Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ovo ima potencijala

 

Spoiler

 

Na kraju cu morati da ucim softver da napravim uputstvo za ono sto treba da radim. Trebalo bi mi vremena da se naviknem na ovo al mi deluje solidno funkcionalno. edit: nisam gledao detaljno al mi deluje malo konfuzno. Jos cu da guglam pre nego sto skinem neki softver.

 

Edited by katamaran
Link to comment
5 hours ago, katamaran said:

Da li mogu da napravim word dokument i da ubacim spoiler tagove koji bi funkcionisali kao na forumu?

 

  Hide contents

click da prikaze info

clcik da mi bega s ociju

 

 

I da na kraju snimim kao pdf. Da li bi to moglo da se izvede?

-------------------------------------------------------------------------------

edit: jos bolja ideja - neki free forum gde bih se druzio sam sa sobom. Valjalo bi da izgleda slicno ovom (zbog navike) i jako je bitno da ima spoiler tagove

 

Mogao bih da napravim sjajan guideline tako. Lepo odvojim admin, alatku i proces

 

Sve to moze lepo da se odradi al instruktorka tripuje da ne moze zato stoje sve isprepletano. Napravim odvojeno za admin i za alatku a u procesu mogu da preplicem dok se ne istope boje. Zato mi i trebaju spoiler tagovi da sakrijem gomile tesksta koje ce mi trebati po potrebi a da opet mogu da ih brzo izvucem na klik

 

Forum je super ideja al me brine pouzdanost. Sta ako mi trba za sljaku a ne radi iz bilo kog razloga.... Idealno bi bilo ako bih na kraju mogao da snimim i kopiju koja bi funkcionisala offline.

 

nesto razmisljam o wp sajtu al ne znam da li bi to valjalo. Plus je bitan momenat da ne moze svako da pristupi jer je alatka vojna tajna ™

 

Sustina je da  bude sto preglednije i da sto lakse mogu dadodjemdo informacije. Spojler tagovi su zakon jer mogu da miknem gomile teksta koje ce me najcesce samo buniti i ciniti ceo guideline nepreglednijim.

 

edit: kod foruma mi je carski sto isprepletane delove mogu da ubacim ko link. Samo da moze da radi offline. Valjda bi bilo neko resenje da napravim na 3 mesta pa ce jedan valjda uvek da radi...

 

nemam blage veze o cemu govoris ali ovaj program moze vrlo uspesno da se koristi za pravljenje helpova, belezaka i cega vec ne

http://www.horstmuc.de/wmem.htm

 

mempade.png

Link to comment

hvala. Vidim da bi mogao da bude koristan. Sad sam se kao primio na ovaj al ako ne nadjem da skinem probacu mempad. Svakako preglednije nego word, pdf...

 

Spoiler

 

Ono sto meni ide na nerve je sto mi ne daju da dignem online (samo oni i ja pristup) a oni ono malo tutorijala sto su odradili odradise na google sajtu. Do ove price nisam ni znao da to postoji. Danas mi reece da za par mesci necu ni trebati beleske nego cu sve raditi automatski. To joj verujem, al dok prodje tih par meseci ko ziv, ko mrtav.

 

Na drugom poslu su koristili ovo

 

https://www.sweetprocess.com/

 

Zena mi samo dala link i sve sam imao crno na belo. Snadjoh se sa e-commerce sajtom bez problema a prvi put se susreo s tim.

 

Ovi sto sad radim su u devetnestom veku po nekim stvarima. Kad sam imao uputstvo sta mi sve treba od softvera za probni test trebalo je da skinem neki plugin za ff iz xp perioda. Jos ga nekako i nadjoh al malo morgen ces da ga nakalemis na svez ff.

 

Admin alat im je skroz ok (iako sama kaze da i nije neka verzija). Funkcionalan i lak za snaci se. Dodatna alatka koja se koristi (ne smem nista da pricam o tome) je bas dobro odradjena (jedino sto zeza vec neko vreme, stalno se nesto radi na njoj. Kad je srede bice ko bombona). Al uputstvo ne umeju da napisu nikako...

 

edit: ovaj dr.explain deluje ko taj mempad na steroidima. Vidi se da je osnovna ideja ista :)

Edited by katamaran
Link to comment

Posao. Odrzavanje baze od nekih 100k radio stanica, jurenje i apdejt strimova, informacija, logoa, frekcvencija, ne znam ni ja cega sve vise ne. Konkretno rec je o jednom od vodecih radio agregatora(tune.in fazon) pa sam malo pod pritiskom.

 

U sustini jedan ogroman zivi organizam i za sve detalje postoje pravila (da bi me udavila). Dok povatam sve...

 

A sa ljudskim gajdlajnom ne bih morao nista da pamtim. Sve bih imao na dva klika. O tom sanjam otkad sam poceo i da ih pravim. pazi sistem, uci nas dvojicu u cetu i mi kopiramo u notepad pa posle od toga pravimo gajdlajnove. Ona koja zna sve procese u prste ne ume da napravi gajdlajn, a mi koji tek ucimo celu pricu treba da ih napravimo za sebe. Vrlo zeznuto.

 

Izvinjavam se ako sam bio konfuzan.

