Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Hvala, al zar to nisu temp adrese? Mada bi mozda i to zavrsilo posao.

 

Ne znam vise ni u kom browseru da probam. U svakom sam ulogovan u nalog od nekog klijenta. Probacu operu kad zavrsim ovo sto sada radim.

 

Klijent me pozvao da uploadujem u njegov drajv i kao serovao foldere sa mnom. U jednom trenutku nece vise da primi fajlove a njemu kaze da ima mesta kolko hoces (jos ima biznis nalog). Ladno cu izgleda morati da mu ostavim te drajvove jer fajlovi zauzimaju prostor samo kod mene a kod njega ne. Probali smo i unshare jednog foldera al se nista nije promenilo ni kod mene ni kod njega. Mada mozda sam zaboravio da odradim refresh...

Edited by katamaran
Link to comment

Rece mi drugar da placa ovaj od 100 giga.

 

Uopste ne kapiram zasto se fajlovi koje uploadujem poslednja dva dana broje pod moj storage a ne pod klijentov. Gledam sad jedan od foldera i koliko vidim on je owner. NJegov drajv prazan a ja napunih jedan drajv i sad cepam drugi. Izgleda da cu morati dva da mu ostavim. Sto je najsmesnije ni njemu se ne svidja tako...

 

Jel mogu okaceni fajlovi nekako da postanu njegovi? (da se broje pod njegov storage, posle slobodno moze i da mi ukine pristup)Drugar mi pominje kopiranje al po netu uglavnom pisu da to nije izvodljivo.

 

Covek me invajtovao da kacim na njegov drajv. Obojica se zbunismo kad smo skontali da fajlovi zavrsavaju na mom.

 

Quote

has invited you to contribute to the following shared folder:

Teska budalastina sto fajlovi ostaju na mom drajvu...

 

edit: predlozicu mu da proba ovo kad vec hoce da fajlovi budu na njegovom drajvu...

 

Spoiler

 

Ne moze ni kopiranje fajlova bez budalastina...

Edited by katamaran
Link to comment
27 minutes ago, katamaran said:

Uopste ne kapiram zasto se fajlovi koje uploadujem poslednja dva dana broje pod moj storage a ne pod klijentov.

 

Quote

For Google Drive, not only folders, but also every document has its "owner". Even if you put your stuff in a shared folder owned by others, the ownership of your stuff remain the same, that is, you. Only the stuff owned by you take up your space. So it does not matter where you put your stuff, as long as it is yours, it takes space.

 

Vice versa, if others put their stuff into your shared folder, they will not take up your space, either.

 

31 minutes ago, katamaran said:

Jel mogu okaceni fajlovi nekako da postanu njegovi?

 

Quote

If someone shares a folder with you, it only uses their Google Drive space, as they are the "Owner" of that folder.

If you create a document, and put it into that shared folder, that document will count towards your Google Drive quota, as you are the "Document Owner".

You can change document ownership within the Sharing settings on any file or folder.


Link.

Link to comment

Probacu kad se zavrsi upload poslednjeg foldera. Nadam sesamo da necu morati fajl po fajl...

 

Hvala jos jednom

 

edit: izgleda da bih morao fajl po fajl. Ako su oni normalni...

 

https://productforums.google.com/forum/#!topic/drive/38x2rVScU_s

 

Neka kopira gospodin pa cu da obrisem ovo sto sam okacio.

 

i to iz spreadsheet-a :hail:

 

edit 2: negde citam da ne obracuna odmah oslobodjeno mesto nego mora da prodje do 24h. Prilicno pipava operacija. Ne uploaduje mi se ponovo 24 gigabajta....

 

Edited by katamaran
Link to comment

Sad sam testir'o i mora da se prekopira pa obriše. Tj, a) ti upload-uješ, b) on prekopira u drugi folder, c) ti obrišeš. 

Ne bi' se baš kladio na ta 24 sata. Prije bi' rek'o da mu eventualno treba par sekundi ili minuta (ako i to) propagacije prostora u serverima.

Link to comment

To za 24h sam video na nekom google support dokumentu.

 

Izgleda mi da se ovaj plasi da se bakce sa kopiranjem pa rece da ce samo da downloaduje. Kontam da mu treba na drajvu da lakse deli sa svojim zaposlenima pa cu izgleda ipak da ostavim fajlove na ona moja dva drajva ako ne bude hteo da kopira.

 

U svakom slucaju nisam koristio jedini drive koji iole i koristim. Uglavnom sam im slao fajlove preko mega.co.nz al je ovaj hteo da mu kacim na drajv. Obojica smo ocekivali da ce zavrsiti na njegovom drajvu...

 

Definitivno cu da napravim jos par disposable drajvova za buduce akcije. Zatrebace kad tad.

Edited by katamaran
Link to comment
On 2/20/2018 at 8:29 PM, katamaran said:

Hvala, al zar to nisu temp adrese? Mada bi mozda i to zavrsilo posao.

 

Ne znam vise ni u kom browseru da probam. U svakom sam ulogovan u nalog od nekog klijenta. Probacu operu kad zavrsim ovo sto sada radim.

 

Klijent me pozvao da uploadujem u njegov drajv i kao serovao foldere sa mnom. U jednom trenutku nece vise da primi fajlove a njemu kaze da ima mesta kolko hoces (jos ima biznis nalog). Ladno cu izgleda morati da mu ostavim te drajvove jer fajlovi zauzimaju prostor samo kod mene a kod njega ne. Probali smo i unshare jednog foldera al se nista nije promenilo ni kod mene ni kod njega. Mada mozda sam zaboravio da odradim refresh...

Nisu privremene. Ako želiš možeš da neku zaštitiš šifrom tako što ćeš kliknuiti na Click here to reserve this email address link. 

 

Probaj Vivaldi. :D

Link to comment

Probacu, hvala puno. Valja se napraviti nekoliko drajvova...

 

Kad vec fajlovi ostaju meni onda cu ubuduce verovatno da im kacim na takve drajvove pa da im dajem user i pass. Mozda izvucem i bonus kad im povecam storage :)

 

edit: gledam na yt i ima fora da pravis te disposable drajvove pa da ih dodajes na svoj kao shared folder i tako efektivno povecavas prostor. Ne bi me mrzelo al bi me smaralo da stalno hostujem brdo fajlova za druge. Volim da posaljem i zaboravim da postoje...

 

Kazu da valjda moze da se nakuca do 1TB tako

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Situacija: kopam po page source-u i naidjem na pls (plejlist fajl)

 

Ako ga samo kliknem u chrome-u mi se downloaduje pa onda moram da ga otvaram sa notepad-om da vidim sta je unutra. Mogu li da stisnem neko dugme da sprecim download nego da mi ga otvori u browseru?

 

Firefox valjda tako radi al sam navikao na chrome i ne bih da petljam sa ff-om ako bas ne mora

 

edit: i ff nudi download samo sto pored downloada nudi opciju da se otvori u nekoj aplikaciji.

 

Cini mi se da preko inspecta moze samo da se ucita pls fajl al ovi izgleda insistiraju na pejdzsoursovanju umesto inspect(or gadget) pristupu.

 

edit: izgleda da i preko inspecta skida fajl

Edited by katamaran
Link to comment

toshiba satelit matora, ali zasad jedini komp koji imam, ne mogu da ga startujem, jedino što dobijem je poruka: the system is resuming from s4 state.

Nikako ne mogu da dođem do bilo kog f8, f12, f4 menija.

 

Ima li ko ideju?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...