Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imate free programče pod imenom Vista Boot Pro preko kojeg ćete iz bilo kog sistema moći da manipulišete bilo kojim tipom boot menija... :)Isprobano, fantastično šljaka, kod mene na laptopu imam trostruki boot meni - XP, Vista i Windows 7... :D

Edited by srdjann
Link to comment
Da li je neko od vas vršio .ogm to .avi konverziju do sada?.ogm kodek podseća na matrošku, jer u njemu može da bude sadžano više audio fajlova i titlova.A želim da ekstraktujem samo video+eng.audio.Predlozi za konvertore?
'Ladno ste me isqlirali :lol:
Link to comment

Imam jako glupo pitanje ali mi je hitno da mi kažete:kad se za nešto traži ''1) Mount Black&White 2.nrg image with Alcohol 120%'' šta tačno treba da uradim i kliknem u Alkoholu?Nisam nikad koristila taj program (ja to samo pijem) pa ne znam koju od opcija treba da izaberem.''image making wizard''''image burning wizard''''recording''..

Link to comment
Imam jako glupo pitanje ali mi je hitno da mi kažete:kad se za nešto traži ''1) Mount Black&White 2.nrg image with Alcohol 120%'' šta tačno treba da uradim i kliknem u Alkoholu?Nisam nikad koristila taj program (ja to samo pijem) pa ne znam koju od opcija treba da izaberem.''image making wizard''''image burning wizard''''recording''..
Nemam Alcohol instaliran, ali sigurno nije ni image making, ni burning ni recording. Treba da u Alcogolu nađeš gde je opcija da uključiš Virtual Drive (to će ti dodati još jedan CD/DVD kada otvoriš My Computer), pa da onda nađeš gde si image mountuje u taj Virtual Drive.Pogledaj ovde za više detalja.
Link to comment

Kad ste vec dok dual boot problema, imam XP i UBUNTU, a razmisljam da ubacim i Vistu, da li je dovoljno da odvojim particju za VISTU i instaliram, a bootloader ce odraditi posao ili tu ima nekih drugih zamki na koje treba obratiti paznju?

Link to comment

Eksterni TFT monitor treperi kada se povezan na laptop preko VGA interfejsa. Treperenje počinje kada se uključi šporet (izgleda da su na istoj fazi) i po isključivanju prestaje, ali se dešava isključivo kada je laptop na adapteru, kada je na bateriji treperenja nema. Putem DVI interfejsa nema treperenja, ali njega koristim za povezivanje na stari računar pošto laptop, na žalost, nema DVI. Šta predlažete - VGA to DVI adapter za laptop, UPS, nešto treće? Već imam APC prenaponsku zaštitu.

Edited by Conspirator
Link to comment
Eksterni TFT monitor treperi kada se povezan na laptop preko VGA interfejsa. Treperenje počinje kada se uključi šporet (izgleda da su na istoj fazi) i po isključivanju prestaje, ali se dešava isključivo kada je laptop na adapteru, kada je na bateriji treperenja nema. Putem DVI interfejsa nema treperenja, ali njega koristim za povezivanje na stari računar pošto laptop, na žalost, nema DVI. šta predlažete - VGA to DVI adapter za laptop, UPS, nešto treće? Već imam APC prenaponsku zaštitu.
Interesantno. Meni zvuci kao da je laptopov adapter problem ...ne filtrira dobro mrezni napon, pitanje je tacno za koju frekvenciju je atestiran, a sta izlazi iz mreze (a izgleda da se to i menja kad se nakaci veliki potrosac, tj. sporet). Verovatno zato video modulator odasilje ne bas idealno tacnu frekvenciju monitoru (ne znam da li mozes da probas druge frekvencije). VGA to DVI adapter bih u idealnom slucaju prvo isprobao (pre placanja, ili ako moze da se vrati); posto mi se cini da je 'pogresno' ono sto izlazi iz leptopovog VGA izlaza, a nisam siguran da li ce ga VGA/DVI konverzija eliminisati. \Presuda: UPS, ali neki bolji koji ne pruza samo zastitu od blackout/brownout, vec i doteruje napon i mreznu frekvenciju u pozeljne okvire.
Link to comment

Desava mi se neki zbrlj u kompjuteru u zadnjih par dana. Po ukljucivanju radi normalno pola sata, a onda se mis i tastatura jednostavno ukoce i ne reaguju. U pozadini sve radi najnormalnije, muzika, film, sta je vec u tom trenutku ukljuceno, ali ova dva nista. Stisnem reset, sistem nece da se podigne, nego moram da iscupam iz struje, sacekam 10-ak minuta, ukljucim opet i onda radi... pola sata. I tako u krug. Danas sam mu sibnuo jedan tretman dubinskog ciscenja, jer sam dobio savet da bi to moglo da resi problem, pokusao da radim u safe mode-u... Palo mi je na pamet i da reinstaliram sistem, ali postoji mogucnost da mi se u sred radnje opet zakoci :)Predlozi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...