Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Relativno hitno pitanje :unsure: Nesto je trokiralo na tatinom [sad vec starom] Dell desktopu, pa bih mu uzeo neki novi desktop.

 

Posto sam ja desetak godina na Apple masinama [sto kod kuce, sto na poslu], kakva je situacija sa kopiranjem/kloniranjem diska sa operativnim sistemom/programima kod PC/Win-a? 

 

Ima legit Win 10 i Office 2016, da li oni mogu da se instaliraju na nov komp bez da se 'de-autorizuju' sa starog?

Link to comment

A imas li neku pismenu licencu ili neki key na nekom disku ili u mailu ili bilo sta sto bi ti pomoglo da nakon reinstalacije aktiviras opet? Nemoguce da MS nije to poslao na neki nacin.

Link to comment
11 minutes ago, Milosh76 said:

A imas li neku pismenu licencu ili neki key na nekom disku ili u mailu ili bilo sta sto bi ti pomoglo da nakon reinstalacije aktiviras opet? Nemoguce da MS nije to poslao na neki nacin.

 

Da, imam key i za Win i za Office, samo ne znam da li ce prihvatiti na drugom kompu ako je vec iskorisceno na jednom.

Link to comment

Pa hardver se mora menjati... ako kupis potpuno nov procesor, plocu... sa intela predjes na AMD... to je prirodni poredak... trebalo bi key da vazi...Ako ne vazi, uvek mozes da krekujes :D 

Link to comment

Oem Windows 10 je vezan za valjda maticnu plocu, ako si kupio Dell desktop sa instaliranim windowsom to ce biti oem licenca i neces moci da ga prebacis na novi. Ako mislis opet da kupis dell opet mozes dobiti i windows.  Za office, vidi ovo

 

https://support.office.com/en-us/article/deactivate-office-365-if-you-see-a-limit-reached-error-767e3560-96ed-4b1c-806d-2fe01c529b1b?ui=en-US&rs=en-US&ad=US

 

Ili ovo

 

https://support.office.com/en-us/article/activate-office-using-the-activation-wizard-1144e0de-e849-496e-8e33-ed6fb1b34202?ui=en-US&rs=en-US&ad=US#bkmk_reinstall

 

 

 

Link to comment
12 hours ago, djili said:

Oem Windows 10 je vezan za valjda maticnu plocu...

 

Bio nekad. Sad dopuštaju prebacivanje na novu platformu preko MS naloga, ja sam svoju OEM licencu uspeo da prebacim na novi hardver bez ikakve muke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...