Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

I meni je potrebna stručna pomoć.

Sinoć sam iz jednog velikog foldera, gde ima preko 2.500 fotki i video zapisa prebacio u novi podfolder tih nekih 320 video zapisa što sam snimio moblinim telefonom. Sve je u mp4 formatu, full hd.Međutim gotovo polovinu mi je komp posle tog prebacivanja u novi folder pretvorio u "pokvarene". Vidim da u thumbnails ne otvara početne fotke tih videa. Otvorim ih preko nekoliko programa i uvek isto - otvori ih kao ide ali nema ni ton ni sliku. Prvo sam pokušao sa system restor-om, međutim laptop mi nije imao referentnu tačku koju bi mu zadao unazad da prebaci. Da li je to moguće? Imam samo opciju da ja iskreiram referentnu, polaznu tačku pa da onda prebacim. Posle sam pokušao sa nekim programčićima za repair tipa "RemoSoftwer" ali neće...Help? :sad:

Link to comment
46 minutes ago, rooney said:

Da li moze pomoc? Uzeo sam novi laptop ali sve mi je nekako veliko, tabs i sve drugo. Kako mogu da ih smanjim? Hvala!

Na win10 settings-display pa imas podesiti

Link to comment
1 hour ago, BlackGeorge said:

I meni je potrebna stručna pomoć.

Sinoć sam iz jednog velikog foldera, gde ima preko 2.500 fotki i video zapisa prebacio u novi podfolder tih nekih 320 video zapisa što sam snimio moblinim telefonom. Sve je u mp4 formatu, full hd.Međutim gotovo polovinu mi je komp posle tog prebacivanja u novi folder pretvorio u "pokvarene". Vidim da u thumbnails ne otvara početne fotke tih videa. Otvorim ih preko nekoliko programa i uvek isto - otvori ih kao ide ali nema ni ton ni sliku. Prvo sam pokušao sa system restor-om, međutim laptop mi nije imao referentnu tačku koju bi mu zadao unazad da prebaci. Da li je to moguće? Imam samo opciju da ja iskreiram referentnu, polaznu tačku pa da onda prebacim. Posle sam pokušao sa nekim programčićima za repair tipa "RemoSoftwer" ali neće...Help? :sad:

 

a da proveriš hard disk za početak? Pritisni windows+R pa otkucaj cmd i lupi enter pa u promptu otkucaj chkdsk C: /f /r /x (umesto C: stavi particiju na koju si prebacivao slike) i javi nam šta će skeniranje da prijavi

Link to comment

Hoću, uraduću to za sat-dva čim budem bio pri laptopu. Ako bude bilo to, da su video fajlovi kopirani na lošim delovima diska (bad cluster, ili kako se već zove) jel onda nema pomoći za njih? :sad:

 

Edit; hard disk je od 1 terabajt, ta particija na kojoj su ti "pokvareni" video zapisi ima ukupno oko 800gb a free space je oko 120gb na toj particiji. Video fajlovi, tih 320 koje sam prebacivao u novi folder, imaju oko 40gb svi zajedno.

Radim na windows 7, 64-bit, ako je to bitno za moj slučaj.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

jesi kopirao na različite partricije  ili u okviru jedne particije različite foldere?

 

AKO je drugo, onda ne kopira fajlove fizički, samo menja pointere i to je jako čudno da se sjebalo... ALi, tad nemam ideju da li možeš nešto uraditi...

 

AKo si prvo i još nisi pisao po disku(bar ne puno) neki program za recovery bi ih mogao naći na starom mestu...

 

 

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

jesi kopirao na različite partricije  ili u okviru jedne particije različite foldere?

 

AKO je drugo, onda ne kopira fajlove fizički, samo menja pointere i to je jako čudno da se sjebalo... ALi, tad nemam ideju da li možeš nešto uraditi...

 

AKo si prvo i još nisi pisao po disku(bar ne puno) neki program za recovery bi ih mogao naći na starom mestu...

 

 

 

Preporuka za Stellar (Phoenix) Data Recovery, a imaju i Photo i Video Recovery softver koliko vidim (ja sam koristio samo ovaj prvi)

Link to comment
16 minutes ago, radisa said:

jesi kopirao na različite partricije  ili u okviru jedne particije različite foldere?

 

AKO je drugo, onda ne kopira fajlove fizički, samo menja pointere i to je jako čudno da se sjebalo... ALi, tad nemam ideju da li možeš nešto uraditi...

 

AKo si prvo i još nisi pisao po disku(bar ne puno) neki program za recovery bi ih mogao naći na starom mestu...

 

 

Na istoj particiji. Čak i u istom folderu sam otvorio taj folder koji sam nazvao "video".

Link to comment

Ma da, čudno skroz. Ubedačio sam se jako. To su mi video zapisi sa letovanja u Pargi. :sad:

Evo stigoh kući, počela kiša, ne mogu više da se igram sa detetom u parku. Sad ću da uradim ovo što kaže @copkillah

Link to comment

Ne znam da li će izdržati edit, pa pišem novi post, izvinjavam se.

 

Ovako piše:

 

chkdsk is verifying files (stage 1 of 5)

57600 file records processed

File verification completed.

0 bad file records processed

0 EA records processed

0 reparse records processed

chkdsk is verifying index (stage 2 of 5)

60212 index entries processed

Index verification completed.

0 unindexed files scanned

0 unindexed files recovered

chkdsk is verifying security descriptors (stage 3 of 5)

57600 file SDs/SIDs processed

Security descriptor verification completed

1307 data files processed

chkdsk is verifying Usn Journal...

32196188 USN bytes processed.

Usn Journal verifcation completed.

chkdsk is verifyng file data (stage 4 of 5)..

 

i sada radi to polako....piše trenutno 10 percent complete. (1804 of 57584 files processed)

 

Link to comment

ne. kucam sa laptopa na kojem se ovo desilo.. ali to je odvojena particija gde nije ni windows ni program files...ništa, samo data (podaci).

da ponovim sve ovo opet?

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Prekinuo sam ono pa ispočetka.

Evo isključio sam sve foldere, fajlove, internet pretraživače i ponovo krenuo ovo preko command prompta.

Pišem ovu poruku preko mobilnog.

 

Rezultati isti. Sve isto osim onog reda gde piše USN bytes processed gde je sada neki drugi broj - 3219620272.

 

Ostalo je još da uradi : chkdsk is verifyng file data (stage 4 of 5)

Trenutno je na 10 percent complete. (1710 of 57584 files processed)

 

Čekam da to završi pa javljam...

 

Edit: ovo verifikovanje podataka radi izuzetno sporo, izgleda da će ovo potrajati nekoliko sati.. 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...