Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ljudi, kako da obrisem sa gmaila neka 2 dokumenta u wordu sto sam poslala, dakle da ni osoba  kojoj je poslat mejl vise ne moze da otvori dokument kad otvara taj mejl? Nije na driveu, probala sam tamo da brisem, ni na google docs. Kako da ih trajno obrisem?

Sve sam pokusala, ne znam gde se nalaze, ne mogu da ih obrisem.

Edited by Alfa
Link to comment
Ljudi, kako da obrisem sa gmaila neka 2 dokumenta u wordu sto sam poslala, dakle da ni osoba  kojoj je poslat mejl vise ne moze da otvori dokument kad otvara taj mejl? Nije na driveu, probala sam tamo da brisem, ni na google docs. Kako da ih trajno obrisem?
Sve sam pokusala, ne znam gde se nalaze, ne mogu da ih obrisem.

Pa ako si poslala te fajlove, a ne link ka njima, ne možeš ništa sad.
Ti fajlovi su "dignuti", ako je primalac otvorio mejl dl-ovao fajl to je to.
Jedino ako on još nije otvorio mejl koji si poslala, a ne znam da li možeš da ga obrišeš sada..



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Shit...otvorio je mejl i sad to nije bitno, da mogu nekako da obrisem te fajlove.

Da li bi uklanjanje gmail naloga pomoglo?

Edited by Alfa
Link to comment

Mozes obrisati poruke iz inboxa gdje se pojavljuju (ako je bila korespondencija), iz foldera Sent, pa zatim iz Trash. Isto i sa drive. Tako ih nigdje neces imati na svom nalogu.

Link to comment
23 minutes ago, kipo said:

Mozes obrisati poruke iz inboxa gdje se pojavljuju (ako je bila korespondencija), iz foldera Sent, pa zatim iz Trash. Isto i sa drive. Tako ih nigdje neces imati na svom nalogu.

Pa jedino to..Nisam se dopisivala, samo sam poslala a attachment 2 word dokumenta, ali nema ih nigde u gmail apps, nema sanse da ih trajno obrisem.

Link to comment
Mozes obrisati poruke iz inboxa gdje se pojavljuju (ako je bila korespondencija), iz foldera Sent, pa zatim iz Trash. Isto i sa drive. Tako ih nigdje neces imati na svom nalogu.

Koliko sam razumeo cilj je da se obrišu iz inboxa primaoca [emoji854]



....shiit has hit the fan.
Link to comment
32 minutes ago, Frank Pembleton said:


Koliko sam razumeo cilj je da se obrišu iz inboxa primaoca emoji854.png



....shiit has hit the fan.

Pa i ja sam dok ne rece da nije vazno sto je osoba primil i sacuvala fajlove, samo da ih izbrise sa "mejla", dakle svog?! Kontam mozda je od firme nalog..

Link to comment
45 minutes ago, Frank Pembleton said:


Koliko sam razumeo cilj je da se obrišu iz inboxa primaoca emoji854.png



....shiit has hit the fan.

Jeste. Mada je mozda banalno oko cega sam se uplasila, ne znam, djavo me terao da saljem mejl :isuse: Da sam haker pa da obrisem onom kome je poslato

ed. nije ni iz kakve firme nalog, nego sa neke moje leve mejl adrese gde mi je ime pod pseudonimom

Edited by Alfa
Link to comment
Just now, Alfa said:

Jeste. Mada je mozda banalno oko cega sam se uplasila, ne znam, djavo me terao da saljem mejl :isuse: Da sam haker pa da obrisem onom kome je poslato

 

Banalno je, opusti se...

Link to comment
4 hours ago, Alfa said:

Pa jedino to..Nisam se dopisivala, samo sam poslala a attachment 2 word dokumenta, ali nema ih nigde u gmail apps, nema sanse da ih trajno obrisem.

 

 

Ako su u attachmentu onda nema brisanja, oni su sada na primaočevom serveru i tu nema leba. Ako su pak deljeni on line dokumenti onda ima, ali po ovome što si napisala rekao bih da su klasični docx fajlovi... Tako da, ako je bitno, razmilsi o damage control, kome trebaš reći i šta.

 

Neko, mislim microsoft, je davno imao neke unsend opcije gde je zapravo, ako jeste bio on, slao unsend email koji je server razumeo i kao fol brisao original, naravno to ne radi baš kako je zamišljeno pa se često dešavalo da imaš i mejl i dokaz da je neko hteo da ga obriše.

 

Za sprečavanje sledećih takvih problema omogući u google-u unsend opciju, ili tako nešto, to je opcija koja ti da je 5-15s, ako se sećam dobro, da se predomisliš, mislim da je samo zakasnelo slanje u pitanju ali dobro je imati. A kao druga, i znam da ti ovo nije baš neka uteha, da dobro obratiš pažnju šta i kome šalješ, sorry, jbg, znam da znaš sada i da ti je kasno, ali eto.

 

Link to comment
24 minutes ago, Vapad said:

 

 

Ako su u attachmentu onda nema brisanja, oni su sada na primaočevom serveru i tu nema leba. Ako su pak deljeni on line dokumenti onda ima, ali po ovome što si napisala rekao bih da su klasični docx fajlovi... Tako da, ako je bitno, razmilsi o damage control, kome trebaš reći i šta.

 

Neko, mislim microsoft, je davno imao neke unsend opcije gde je zapravo, ako jeste bio on, slao unsend email koji je server razumeo i kao fol brisao original, naravno to ne radi baš kako je zamišljeno pa se često dešavalo da imaš i mejl i dokaz da je neko hteo da ga obriše.

 

Za sprečavanje sledećih takvih problema omogući u google-u unsend opciju, ili tako nešto, to je opcija koja ti da je 5-15s, ako se sećam dobro, da se predomisliš, mislim da je samo zakasnelo slanje u pitanju ali dobro je imati. A kao druga, i znam da ti ovo nije baš neka uteha, da dobro obratiš pažnju šta i kome šalješ, sorry, jbg, znam da znaš sada i da ti je kasno, ali eto.

 

Ja dobijam cesto mail u kom mi kazu da revokuju mail koji su poslali pre 2 minuta...

 

Naravno oba ostaju na mom serveru, ali pomaže da se ne cimam ni da citam sta je bilo u prvom mailu i obicno ni ne otvorim... Ionako kolicina mailova koju dnevno dobijem je tolika da svaki mail koji ne moram da otvorim je pomoć svevišnjeg..

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...