Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ma taj plejer na stranici radi i meni sa nasim ip bez problema. Problematican je plejer na streema a on sigurno nije geoblokiran. Probaj taj ako te ne mrzi, eno ga link u mom proslom postu.

 

edit: sad sam probao u nekom browser sandbox-u koji valjda koristi UK ip (otvorio mi je google.co.uk) i isto nece da radi...

Edited by katamaran
Link to comment

Bas cu da probam, ne bi smelo to da se desava.

 

edit: u ovom sandboxu isto ko u mom chrome-u. Sad cu da probam vpn

 

2018-03-10_2241.png

 

Sama streema nema nikakvog razloga da geoblokira (stanice umeju al to kod ove nije slucaj) i zato je cela prica krajnje cudna.

 

edit: kod mene sivilo (ko posle Gojka) i sa US ip adresom...

Edited by katamaran
Link to comment

Umeju stanice da geoblokiraju al to kod ove nije slucaj cim mi uredno radi na njihovom sajtu a i kad pustim taj link u vlc.

 

Sama Streema sigurno ne geoblokira (barem ne namerno)

 

Ovo mi se iskljucivo desava na stanicama koje pustaju HLS(m3u8). Sve druge stanice najnormalnije ucita.

 

edit: laptop sa nasom ip adresom - ne radi

desk sa dve razlicite US adrese - ne radi

 

edit 2: nece ni sa ger ni sa bra...

 

2018-03-10_2310.png

 

edit: valjda me ovo nece previse zezati. Ako mogu da nastavim da radim sa chrome-om (a koliko vidim mogu just fine) onda nije tragedija da web plejer na sajtu testiram sa ff-om. Malo smaranje al nista tragicno.

 

edit 3: kod staniica gde je u admin panelu namesteno da se ucitava eksterni plejer kao prvi izbor ucita se najnormalnije u ovom pop up-u. Izgleda da se slogira kad iz chrome pokusa da ucita m3u8. Moram posle da provrtim bazu al  koju god stanicu da probam namesteno da prvo otvara eksterni plejer. Za sad imam pun pristup bazi i admin panelu al jos nemam dozvolu nista da menjam :)

 

edit 4: sad sam probao sa nekom drugom stanicom. Iz chrome-a zabaguje kad treba da pusti m3u8 al posle ipak ucita eksterni plejer u tom pop up-u. Kad probam iz ff-a uredno pusti m3u8 stream u streema web plejeru.

 

http://streema.com/radios/The_Breeze_4

Edited by katamaran
Link to comment

Kao prvo da se izvinim za privatizaciju topika al imam jedno pitanje koje mi je bitno za posao (uostalom i ostala su bila pa ne zamerite)

 

Kako da namestim da mi se plejlist fajlovi za strimove (recimo ekstenzije pls, m3u) ne downloaduju nego da mi se otvaraju u browseru? Ustedelo bi mi puno vremena i jako olaksalo zivot.

 

edit: neko mi rece da mu se u chrome-u downloaduju a u ff-u otvaraju. Kontam da moze da se podesi u samom browseru? Idealno ako bi moglo u chrome-u posto mi je on weapon of choice. 

 

edit 2: ovo je od pre 6 godina al bi moglo da pomogne...

https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/F2PnyNaUdng

 

Quote

For security reasons Chrome will not open files. But when you finish downloading one, you will see it @ the bottom left of Chrome with a small triangle. When you click the triangle you will have an option to "Always open files of this type"

Ovaj ispod se zali da mu onda samo otvara text a meni upravo to treba :)

 

edit: nadjoh always open opciju al mi otvara neku windows 10 prokletinju. Upravo ono sto onaj hoce a ja nikako necu...

 

edit: otvara my music. Valjda treba da obrisem asocijacije za m3u...

 

edit: nadjoh neko polu resenje. Iskljucio sam mu asocijaciju za groove music (Microsoft smaraci sa guranjem svojih aplikacija) al nazalost ne provaljujem kako da namestim da ne bude asocirana ni sa cim. Stavio sam notepad i to mi donekle olasava posao. Mozda da izaberem chrome...

