Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Prebacio sam sad i jedan random iz sredine ovih pokvarenih na mob. Taj nema ni ton ni sliku.

 

Nešto se tu desilo u kompu dok se prebacivalo ručno iz foldera u folder pa se pokvarili. Šta je, ne znam. Hard disk definitivno nije, nema bed klastera.

Tu bi najviše pomogao system restore ali šta vredi kada nemam datum od juče ili kasnije kao opciju da prebacim.

 

Edit: taj stellar beše traži pare kada završiš? Free je dok ne uradiš prebacivanje a onda traži lovu a ne garantuje ti da li je ispravio...

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Pa imam u mobu valjda neki bekap koji je prepun... I prestao je da radi bekap pre nedelju dve. Ali sad ja ne znam kako ući u taj bekap u mob..

 

noćas sam pokušao ovo:

 

 

Međutim totalno sam se pogubio u command promptu u delu kada je jedan fajl kopirao dva puta isto. Ne znam da radim dobro u command promptu.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
3 hours ago, braca said:

Da ne koristi tvoj telefon neki egzoticni codec koji nemas instaliran (mada bi vlc trebao da cita i bez toga, ali ko zna...)?   

 

Probaj da skines i (ponovo?) instaliras K-Lite Codec Pack 

 

Evo i to sam probao. Imao sam noviji k-lite codec pac 14.9.9. (iz juna ove godine). Uklonio sam ga i instalirao najnoviji 15.0.9. napravljen 26.jula, znači pre par dana.

 

Nažalost sva 4 plejera se ponašaju identično kao i ranije. Nikakve promene nema. :sad:

Link to comment
6 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Jesi li probao da uvezeš neki filmić u Filmoru, pa da ga konvertuješ? Možeš ostaviti isti format. Samo neka ga prežvaće.

Pokušao sam i to. Nema promene. :sad:

 

Pokušao sam i preko Stellara (hvala copkillah) ali rezultat je isti...

 

Link to comment

Prilično je izvesno da su fajlovi nažalost nepovratno oštećeni.

 

Ako disk nije problem, onda je možda neki virus. Pošalji neki od manjih oštećenih fajlova na virustotal.com da se uveriš da nisi zapatio virus i obavezno uključi prikaz ekstenzija u Windowsu, nećeš primetiti kad ti neko uvali virus s lažnim imenom.

 

Quote

By default, Windows Explorer hides certain parts of a filename from you. For example, a file named "sample.txt" will appear in Explorer as "sample". Likewise a file named "virus.jpg.exe" will appear to you as "virus.jpg". This behaviour is hazardous, and can potentially cause you to double-click on file like "virus.jpg", thinking that it is just a picture, when it is actually a program "virus.jpg.exe" which you would never have clicked had you really known the filename.

https://www.howtohaven.com/system/show-file-extensions-in-windows-explorer.shtml (postupak za sve verzije Windowsa je dostupan na linku)

Edited by vememah
Link to comment

I još nešto, rekao bih da nije sasvim izvesno da problem nije hardverski s obzirom na to da ni ispravni fajlovi ne rade sasvim kako treba, već štucaju pri reprodukciji, moguće npr. da je napajanje diska pri dugotrajnom kopiranju zatrokiralo i da su zato toliki fajlovi oštećeni.

 

Svakako prati šta se dešava na kompu i odnesi ga u servis ako se čudne pojave nastave.

 

Što se ovih video zapisa tiče, možda ti je najbolja šansa da dođeš do njih tako što ćeš vratiti podatke na telefonu, ali izgleda da nema besplatnih programa koji to omogućavaju. Jesu li slike bile baš na telefonu ili na SD kartici - drugi slučaj je lakši pošto PC nju vidi kao USB stik i moguć je recovery standardnim programima za vraćanje podataka za Windows (npr. Recuva ili slični).

 

Ako su zapisi ipak bili na samom telefonu, ovde imaš opise dva programa za vraćanje podataka s telefona koji se plaćaju.

https://www.sk.rs/2016/03/sktr04.html

https://www.androidguys.com/reviews/app-reviews/phonerescue-lets-you-easily-recover-your-lost-android-data-review/

Link to comment

Dva pitanja u jednom; postoji li način da se neki program koji se instalira, npr Lightshot, a koji nema opciju da se pokreće sa Windowsom, "natera" to da radi? Da se pokrene skupa sa Windowsom?

 

Isto pitanje i za programe koji se ne instaliraju na komp, obični .exe fajlovi?

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

I još nešto, rekao bih da nije sasvim izvesno da problem nije hardverski s obzirom na to da ni ispravni fajlovi ne rade sasvim kako treba, već štucaju pri reprodukciji, moguće npr. da je napajanje diska pri dugotrajnom kopiranju zatrokiralo i da su zato toliki fajlovi oštećeni.

 

Svakako prati šta se dešava na kompu i odnesi ga u servis ako se čudne pojave nastave.

 

Što se ovih video zapisa tiče, možda ti je najbolja šansa da dođeš do njih tako što ćeš vratiti podatke na telefonu, ali izgleda da nema besplatnih programa koji to omogućavaju. Jesu li slike bile baš na telefonu ili na SD kartici - drugi slučaj je lakši pošto PC nju vidi kao USB stik i moguć je recovery standardnim programima za vraćanje podataka za Windows (npr. Recuva ili slični).

 

Ako su zapisi ipak bili na samom telefonu, ovde imaš opise dva programa za vraćanje podataka s telefona koji se plaćaju.

https://www.sk.rs/2016/03/sktr04.html

https://www.androidguys.com/reviews/app-reviews/phonerescue-lets-you-easily-recover-your-lost-android-data-review/

Hvala na objašnjenju.

Bold 1 - Da, mislim da se to desilo, odnosno da sam kompu zadao "ogroman" zadatak da odjednom prevuče oko 320 video zapisa (oko 45giga) što je za taj hard osnovne konfiguracije bio pretežak zadatak, iako je to bilo najprostije pomeranje iz foldera u folder.

 

Bold 2 - Ne, nije snimano na karticu video zapis već direktno na telefon. Pre nekih 3 meseca sam imao problem na telefonu, odnosno na kartici. Ubacio sam karticu od 16 giga i zadao telefonu da video zapise koje snimam odmah direktno prebaci na karticu da bih više imao mesta na telefonu... iako telefon ima spostvene memorije za čuvanje podataka oko 50 giga. Snimio tako nešto u gradu i HOP! blokirao mi se telefon posle snimanja i tražio je hitno formatiranje kartice. Od tog momenta sam izvadio karticu i nikad je više nisam vraćao u telefon. Svoju nezajažljivost za gigabajtima snimanja morao sam da zadovoljim samo snimanjem direktno na memoriju telefona, da mi se ne bi dešavale slične gluposti. Ali eto...sad se pojavi ovo. 

 

Hard disk se do sada ponašao normalno. Njega sam zamenio pre 3 godine, pošto mi je onaj od 500giga bio pred crkavanjem pa sam sve što mi treba prebacio na eksterni. Kupio sam osnovni model od 1 terabajt i ubacio u ovaj matori samsung laptop.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...