Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

12 minutes ago, theanswer said:

 

Kazes kao da je to nesto lose :D

ppp je jedino mesto (ok, pored kluba penzionera) gde si sa 30 klinjo, a sa 40- spadas u (naj)mladje :D

 

 

nego, koja je stvarna poenta ovog o cemu pisete?

te obuke ipak nesto kostaju, sto direktno, sto indirektno

dakle mora postojati nekakav jak razlog da se drzava vlast upusti u to

Edited by pbg12345
Link to comment
23 minutes ago, ultra plasticni said:

Nije tacno. Ortak je bio 15 dana u oktobru i sad jos 20 u martu. Gadjanja, pozarstva sve

 

Je li odsluzio redovno, civilno ili nista?

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

ama ljudi nije to klasična vojna obuka sa oružijem i sl. ovih par stotina pozvanih će proći obuku za ppz-ejce i prvu pomoć i zaštitu, nešto što smo mi pioniri prošli u osnovnoj školi :happy:, nisam siguran da li se i danas deca uče tome

- znači oni se osposobljavaju da asistiraju vatrogascima u slučaju nekih prirodnih katastrofa, poplava, zemljotresa itd pošto rata i raščišćavanja ruševina više neće biti hvala bogu...

- i na kraju da remiziramotm od 50k theanswerovih vršnjaka njih tek 500 će proći ovu obuku, tako da male su šanse da vam stigne koverat a još manje da vas vaistinu mobilizuju u budućnosti.... 

Prolazis osnovnu vojnu obuku, dakle pesadijska obuka koja podrazumeva upoznavanje sa naoružanjem verovatno sa APM70 dakle kako funkcioniše, kako se rasklapa, cisti i sklapa,onda ides na gadjanje,onda upoznavanje sa MES, FIS, i ostalo sto spada pod oblast pesadije (strelac u nastupaju, odstupaju, napadu, odbrani, malo ukopavanja o tako to. 

 

Drugih 15 dana je specijalisticka obuka, to ti je obuka po VES-u dodeljenom na regrutaciji ili u ovom slučaju odredjenom po ko zna kojem kriterijumu, ali recimo dobijes VES za snajperistu sa M76 upoznajes oruzije nisansku spravu i ides na obuku usko vezanu za taj VES.

 

Uglavnom dele VES strelca ali se taj VES tj obuka razlikuje u zavisnosti od roda tj vrste nije isto biti strelac u posluzi BOV-a i u VP (mater joj :laugh:

 

E da u insotranstvo do sad nisu slali, salje se na adresu pod kojom se vojni obveznik vodi u odseku, ako te nema na adresi onda u teoriji poziv moze da se preda VP pa da te ona ganja, ali majku mu nije mobilizacija vec poziv za vezbu,a jos interesantnije sto ni nemas raspored u nekoj jedinici tako da ne mogu da te ganjaju kao sumanuto u fazonu fali popuna kao sto su ganjali 90-ih.

Edited by SDSG
Link to comment
1 hour ago, SDSG said:

E da u insotranstvo do sad nisu slali, salje se na adresu pod kojom se vojni obveznik vodi u odseku, ako te nema na adresi onda u teoriji poziv moze da se preda VP pa da te ona ganja, ali majku mu nije mobilizacija vec poziv za vezbu,a jos interesantnije sto ni nemas raspored u nekoj jedinici tako da ne mogu da te ganjaju kao sumanuto u fazonu fali popuna kao sto su ganjali 90-ih.

 

 

To oni sami i dalje ne azuriraju? Tj. ako se promeni adresa, moralo bi da se njima dostavi taj info? Nisu uvezani sa OUP-ima?

 

 

 

Mene zanima sta li imaju u evidenciji o meni, ali ne toliko da bih cackao mecku :D 

 

Ako sam 15 godina uspesno izbegavao odlagao vojnu obavezu, valjda mogu opet, u slucaju da se zainteresuju za moje [ograniceno sposobno] zdravlje... :unsure:

 

 

 

 

Link to comment
ako biraju 500 ljudi godišnje ne vidim razlog što bi zvali nekog ko je ograničeno sposoban. šta znam.


To zvuci logicno, ali kako tu funkcionisu stvari ne bi me nista iznenadilo...


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
5 hours ago, pbg12345 said:

ovo ce kao i obicno najvise pogoditi one najsiromasnije, jer je tih 3000+ mnogo za one koji imaju platu od npr 30000

posebno, sto se gsp finansira i iz budzeta grada, dakle gradjani ga vec placaju i na drugi nacin

 

tako da bi valjalo da dodatno porazmislis pre slanja na goli otok

 

Ne razumem, pa država subvencioniše i poljoprivredu, pa opet nije normalno da svaki treći kupac ukrade hleb.

Kapiram da postoji jedan broj ljudi kojima je ili da plate prevoz ili da kupe hleba, ali sve nesto naslućujem da takvi plaćaju kartu.

Edited by JozoMujica
Link to comment
32 minutes ago, theanswer said:

ako biraju 500 ljudi godišnje ne vidim razlog što bi zvali nekog ko je ograničeno sposoban. šta znam.

Nego, hoces li ti ici?

Link to comment
43 minutes ago, jms_uk said:

 

 

To oni sami i dalje ne azuriraju? Tj. ako se promeni adresa, moralo bi da se njima dostavi taj info? Nisu uvezani sa OUP-ima?

 

 

 

Mene zanima sta li imaju u evidenciji o meni, ali ne toliko da bih cackao mecku :D 

 

Ako sam 15 godina uspesno izbegavao odlagao vojnu obavezu, valjda mogu opet, u slucaju da se zainteresuju za moje [ograniceno sposobno] zdravlje... :unsure:

 

 

 

 

Tu si bio na regrutaciji i dobio si vojnu knjizicu? 

Link to comment
1 minute ago, SDSG said:

Ti si bio na regrutaciji i dobio si vojnu knjizicu? 

 

Jesam.

 

Vojnu knjizicu sam dobio pri uvodjenju u evidenciju, a regrutacija je bila godinu dana kasnije [i tada upisana pesadija :D ]

 

Edited by jms_uk
Link to comment
19 minutes ago, JozoMujica said:

Ne razumem, pa država subvencioniše i poljoprivredu, pa opet nije normalno da svaki treći kupac ukrade hleb.

Kapiram da postoji jedan broj ljudi kojima je ili da plate prevoz ili da kupe hleba, ali sve nesto naslućujem da takvi plaćaju kartu.

tesko da ti je dobor poredjenje sa poloprivredom i hlebom

 

jbg, ja ne naslucujem ko placa ko ne, samo kazem da ne treba bas tako lako osudjivati

posebno sto se radi o firmi koja godinama, odnosno decenijama sluzi za izvlacenje para u privatne dzepove

Link to comment

I dobio si rod u kojem si trebao da sluzis? 

 

Vidim da si dopunio :D Pa onda te kaci ovo pozivanje, sad je pitanje po kom sistemu idu posto vidim da pozivaju regrutovane, a koji nisu odsluzili i one koji su samo upisani, a prebacili su 30god i protiv ustavno one koji su po vazecem zakonu imali prigovor savesti pa nisu sluzili sa oruzijem. 

Edited by SDSG
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...