Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

3 minutes ago, gone fishing said:

nema toga više, sada imamo 4 pešadijske brigade, koje u svom sastavu imaju i tenkovski bataljon + specijalnu brigadu nastalu kombinovanjem 72 padob. i 63 spec. brig

+ вулин

Дакле, можеш све то у року од одмах да помножиш са 2... :D

Link to comment
22 minutes ago, mustang said:

doduse nije lose pobeci na dve nedelje od kuce i malo u prirodi se igrati odbrane i zastite. 

 

Umesto godisnjeg odmora?

Link to comment
45 minutes ago, jms_uk said:

 

Umesto godisnjeg odmora?

 

ma naravno da ne. ne znam da li po ustavu kni smeju da uzimaju od godisnjeg bilo sta osim ako nije ratno stanje

Edited by mustang
Link to comment
On 4.3.2019. at 19:44, askeladden said:

Ma,nemam nameru da mi sutra na Tesli neki bilmez zabrani izlazak jer se nisam odazvao na poziv i da evo tu iza coska u posti da platim 50hiljada i slobodan sam.A ne.

Potrudi se na lekarskom. 

 

Elem, danas sreo komisiju kaze stigao mi poziv i bio na lekarskom i kaze nisam ni znao koliko ne vidim, ali on ozbiljno nije video sve na tabli i sad je po Srpskom merilu slab mladoženja, jer ga komisija odbila :laugh:

Edited by SDSG
Link to comment
12 hours ago, mustang said:

vreme bilo to man up :D

ne znam samo kako bas mene potrefi da budem okruzena muskima koji su oslobodjeni vojske: od bivseg, sadasnjeg, najboljeg druga...ucih ih da pucaju, plivaju, skijaju...al ni jedan jos da se lati usisavaca. 

 

glupost da namaknu pare. vojska treba da je izbor. doduse nije lose pobeci na dve nedelje od kuce i malo u prirodi se igrati odbrane i zastite. 

Dzaba im odbrana i zastita i Vulin kad si ih ti skembala.

Link to comment

Pa izrazio želju. 

 

Sad ozbiljno, čovjek je zaista za posmatranje - bježao od vojske kad je trebalo da ide, a sad ovo loženje, uniforme, ludila, salutiranja, marširanja, ide na obuku mator konj... Kao da će, ako dođe do rata zaista, on ići na liniju... Možda bi stručnjak za dužine dr Zlatibor Smrt mogao da kaže nešto o ovom slučaju 

Link to comment

Poslali su me ovde da branim ljude od vojske. 

 

Meni su, iako razumem da moraju da poštuju hijerarhiju, najtužnija pojava oni ljudi iz viših redova vojske koji klimaju glavom jednom Vulinu i slikaju se s njim i realizuju ove karnevale i skečeve. Baš je pljuv na sopstvenu karijeru, kakvi god bili. 

 

Kako funkcioniše varijanta sa prigovorom savesti? Postoje li uslovi kada je relevantan kod poziva na obuku i neko posebno dokazivanje, ili može da ga upotrebi ko hoće? 

Link to comment

Ja sam služio civilno 2004. godine. Druga ili treća generacija koja je mogla tako.

Ali, ja sam bio deo ekipe koja je radila na tome da se takvo služenje vojske omogući. 

Počelo je kao deo starih protesta ali onda je priča porasla. Bilo je i sastanaka sa predstavnicima vojske. Moj tadašnji drugar je dogurao do predsednika Evropskog biroa za prigovor savesti ili kako se to već zvalo tada.

 

Ja nisam odbijao služenje vojske zbog verskih ubedjenja. I tada kao i sada bio sam bezbrižni ateista. Moja ideja. a nisam bio jedini, je bila da svoj takozvani "dug državi" mogu odraditi na bolji način nego u nekakvoj kasarni noseći raspadnutu uniformu i neispravnu pušku. Ideja je bila da mi prigovarači radimo poslove koje niko neče. I da ih radimo godinu dana. I da budemo rasporedjeni i spremni na poziv kad zatreba. Sećate li se onih poplava 2014. E, to je trebalo da bude posao za nas civilce. Da nosimo džakove i sprečavamo poplave. Civilna služba.

 

Jbg. Kao i sve ostalo u ovoj državi, i to je loše sprovedeno. Ja sam civilno služio u Narodnom pozorištu. Bilo mi je super jer sam svake nedelje slušao Šestu simfoniju Čajkovskog i stekao  jednog baš dobrog drugara. 

Ali, zbog nas su fine devojke koje su radile kao razvodnice na predstavama ostale bez posla.

To nije ono što sam ja hteo. Ni moja grupa. Mi smo mislili da ćemo moći biti od koristi. No, to nikoga nije zanimalo.  

Link to comment

e da. Kad sam u nekoj prostoriji gde su nam dodeljivali to nešto gde će ko služiti civilno i kad sam ja dobio svoje odedjenje i video šta je, na moje pitanje koji je rok za žalbu, lik mi je rekeo: Ćuti budalo.

 

On je tad mislio da je to dobro i lako mesto. I bi je u pravu iz te perspektive.

Ali, opet, to nije  bilo ono što smo mi hteli.

Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

Poslali su me ovde da branim ljude od vojske. 

 

Meni su, iako razumem da moraju da poštuju hijerarhiju, najtužnija pojava oni ljudi iz viših redova vojske koji klimaju glavom jednom Vulinu i slikaju se s njim i realizuju ove karnevale i skečeve. Baš je pljuv na sopstvenu karijeru, kakvi god bili. 

 

Kako funkcioniše varijanta sa prigovorom savesti? Postoje li uslovi kada je relevantan kod poziva na obuku i neko posebno dokazivanje, ili može da ga upotrebi ko hoće? 

Ko god ne poseduje oruzije i nije osudjivan na msm vise od sest meseci, nije lovac , moze bez problema da se pozove na prigovor savesti i to je to. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...