Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

2 hours ago, Mil@n said:

Ja sam imao priliku da se susretnem sa dva ips led monitora, prvo dellov mega popularni ultrasharp ili tako nešto od 23" koji sam zamenio za neki LG iste tehnologije. Na oba je toliko probijalo pozadinsko osvetljenje da je to bilo strašno, crne nije bilo ni u najavama, sve sivo, boje isprane (uz sve moguče kalibracije i podešavanja koja sam probao i našao na netu) te sam oba vratio i uzeo stari dobri tft viewsonic 24". 

Ne znam da li je uznapredovala tehnologija ili takvi modeli uopšte nemaju te performanse, ali što se mene tiče nikad više, volim vividne, jarke i jake boje, ne znam da li oni to mogu da izvedu.

lol secam se tog modela dobro, mislim da su felericne komade bukvalno iz celog sveta poslali kod nas. otprilike 1 u 5 nije imao reklamaciju.

del da je bio mrtav prevrto bi se u grobu.

Link to comment
1 hour ago, katamaran said:

Ovo razlivanje boja na crt monitoru mozda moze da se resi degaus funkcijom. Potrazi da li imas u opcijama. Ako nema pomaze i da se stavi drugi monitor odmah do njega i da se uradi degaus. Par puta sam tako opravljao monitore komsiluku :)

 

Uradih, ne pomaze. Jbg, izgleda da mu se stvarno blizi kraj :sad: 

Link to comment
15 minutes ago, francuski sobar said:

istovremeno sa druga dva?

 

koja kartica?

Gforce 660M, od pre 5godina u Asus ROG-u...

 

I na drugom laptopu, HP ZBOOK G4, koji koristim za posao isto mogu da vežem 2 externa monitora, tamo je Quadro M2000

Link to comment
1 hour ago, renne said:

bez uvrede, ali kada si poslednji put radio na ips monitoru, toga nema već nekih, brat bratu pet godina

i dalje imam dell u23hm i on ima tih problema, ips glow i crna nije crna već braon plus je ekran mat, što je dobro za svetle prostorije i izloženost suncu

- ne menjam ga dok ne crkne :happy: jer ne bole oči kao sa crt ili tn monitorima posle višesatnog korišćenja

Link to comment

 

4 hours ago, Time Crisis said:

 

Klokuješ sa 5 godina starim LC-om od 3k dindži? Dobro to uopšte radi. :)

 

Da, ali od 600w a grafika mi ne traži napajanje. Nije baš da je preopterećen sistem, a ne znam da li ima veze koliko traje napajanje, kontam dok radi radi. Tj dok ne počne ovako da zeza, ako je ono, a kontam da jeste.

 

2 hours ago, ToniAdams said:

lol secam se tog modela dobro, mislim da su felericne komade bukvalno iz celog sveta poslali kod nas. otprilike 1 u 5 nije imao reklamaciju.

del da je bio mrtav prevrto bi se u grobu.

 

Ovaj moj stigao otvoren. Bukvalno, daje mi ga iz kombija, otvorena kutija, posle sam skontao i zašto. Klasika, probali da me jebu oko vraćanja, ali sam izgurao svoje klasičnim pretnjama pravnim putevima, tržišnom i sl. 

Link to comment
9 minutes ago, Mil@n said:

 

 

Da, ali od 600w a grafika mi ne traži napajanje. Nije baš da je preopterećen sistem, a ne znam da li ima veze koliko traje napajanje, kontam dok radi radi. Tj dok ne počne ovako da zeza, ako je ono, a kontam da jeste.

 

 

Ovaj moj stigao otvoren. Bukvalno, daje mi ga iz kombija, otvorena kutija, posle sam skontao i zašto. Klasika, probali da me jebu oko vraćanja, ali sam izgurao svoje klasičnim pretnjama pravnim putevima, tržišnom i sl. 

