Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@MayDayIphone X svakako. Ako ti baš smeta što je sve ekran, možeš i 8.

Samsung možda jeste hardverski jači na papiru, ali samo toliko. Podrška (u smislu apdejta OS-a) im je vrlo loša čak i kod tih flegšip modela, i neće proći dugo a da ne počne da pravi neke probleme, ako ih već trenutno nema.

edit: rekao sam ovo verovatno milion puta, ali da ponovim još jednom, Tačviz je teško sranje.

Edited by mraki
Link to comment

nije to baš tako

silom prilika sam ponovo na note2 (dok je moto u servisu)

i sve radi i danas dan kako bi trebalo da radi, i kad pogledaš koje sve senzore samsung ugrađuje u svoje top modele još od prvog dana

a na tačviz se čovek privikne za pola sata

Link to comment
12 hours ago, mraki said:

  Podrška (u smislu apdejta OS-a) im je vrlo loša čak i kod tih flegšip modela, i neće proći dugo a da ne počne da pravi neke probleme, ako ih već trenutno nema.

 

 

Odakle ti taj info?

Link to comment

Na osnovu iskustava ljudi iz okruženja, lično izbegavam Samsung jer volim čist Android, i neretko su na mom Nexusu neke stvari radile bolje nego na hardverski mnogo jačim Samsung modelima.

O podršci koju pružaju Samsung vs Apple milsim da ne treba trošiti reči.

Ne kažem da je S9 loš, niti to može biti telefon od 1000€, samo bi moj izbor pre bio iphone jer je iOS fluidniji, a ta razlika tek dolazi do izražaja nakon godinu-dve kad izadju noviji modeli i Samsung zaboravi na stare.

Link to comment

Zar nisu baš ajfone namerno usporavali? Kolko mogu da vidim na ajfon temi, drugari umeju da imaju probleme posle apdejta.

Imam drugi samsung u životu, u međuvremenu rabio win, i verujem da nisu najažurniji što se tiče apdejta. Tel je bio teško sranje pre ažuriranja a sad stvarno šljaka superfluidno. 

Link to comment

Ovi su testerisali oba flagship smartfona i ovako su glasovali

 

                            Galaxy S9/Galaxy S9+

      iPhone X

Design (10)

9

8

Display (15)

14

14

Cameras (20)

17

19

Performance (15)

12

15

Special Features (5)

4

3

Security (5)

3

5

Battery Life and Charging (15)

14

13

Value (15)

13

10

Overall (100)

86

87

 

Razliku treba tražiti mikroskopom, očito.

 

Po meni, ko već ima Samsung S7/8 ili iPhone 7/8 ne treba da kupuje ništa (do daljnjeg). Ko ima ranije modele, ako ima Samsung (ili drugi Android), treba da uzme Samsung S8/+, a ako ima iPhone (a možda pride još i Mac computer) - onda naravno iPhone X. Ko je potpuno nov za smartfon, nek ubode bilo koji, neće pogrešiti.

Link to comment



Ko je potpuno nov za smartfon, nek ubode bilo koji, neće pogrešiti.


Mislis bilo koji od jeftinih (Xiaomi, Huawei...) koji isto rade posao ali nemaju onu nalepnicu Value na sebi...
Link to comment
On 23.4.2018. at 22:10, mraki said:

Na osnovu iskustava ljudi iz okruženja, lično izbegavam Samsung jer volim čist Android, i neretko su na mom Nexusu neke stvari radile bolje nego na hardverski mnogo jačim Samsung modelima.

O podršci koju pružaju Samsung vs Apple milsim da ne treba trošiti reči.

Ne kažem da je S9 loš, niti to može biti telefon od 1000€, samo bi moj izbor pre bio iphone jer je iOS fluidniji, a ta razlika tek dolazi do izražaja nakon godinu-dve kad izadju noviji modeli i Samsung zaboravi na stare.

 

S9/+ je (kaže uvek pouzdana Lisa) blizu čistom Androidu, takođe kaže da su "loši dani TouchWiza iza nas". Takođe me je podsetila da S9/+ - za razliku od kompeticije  - ima normalan džek za slušalice, plus toga ima i mikro-SD karticu (u prodaji su sad i 512GB kartice.)

 

 

Apropo mlatkovog komentara iznad, tačno je da ima ovih manje izvikanih brendova koji su vrlo dobri, ali tu treba znati tačno šta i kako (a ja to sigurno ne znam, od mojih klijenata možda jedno tuce ima HTC ili još ređe od toga Sony, ostalo je sve Samsung i Apple). Znači ako bih razmatrao Xiaomi i sl, bio bih u priličnoj nepoznanici (mada sam otvoren za takvu mogućnost u budućnosti.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...