kako Windows vec voli). A to za brujanje mozda treba samo pritegnuti neke sharafe.

Link to comment

Ma gde je bre dobar? U sred zime, u idleu, 63C! Jos ako do "juce" radio normalno...Nesto dize temperaturu procu. Ako nije neka aplikacija, onda je do kulera (osim ako nisi u biosu nesto cackao).Ako znas i imas sucim, skini kuler, ocisti ga med. benzinom, stavi novu pastu i vidi kako ce reagovati

Link to comment

Nova pasta definitivno. Verovatno si rasklim'o kuler-cpu vezu.Na idlu ne bi trebalo da imaš nikad više od 50 (a i to je za prs' na čelo)Meni je tako jednom rasla temp kad sam skinuo ventilator s kulera, pa vratio naopako (dr.stupido) :D

Edited by ion
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...