 

edit: nista od ideje da ga asociram sa chrome-om. Totalno mi poludeo browser. Za sad ga stavljam na notepad a ako neko zna kako da obrisem sve asocijacije za fajl (da win ne zna cime da ga otvara) bio bih zahvalan. Ili ideju sta da stavim da bi mi se sadrzaj plejlist fajla prikazivao u browseru umesto downloada sto je cela poenta

Edited by katamaran
Link to comment

Stvarno mi je neprijatno sto sam privatizovao topik al mi bas bitno (ovde ide postidjeni smajli koji ne umem da nadjem)

 

Kompletno moje zapitkivanje prethodnih nedelja je vezano za posao za koji mi je bas stalo da zadrzim jer je super placen, nije tezak, odlicno radno vreme. Sto se kaze seo bi mi ko dupe na nosu. Lepa redovna kinta i jos mi ostavlja vremena da tezgarenjem uzmem jos nesto.

 

 

 

edit: za sad se zadovoljih seljackim resenjem da ih asociram sa notepad-om. Kad me sutra ne bude otkidala glava mozda smislim nesto pametnije...

 

edit 2: obrisao ponesto. Preterano kakim o stvarima koje ipak nisu za javno iznosenje

Edited by katamaran
Link to comment

Što se mene tiče, samo cepaj. Super mi je što tačno znam da ćeš kad postaviš pitanje, pet minuta kasnije da uradiš edit i napišeš mogući odgovor.

Jedan moj ortak, programer, tako ide okolo i priča sam sa sobom, u stvari rešava moguće probleme u kodu, nasuvo :)

Link to comment

Ideja je da potencijalni pomagac moze da isprati moj train of thought. Eventualno editom dam nekom ideju sta bi moglo da upali i objavim dokle sam stigao u procesu.

 

Bas me danas pohvali zena koja me obucava za ovaj posao da imam dobro wired mozak. Bas u smislu nacina resavanja problema. Prija uhu :)

Edited by katamaran
Link to comment
5 minutes ago, Skyhighatrist said:

 

Jedan moj ortak, programer, tako ide okolo i priča sam sa sobom, u stvari rešava moguće probleme u kodu, nasuvo :)

Ja za drugi način ne znam... :)

 

Najlakše je kad kažeš nekome "E, vidi imam problem, samo da me saslušaš"... I onda dok izlažeš problem, u 80% slučajeva ga i rešiš...

Link to comment

Otprilike :)

 

Nema bate Ilich-a :( (il kako se vec sad zove)

 

Osim sto je super zanimljiv za citanje covek mi je bio redovna zrtva na pitanjima.

Edited by katamaran
Link to comment

Pa to je ovo isto što Kat radi, ispriča svima, sad dal' ga neko čuje (pročita) ili ne, on čovek u narednih des' minuta nađe rešenje.

I još ostavi napismeno, za druge ako nalete na problem, 'de ćeš bolje :)

Link to comment

@katamaran

 

U Windowsu podesiš da ti Notepad otvara m3u, pls i druge fajlove sa plejlistama koji su ti potrebni (desni klik na po jedan fajl sa željenom ekstenzijom -> Open With -> ne biraš program nego ideš skroz do dole na Choose default program -> izabereš Notepad i štikliraš Always use...), a onda u Chromeu kad ti dl-uje takav fajl štikliraš tu opciju "Always open files of this type" nakon što se prikaže posle klika na strelicu nadole pored dl-ovanog fajla.

 

Pri svakom sledećem kliku na fajl s tom ekstenzijom u Chromeu bi trebalo da ti se otvori Notepad sa sadržajem fajla.

 

Ovo sam isprobao i radi kod mene.

 

Ako ti je bitno, nakon završetka posla istom procedurom vratiš da ti default player (VLC, Winamp, štagod) otvara pls, m3u i slične linkove da bi mogao sebi da puštaš mjuzu na uobičajeni način.

 

Druga varijanta ti je da smanjiš browser da ti zauzme npr. levu polovinu ekrana, a u desnu polovinu gore staviš folder u koji se plejliste dl-uju sa hronološkim sortiranjem, a dole Notepad. Onda samo po dl-u osvežiš sadržaj foldera i novoskinuti fajl prevučeš u Notepad da dobiješ link.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...