Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Koliko vidim, zip daje neznatno manji fajl, što verovatno znači da nema delova sa svim nulama ili jedinicama u fajlu, barem ja nisam uspeo da ih na brzinu primetim u editoru.

 

Online alatka za popravku daje 10 sekundi od ukupno 14 i traži 6$ za preuzimanje pune verzije (ne piše da li je svih 14).

 

https://fix.video/fix-video.php?uid=5d40bf5f5e2068.90402404

 

Možeš da isprobaš sa nekim drugim videom i vidiš daje li uvek 10 sekundi ili će i taj biti skraćen za nekoliko sekundi u odnosu na originalnu dužinu.

 

I druga online alatka prikazuje frejmove iz fajla kad se fajl aplouduje:

https://mp4repair.org

 

Dakle, deo informacija se sigurno može iščupati, ako ne i sve, isprobaj one besplatne alate što sam linkovao, možda uradiš nešto.

Edited by vememah
Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Ok i ovo može biti od koristi.

Kod mene je windows 7/64-bit- sa 4gb memorije.

 

Ne mogu da se baš zakunem, nisam zapamtio, ali obično mi je laptop pod većim memorijskim opterećenjem non-stop dok radim. Uključen je program Filmora, nekoliko youtube video zapisa se vrti u različitim tabovima, vršljam po folderima, muvam, prebacujem, otvaram i čitam sajtove. Priznajem da mi je komp ponekad u izuzetnom opterećenju a mator je i ne trpi ovo moje maltretiranje. Često kada pritisnem task manager CPU usage ide preko 80% dok mi memory retko kada ide ispod 3,20 giga.

 

Pa sad..ne znam da li su ove informacije od koristi ali eto, da kažem.

 

@vememah 

evo aploudovao sam fajl od 129 mb na onaj sajt što si ostavio https://mp4repair.org međutim kaže da nije našao nijedan video fajl, odnosno da ga nisam ni okačio? Kaže "no media found".

Edited by BlackGeorge
Link to comment
2 minutes ago, BlackGeorge said:

Ok i ovo može biti od koristi.

Kod mene je windows 7/64-bit- sa 4gb memorije.

 

Ne mogu da se baš zakunem, nisam zapamtio, ali obično mi je laptop pod većim memorijskim opterećenjem non-stop dok radim. Uključen je program Filmora, nekoliko youtube video zapisa se vrti u različitim tabovima, vršljam po folderima, muvam, prebacujem, otvaram i čitam sajtove. Priznajem da mi je komp ponekad u izuzetnom opterećenju a mator je i ne trpi ovo moje maltretiranje. Često kada pritisnem task manager CPU usage ide preko 80% dok mi memory retko kada ide ispod 3,20 giga.

 

Pa sad..ne znam da li su ove informacije od koristi ali eto, da kažem.

To je izgleda neki bug u win7/64... Nema veze sa tvojim opterećenjima, kao što je rekao Joza...

 

Moguće da je kasnije otklonjen, ali da ti nisi pokupio sve update-e....

Link to comment
54 minutes ago, vememah said:

Koliko vidim, zip daje neznatno manji fajl, što verovatno znači da nema delova sa svim nulama ili jedinicama u fajlu, barem ja nisam uspeo da ih na brzinu primetim u editoru.

 

Online alatka za popravku daje 10 sekundi od ukupno 14 i traži 6$ za preuzimanje pune verzije (ne piše da li je svih 14).

 

https://fix.video/fix-video.php?uid=5d40bf5f5e2068.90402404

 

Možeš da isprobaš sa nekim drugim videom i vidiš daje li uvek 10 sekundi ili će i taj biti skraćen za nekoliko sekundi u odnosu na originalnu dužinu.

 

I druga online alatka prikazuje frejmove iz fajla kad se fajl aplouduje:

https://mp4repair.org

 

Dakle, deo informacija se sigurno može iščupati, ako ne i sve, isprobaj one besplatne alate što sam linkovao, možda uradiš nešto.

 

Znači do sada je samo ovaj fix.video uspeo da povrati fajl. :) 

 

Pogledah onaj spisak besplatnih programa. Uglavnom su prvih desetak za neke divx fajlove, ima i dva puta ovaj Stellar (samo pod različitim imenima)...Čudi me da ovaj Stellar neće da uradi. Videću sutra dalje, pokušaću sa još programčića.

Bitno je da može, biću uporan.. :) 

Edited by BlackGeorge
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Ne. Za ispravan hardver i softver ne postoji "ogroman" zadatak. Uprosceno, operativni sistem vodi racuna o procesima, prioritetima i svemu ostalom potrebnom da se zadati zadaci izvrse sukcesivno ili ako je to moguce i tako projektovano paralelno. U zavisnosti od slozenosti zadataka i snage hardvera, skup zadataka ce se izvrsiti brze ili sporije, ali ne postoji "ogroman" zadatak, osim ukoliko za predvidjene operacije nema dovoljno memorije, o cemu bi trebalo da vodi racuna operativni sistem i o tome obavesti korisnika.

 

Operacija "move", kada se obavlja na istoj particiji kao u tvom slucaju, zapravo ne pomera fajlove fizicki na hard disku, vec samo menja njihove "adrese". Drugim recima, uopste nije u pitanju ogroman zadatak. :)

 

Hvala na stručnom objašnjenju. :) 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

To je izgleda neki bug u win7/64... Nema veze sa tvojim opterećenjima, kao što je rekao Joza...

 

Moguće da je kasnije otklonjen, ali da ti nisi pokupio sve update-e....

 

Takav bug tamo ne postoji, može biti loša komunikacija između mobilnog smeća, ili lošeg kabla, šta god. Nikad ne raditi move sa mobilnog, samo copy, pa posle briši.

Link to comment
11 minutes ago, Anonymous said:

 

Takav bug tamo ne postoji, može biti loša komunikacija između mobilnog smeća, ili lošeg kabla, šta god. Nikad ne raditi move sa mobilnog, samo copy, pa posle briši.

Ovo je bilo sa foldera u folder u Win-u... Nema veze sa mobilnim...

Link to comment

Onda se izvinjavam, pošto sam topik pratio dok je mobilni bio aktuelan. Opet, ubeđen sam da je greška na HD-u, a ne u OS-u, uz sve mane Windows-a nikad nisam čuo, niti iskusio da prave problem sa kopiranjem.

Link to comment
11 hours ago, BlackGeorge said:

@vememah 

evo aploudovao sam fajl od 129 mb na onaj sajt što si ostavio https://mp4repair.org međutim kaže da nije našao nijedan video fajl, odnosno da ga nisam ni okačio? Kaže "no media found".

Meni je lepo uploadovao fajl koji si okačio i prikazao tri različita screenshota.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...