 

edit: al ono sto me posebno nervira. Prvih par meseci bi uglavnom trebalo da radimo neku prostiju varijantu (ne toliko prostu, koliko je to samo deo cele price). Umesto da se sada koncentrise na to puni nam glavu detaljima koji ce nam ko zna kada trebati. Posle jucerasnjih tri sata treninga nisam na oci mogao da gledam. Bas mi ne lezi ovaj sistem ucenja. Mada kao ulazim u stos polako... Ludim zato sto nema sile sve da popamtim.

 

warez-bb error 524 a piratebay error 522. Gde si piraterijo kad si mi najvise potrebna.

 

edit: ima i neki robohelp

 

Spoiler

 

Moracu da se smislim sta cu. Puno hvala za onaj mempad svakako.

 

U sustini su na slicnu foru al mi se cini da je ovaj dr.explain najbolje odradjen.

Edited by katamaran
Link to comment

Probacu. Bilo bi kul kad bi mogle i slike al prezivecu i bez njih ako ostalo radi kako valja. Ionako nigde pirata od poverenja. Hvala jos jednom.

 

Nije mi bitno slanje (posebno sto koleZa nece da edituje svoj gsheet da nam svima odgovara). Ovo pravim samo za sebe :)

 

mada cu mozda morati da se dobacujem sa seficom da me ispravlja gde pogresim. Jako je opsirna cela prica. Mempad it is...

 

Najvise me je odbilo sto je vizuelno ruzan. Valjda mogu da se menjaju boje teksta i pozadine.

 

edit: i onaj kome bih exportovao tutorijal iz ovoga mora da ima mempad da cita? Jako je teska zena da proba bilo sta novo. Pobismo se oko firefox chrome price(sta koristiti).

 

edit 2: interesantan je softver al ne kapiram sto nisu ubacili i ubacivanje slika.

Edited by katamaran
Link to comment

mogu da se menjaju sve boje, pogledaj npr help fajl, to je samo obican takav isti fajl koji koristi program.

 

pipi.jpg stavis sa file:pipi.jpg (ne treba path ako je u folderu od programa; linkovi se prave sa drag&drop-ovanjem fajlova, tako da ja smatram da program podrzava slike u bitnom smislu, nek ti se samo otvaraju u susednom nekom irfanu ili cemu vec)

 

a interno upucivanje sa outlook:pipi

 

glavna fora sa mempadom meni je sto se pojavljuje sa precicom, sto je on top i sto ide u minimize u tray sa ESC...

 

edit: za slanje/eksport - da, nazalost

ali zato treba da posaljes ceo program. kada teta bude pokrenula exe, otvorice joj se fajl koji treba odmah, nece morati posebno da nabada fajl.

Edited by Krošek
Link to comment

Sad si ti mene pomalo zbunio. Kul je programce al mi uzasno fale embedovane slike. Mislim dacu prvo probati da nekako iskopam onaj dr  explain jer verujem da je ipak funkcionalniji.

 

Ovo je skroz cool softver, posebno za par stotina kilonbajta al za ovako bitnu stvar gledam da bude sto bolje odradjeno.

 

Moj najbolji drug je isto minimalista. On bi recimo uvek pre ovaj mempad nego one budzevine koje ja jurim :)

 

Ogromno hvala svakako. Ako ne iskopam dr.explain bice mi mempad zlata vredan.

 

edit: snasao sam se sa ovim drag and drop al dok otvori acdsee... Mnogo bi mi preglednije bilo da imam slike u samom dokumentu. Neverovatno da im ta funkcionalnost nije pala na pamet kad su pravili ovo.

 

edit 2: iskopah doktoza zaobjasnjavanje. Daj Boze da nisam popasao neki virus.

Edited by katamaran
Link to comment

Ovaj dr je mega carski softver. Ucim ga u hodu al funkcionalnost je fenomenalna. Ne samo sto mogu da dodajem slike, mogu da dodajem i video fajlove (jos nisam testirao). Ima onaj tree ko i svi ovakvi programi ali i table of content koji se automatski geenerise pa mozes da skaces sa teme na temu. Jako me zanima export as html verzija da li ce da rai lokalno. Ako radi lokalno(uz svu funkcionalnost) na konju sam.

 

edit: da li bi neko ko nema ovaj softver mogao da otvori gui fajlove koje snima? Za sada ne kapiram kako da ga eksportujem da zadrzi tree i linkove.

 

edit 2: ako eksportujem kao html treba da asociram neki browser sa takvim fajlovima i onda ce to da mi radi lokalno? (a da deluje globalno :) -preciznije da se ponasa kao online sajt sa linkovima) Neka prva proba mi je samo izbacila kod. Verovatno da nista nisam asocirao sa .html 

Edited by katamaran
Link to comment

Kako otkriti polove na utičnici LAPTOPA?

   Imam laptop  HP omnibook xe 4100 koji treba ispitati da li radi.Na bateriji piše 14,8 v  4000 mAH
 Nemam originalan punjač,već punjač od laptopa LENOVO.Mislim da bi voltaža za LENOVO  (20 v 3,25 A)odogovarala pošto je čini mi se originalan punjač za XP jačine 19 v 3.16 A.


Kako da utvrdim plus-minus na utičnici laptopa XP?  na Lenovo ima oznaka na XP nema
Za šta je  žuta utičnica?

 

DSCI0409.JPG

Link to comment

Ma prebacio sam mu ovo pitanje ovde pa je forum promenio ime topika :huh:

 

Nemam na gajbi komp, ujutru ću na poslu da vratim ime, ako neko ne uradi to ranije, ne može na tabletu da se menja ime topika :crazy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...