Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

skini na usb stick win

naci ces lako na googlu uputstvo za to sto ti treba

 

 

mada, ja bih ti preporucio da sednes sa njom i objasnis joj da treba neki linux da joj instaliras

nit krsi zakon, niti daje pare reptilijancima :fantom:

Link to comment

Kupi licencu za par jura, odi na sajt mikrosofta I skini media creation tool, napravi butabilnu flesku preko programa I instalacija ce da krene

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Skines sa Microsoft sajta iso file za WIN10, kupis kljuc sto kaze rene.
Preko programa Rufus napravis butabilni usb od tog iso fajla I instaliras.
Drajvere skines sa sajta proizvodjaca, vecinu programa sa ninite.com sajta.
Office slicno kao win.

E sad, ako neces da placas kljuc preko ebay, mozes ga krekovati I Win I Office.

To ti je procedura ukratko, a u zavisnosti od brzine neta I laptopa to traje oko 2h sa sve programima, aj nek bude 3h. :D

Link to comment
Just now, Indy said:

 

Nije ilegalno, ali nije ni legalno...

znam, već smo par puta vodili diskusiju o ovome

sasvim dovoljno "legalno" za kućnu upotrebu, da se ne cima sa kojekakvim aktivatorima

Link to comment

sumnjam da ce imati potrebe da skida drajvere za nov laptop ili da cacka bios

plasite coveka bzvz

 

to je pickin dim hamlete za svakog sa iole iskustva u radu sa racunarima, a deluje mi da imas dovoljno tog iskustva, samo verovatno nisi odavno instalirao sistem

Link to comment

A kako ce instalirati najnovije drajvere ako ih Win ne prepozna?
Instalirace neke sigurno, a opet bice i onih gde ce morati da cacka I instalira.

No dobro, razne stvari se desavaju, ovo sa drajverima I BIOSom su najcesci I lako resivi "problemi"

Link to comment
13 minutes ago, renne said:

znam, već smo par puta vodili diskusiju o ovome

sasvim dovoljno "legalno" za kućnu upotrebu, da se ne cima sa kojekakvim aktivatorima

 

Ne znam Hamleta lično, ali sa foruma mi izgleda da je kao tip vrlo "by the book" (a tu mu je negde i profesija.)

 

No, kako bilo...

Link to comment

Mis'im - realno - ako je svastika toliko sofisticirana™ da kupuje laptop bez OSa - slabo da ce znati razliku izmedju Win/Mint/nesto-trece, ne? 

Ja imam srece - moja ne koristi nikak'e reptilijanske sprave - tu i tamo mobilni - al' samo ako bash bash mora...

Link to comment

Хвала на саветима :)

 

Пошто лаптоп није за мене, купићу ову лиценцу на ибеју.

 

Купила је она са вином лаптоп, него јој се заблокирео из чиста мира оно вече када га је купил (синоћ) док је гледала филм. Однела га у радњу, тамо су јој рекли да је проблем са драјверима, а ако не успеју да то реше да ће јој узети на сервис комп али да дијагностика траје 20так дана. 

 

Ја јој рекао да тражи други комп или да га врати, она за исту лову узела бољи комп али без вина.

 

Пошто се очигледно позивала на мене у разговору са продавцем, он јој је рекао "узмите без ос, то ће зет очас посла да инсталира."

 

Што би рекли код моје жене у крају, ко нема зета нема магарца :)

 

Link to comment
21 hours ago, James Marshall said:

i7 neka 3xxx serija

 

to je sasvim pristojan procesor

 

moj savet: kupi noviju karticu koja ti radi posao sto se tice para, premijera i power supply.a, i probaj kako radi

pa ako stuca ili nije dovoljno brzo, uvek mozes da zamenis i ostatak kompa :) 

Link to comment
48 minutes ago, Zverilla said:

 

to je sasvim pristojan procesor

 

moj savet: kupi noviju karticu koja ti radi posao sto se tice para, premijera i power supply.a, i probaj kako radi

pa ako stuca ili nije dovoljno brzo, uvek mozes da zamenis i ostatak kompa :) 

Tako i ja mnijem, ovo sam dobio mašinu od kolege, on ju je stalno budžio, dodavao nešto, ima solidne SSD i HDD, ali grafička djeluje da bi mogla bolje.

 

Hvala lijepo na savjetima  :)

Link to comment

Ne znam da li neko zna, al ajd da pitam. Da li ovi obični Lan testeri kablova, koji mogu da testiraju i telefonske kablove (RJ11), mogu da testiraju i kablove koji s jedne strane imaju RJ45 džek, a sa druge RJ11?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...