šta kažu očitavanja iz nekog od programa za monitoring (npr aida64) za napon na 12V, inače ljudi klokuju i na ms power napajanjima od 1500 dinkića :happy:

Link to comment
On 1/27/2018 at 1:10 PM, Mil@n said:

Da vidimo šta ppp misli, čudne stvari mi se desile sinoć.

 

Ryzen 1400 I b350 prime plus. Klokovan na 3.7. Radi normalno barem 2 meseca, temp nikad nije prešla 71, 72 u full loadu.

Večeras mi se samo ugasio. Ja ga upalim, ništa bip, ugasi se posle 15ak sekundi, ne baca nikakvu sliku. Jedino što mi padne napamet, izvadim vratim bateriju, i uspem da uđem u bios. Namestim clock minimalan, 3.6 I nešto malo voltage, f10 I ništa.. Muk. Gasi pali ništa, na reset ne reaguje.

Meni smrdi napajanje, pogotovu jer se čuje neko zujanje.. Minimalno ali se čuje, a i ima sigurno 4, 5 godina, lc power 600w...

Update:

Upalio sam ga pošto se malo ohladio, ušao u win na default podešavanju bez clocka, pokrenuo stress test, pa je posle nekog vremena nestala slika i nije radio ni reset ni power. Temperatura maksimalna bila 51c. Sad sam pustio opet stress test. 

Update 2:

 

Sledeći stress test odradio 10 sati bez problema, evo skinuo ga pre sat, sat i po. Nije temp prešla 54 stepena temperatura.

 

Najbliži sam da kupim novo napajanje. A verovatno i produžni.

 

Našao sam uljeza kada sam menjao napajanje... Riknuo produžni kabl za granu napajanja od CPU. 

Naravoučenije, ne stavljajte kabl od 250 dinara u komp od 600e, dobro sam još i prošao.. Ne znam ni kako je radiko komp uopšte.

 

 

80410f1a-e553-45cd-8648-0886847726f5.jpg

Link to comment

Desktop odjednom stvara buku kao da će da poleti. Otvorim, problem je kuler na gradičkoj. Skinem je, usisam prašinu, vidim da ima termalnu pastu kao i na procesoru (logično, ali nisam nikad ranije otvarao) koja je skroz suva. Nisam imao paste da zamenim već vratim tako kako je. Taman pomislim da je ok, nema buke, kad ono čim se malo zagreje, krene da drnda. Moje pitanje je: da li će zamena paste rešiti problem buke?

Link to comment

Ako dok se ne pregreje radi tiho, pasta ce verovatno resiti problem buke, ali imaj u vidu da cim poteras nesto zahtevnije opet dobijas buku.

Otisao mu ili se samo osusio lezaj. Probaj da kanes kap masinskog ulja (za sivace masine) na lezaj (skines cep sa centra ventilatora, sipas kap i vratis cep).

 

Link to comment
On 1/30/2018 at 2:48 PM, Mil@n said:

 

Našao sam uljeza kada sam menjao napajanje... Riknuo produžni kabl za granu napajanja od CPU. 

Naravoučenije, ne stavljajte kabl od 250 dinara u komp od 600e, dobro sam još i prošao.. Ne znam ni kako je radiko komp uopšte.

 

 

80410f1a-e553-45cd-8648-0886847726f5.jpg

 

Ja sam na moju novu Ryzen ploču 'ladno stavio staro Čiftekovo napajanje (550W) iz 2005-te. Ali sam ga rasklopio, poizbacivao mrtve škorpije i sad radi k'o novo. Uopšte nemam poverenje u nov, svetleći hardver. Govna, borim se u jednoj firmi sa takvim kućištima, sklopio im mašine neki gejmer i otišao. Kuler Master, možeš misliti.

Link to comment

Imam Windows 10 i samo je odjenom počeo da mi izbacuje obaveštenje There is something wrong with the proxy server... čitao sam gomilu stvari na netu šta da radim, ali oni svi pominju Lan settings koji ja ne mogu da otvorim, a pritom kad sam uđem u podešavanja neće da mi sačuva kad ugasim proxy.
Da li neko zna šta da radim?

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...