Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

On 16.8.2021. at 1:11, pt 2.0 said:

Da li neko pouzdano zna čije su (as in iz koje zemlje) firme (toni zapravp nude platforme za onlajn intervjue za posao): 

-Sonru

-VidCruiter

 

Hvala unapred.

 

https://www.crunchbase.com/organization/sonru-com

https://www.crunchbase.com/organization/vidcruiter 

 

Zvanično piše onako kako ti je i Jeremija rekao, samo što na ovim linkovima možeš da dobiješ više informacija.

 

Pošto pretpostavljam da te privatnost podataka brine, ovakve firme bi to morale da imaju savršeno razrađeno (npr. podaci o građanima EU ne mogu se skladištiti ili prolaziti kroz USA infrastrukturu, i obrnuto), i to bi morali jasno da imaju istaknuto. Ukoliko nije najjasnije kontaktiraj ih i traži objašnjenje, morali bi to da mogu da ti daju.

 

Opet da se ogradim ne znam šta tačno tražiš, ali ima i zanimljiva platforma domaće proizvodnje koja se bavi HR analitom - https://www.orgnostic.com/. Oni nemaju ugrađenu podršku za same intervjue, ali mogu da uvlače podatke sa takvih platformi pa da ih onda na njihovoj platfromi dodatno analiziraš. Mogu i direktno da vas spojim, ako ti je zanimljivo.

Link to comment

Win10, zašto se stalno resetuje default aplikacija za otvaranje slika na onu Windowsovu, umesto na ACDSee kako ja želim? 

 

Ranije nisam imao tih problema, ovako je možda par meseci, nisam siguran.

Link to comment
On 21.8.2021. at 15:59, Milosh76 said:


Mozda se poremetilo posle win updatea. Postavi opet default program.
 

 

Pa u tome je i problem, kad god postavim, on vrati na default win podešavanje (npr Photos za slike itd).

Link to comment

Da li moze neko totalnom laiku da objasni sta to gmail od 13. septembra dodatno uvodi kao dodatnu bezbednost kada saljem nesto preko Google drivea?

Ok, bitno mi je da su mi pdf  knjige zasticene i saljem ih samo ljudima sa kojima hocu da podelim te knjige, i do sada nije bilo problema prilikom slanja, stikliram da delim sa tom i tom osobom, ne sa celim auditorijumom. Ja ne znam kako cu to slati ako dodatno nesto zakomplikuju.

Da li yahoo ima slicne fore?

Link to comment

Evo sta pise:

On September 13, 2021 a security update will be applied to some of your files. people who have already viewed the files still still have access. Others may need to request access. U can remove the update from specific files and drives, but that should only be considered for files that are posted publicly.

Ja ovo stvarno ne kapiram, ovo je sve ranije trazeno.

Link to comment

Nece se promijeniti nista previse bitno za prosjecne korisnike. Ja koristim get link opciju za slanje fajlova klijentima, sve bi trebalo ostati isto. Koliko sam shvatio, razlika je sto ce nakon 13. Septembra zakomplikovati link kako bi otezali zlonamjernima da prckaju po tvom drajvu. Opet, moguce da ima jos nesto, meni je ovo bilo vazno, nisam dalje lupao glavu

 

 

Link to comment

Nadam se da ce tako biti. Svi, ali doslovno svi udzbenici su mi u pdfu i uvek sam slala preko google drivea i gmail nece da ih salje drugacije jer su svi preko 122mb, drugacije ne znam.

Danas sam se nesto i sama snasla da oslobodim prostor na gmailu jer je google drive zauzimao 50% memorije, pa sam pobrisala. Ako zakomplikuju, moracu kao poslednji majmun da idem u servis i pitam da mi objasne.

Link to comment
7 minutes ago, Alfa said:

Nadam se da ce tako biti. Svi, ali doslovno svi udzbenici su mi u pdfu i uvek sam slala preko google drivea i gmail nece da ih salje drugacije jer su svi preko 122mb, drugacije ne znam.

Danas sam se nesto i sama snasla da oslobodim prostor na gmailu jer je google drive zauzimao 50% memorije, pa sam pobrisala. Ako zakomplikuju, moracu kao poslednji majmun da idem u servis i pitam da mi objasne.

 

Koristi WeTransfer.

Edited by JozoMujica
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

A cekajte samo jedno mentol pitanje: da li moram da se registrujem na Wetransfer ili ne? Posto vidim da ima opcija I just wanna send a file, pa onda ukucam svoj mejl, mejl onoga kome saljem i fajl koji saljem i to je to? Bez da se registrujem?

Izvinite, mentol sam.

Edited by Alfa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...