Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sludge, džaba ti skrinšot, ne razliva ti kartica boje nego monitor. Meni izgleda sve normalno na skrinšotu.

Inače najbolje rešenje za tvoj monitor je kontejner, i to ne samo zbog kvara koji se verovatno ne ipslati popravljati, već i zbog drugih razloga - prostora, potrošnje struje, kvaliteta slike i, najvažnije, očiju.

Link to comment

Da da, skontao sam to kad sam okacio sliku :D

 

Jbg, znam ja to sve, ali oce li led monitori umeti da pevaju kao sto su korisnici pevali o njima? Call me staromodnim, ali ni jedan led monitor koji koristim ili sam koristio nema sliku kao moj CRT ljubimac. 

Link to comment
2 hours ago, Sludge Factory said:

Da da, skontao sam to kad sam okacio sliku :D

 

Jbg, znam ja to sve, ali oce li led monitori umeti da pevaju kao sto su korisnici pevali o njima? Call me staromodnim, ali ni jedan led monitor koji koristim ili sam koristio nema sliku kao moj CRT ljubimac. 

Uzmi IPS monitor, npr. ovaj. Ja ih imam dva i prezadovoljan sam, a gledam u njih 8-12 sati dnevno.

Link to comment

koliko je izražen ips glow na njemu, kakva je dubina crne boje (osnovni nedostatak u odnosu na crt) i kakav je ekran mat ili sjajan, ima li ghostinga kod pomeranja miša odnosno igrica

Edited by gone fishing
Link to comment

Ja sam imao priliku da se susretnem sa dva ips led monitora, prvo dellov mega popularni ultrasharp ili tako nešto od 23" koji sam zamenio za neki LG iste tehnologije. Na oba je toliko probijalo pozadinsko osvetljenje da je to bilo strašno, crne nije bilo ni u najavama, sve sivo, boje isprane (uz sve moguče kalibracije i podešavanja koja sam probao i našao na netu) te sam oba vratio i uzeo stari dobri tft viewsonic 24". 

Ne znam da li je uznapredovala tehnologija ili takvi modeli uopšte nemaju te performanse, ali što se mene tiče nikad više, volim vividne, jarke i jake boje, ne znam da li oni to mogu da izvedu.

Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

Da vidimo šta ppp misli, čudne stvari mi se desile sinoć.

 

Ryzen 1400 I b350 prime plus. Klokovan na 3.7. Radi normalno barem 2 meseca, temp nikad nije prešla 71, 72 u full loadu.

Update 2:

 

Sledeći stress test odradio 10 sati bez problema, evo skinuo ga pre sat, sat i po. Nije temp prešla 54 stepena temperatura.

 

Najbliži sam da kupim novo napajanje. A verovatno i produžni.

 

Klokuješ sa 5 godina starim LC-om od 3k dindži? Dobro to uopšte radi. :)

Link to comment

Ovo razlivanje boja na crt monitoru mozda moze da se resi degaus funkcijom. Potrazi da li imas u opcijama. Ako nema pomaze i da se stavi drugi monitor odmah do njega i da se uradi degaus. Par puta sam tako opravljao monitore komsiluku :)

Link to comment

edit: nema veze...

 

Postavio sam prilicno konfuzno pitanje a tesko da ce naleteti neko ko je ovo vise prostudirao od mene :)

 

Edited by katamaran
Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

koliko je izražen ips glow na njemu, kakva je dubina crne boje (osnovni nedostatak u odnosu na crt) i kakav je ekran mat ili sjajan, ima li ghostinga kod pomeranja miša odnosno igrica

bez uvrede, ali kada si poslednji put radio na ips monitoru, toga nema već nekih, brat bratu pet godina

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

koliko je izražen ips glow na njemu, kakva je dubina crne boje (osnovni nedostatak u odnosu na crt) i kakav je ekran mat ili sjajan, ima li ghostinga kod pomeranja miša odnosno igrica

Dubina crne boje? To moraš da vidiš sa nekim ko se bavi grafičkim dizajnom, ali za taj posao se ionako ne koriste konfekcijski monitori od 150-200 evra.

 

Ekrani su mat, nema nikakvog ghostinga, a ono što je meni bitno je da mi se oči ne umaraju kad gledam u kod po ceo dan.

Link to comment
6 hours ago, Sludge Factory said:

Jos uvek koristim CRT monitor (da, volim ga) i vec neko vreme primecujem kao da se boje malo razlivaju u stranu da tako kazem ili je mozda bolje reci da je to neki glow, ali nije mi smetalo toliko, jer se uglavnom vidi kad su na ekranu bele iili svetlije povrsine u kombinaciji sa nekim tamnijim. Medjutim, danas sam prvi put to primetio i dok sam gledao video (epizodu neke serije). 

 

Primer:

 

2m51gya.jpg

 

 

 

Da li mu zaista dolazi kraj ili ima neka fora da se to eliminise?  :sad: Mozda se iskljuci iz struje na neko vreme :D 

 

EDIT: sad nesto mislim, moguce da vi na svojim monitorima ne mozete da vidite ono sto ja vidim na svom tako da je ovaj primer gore mozda za dzabe :D 

brate zajebo si onu muvu sto ide po ekranu

Link to comment

Ma ja juče kupio ovaj VA, Samsung, 31.5", trebao mi za radnu sobu, nešto što mogu da zveknem i na D3 da bude TV a i da mi bude 3 ekran kad se baš razvučem sa poslom...

 

Za sad mi se čini da je skroz OK...

 

Samo, sad soba liči na Yoyo-ovu, nedostaju mi samo satovi :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...