Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Proxy se podesava u Settings tvog browsera, a pa u LAN settings.  Ako ne mozes da otvoris ili podesis sam LAN setting onda nemas admin prava na tom racunaru najverovatnije, mozda je tako namesteno u tvojoj mrezi. Pretpostavljam da je firmin racunar u pitanju?

 

Probaj drugi browser, mozda je neki trojanac sjebao podesavanja u tom koji koristis

Edited by Milosh76
Link to comment

Moj je laptop. Burazer je instalirao Windows i namestio sva podešavanja i net mi je radio normalo. Onda jedan dan ne radi zbog proxy-a, pa proradi. Danas je oko tri opet proradio, ali samo je pitanje kad će opet da zeza. Inače ni u jednom od tri broswer-a nije bilo moguće otvoriti sajt.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Link to comment
On 2/6/2018 at 11:40 PM, JozoMujica said:

Ako dok se ne pregreje radi tiho, pasta ce verovatno resiti problem buke, ali imaj u vidu da cim poteras nesto zahtevnije opet dobijas buku.

Otisao mu ili se samo osusio lezaj. Probaj da kanes kap masinskog ulja (za sivace masine) na lezaj (skines cep sa centra ventilatora, sipas kap i vratis cep).

 

Hvala Jozo.

Resio sam nesto, privremeno bar, podmazao malo. Radi bolje nego sto je radilo, ali cini mi se da nije to to.

Uspeo sam i da slomim komadic plastike skidajuci kuler...

Sve u svemu, ne kupuje mi se nova graficka sad, iako je ova dosta losa, ali kuler bih mogao da zamenim ako je to uopste moguce kupiti zasebno.

Link to comment

Naručih neku jeftinu varijanu ventilatora sa Alija, da vidim hoce li valjati šta. Prečnik je taj, samo su rupe za šrafove malo drugačije, ali se ionako šrafi u one recke pa verujem da nije neki problem ako izrada išta valja i ako dođe u jednom komadu (što je s obzirom na cenu upitno).

Ako ne, ima i model koji bi trebao da odgovara, samo je jedno 8 puta skuplji.

Kad je bal, naručih i termalnu pastu :lol:

Edited by mraki
Link to comment

Imam cudan problem na win 10 (apgrejdovan sa sedimce)

 

Ugasen komppocinje da se pali kada se pritisne random dugme na tastaturi. Eventualno vise odjednom al nije bitno koja su. Pretrci macka i krene da se pali komp. Ako ovo nije bag nego neko podesavanje gde da ga nadjem? Idealno bi bilo da ostane al samo na kombinaciju koju macka ne bi znala :) 

 

U krajnjem pre bih i iskljucio tu opciju nego ovako.

 

Vidim da nisam jedini kome se ovo desava

 

A jos gore veselje je sto se posle nekog apdejta vise nikad ne butuje uspesno iz prve. Krene da butuje pa zabaguje i upali bluetooth diodu na ploci. Ugasim ga na dugme i ponovo upalim. Iz druge uvek butuje normalno.

 

Ubedjen sam da su ove dve stvari povezane. Kao da mi ne ugasi lepo komp na shut down nego ga ubaci u neku hibernaciju.

 

edit: ugasio sam fast startup jer mi je to najsumnjivije

 

Edited by katamaran
Link to comment
Quote

ugasio sam fast startup jer mi je to najsumnjivije

To je. Nije se palio preko tastature a posle sto godina konacno mi je butovao iz prve.

 

Kad budem imao zivaca videcu da namestim da moze da se upali preko neke kombinacije na tastaturi.

Edited by katamaran
Link to comment

Trebam ozbiljan savjet oko ovih wordpres tema sa themeforest. Naime, naletio sam na mogućnost da na zapadu uvaljam neke jednostavne sajtove privatnim firmama. U pitanju je konkretna industrija, mnogo ih nema sajt ili imaju odvratne rađene prije 15 god, a kako je uglavnom svima ista ponuda, moja ideja je da složim 10-15 atraktivnih wp sajtova među kojima će zainteresovani izabrati odgovarajući i meni plaćati godišnju cifru za "komplet ponudu" (sajt, domen, hosting, održavanje..), po cijeni koje su njima sasvim prihvatljive.

 

Sad, za većinu sajtova koje sam sklepao ukradem sa servera premium temu i koristim je bez problema, međutim, ovde ne smijem tako jer ipak je jaka industrija, ameri, server u Tx, ne želim da ostavim mogućnost bilo kakve neprijatnosti za "klijente". Previše mi je da dajem hiljade za extended licencu (x15 tema) pa bih kupovao iznova temu za svaki sajt koji dogovorim. Međutim, Regular licenca kaže: "Use, by you or one client, in a single end product which end users are not charged for. The total price includes the item price and a buyer fee."

 

Kako bi vi to odradili?

Link to comment
On 2/11/2018 at 7:06 PM, Tpojka said:

To je da ga namestim da nikad ne gasi monitor ali ja hocu da se monitor ugasi kad ne radim nista. Cini mi se da je ranije kad igram PES monitor ostajao da radi dokle god ga igram nije se gasio sam od sebe.

I sad sam proverio stoji mi za sleep - never a za turn-off display stoji 30mins. Sto mi ne gasi kad gledam film?

Edited by Moća
Link to comment

Imam problem. Od pre par nedelja mi se komp ukoči u proseku jednom dnevno. Znači totalni freeze. Ne reaguje ni miš ni tastatura. Jedino restart na dugme pomaže. Ne mogu uopšte da provalim šta je uzrok. Svi mogući drajveri su apdejtovani, nema virusa valjda. Win10 je u pitanju. Ima li neko ideju o čemu se radi? Postoji li neki program koji će da posmatra i loguje šta je problem kad se ukoči sledeći put?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...