Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

10 minutes ago, theanswer said:

 

Možeš. Ova koverta što sam ja dobio je bukvalno obaveštenje da si prebačen u rezervni sastav. I da po dobijanju poziva se odazoveš na taj lekarski neki. 

 

 

Pa nije bas ti si pozvan na obuku radi prebacivanja u rezervni sastav, dok ne zavrsis obuku sutra da se zarati ti mozes samo kao dobrovoljac da odes. 

Link to comment
2 minutes ago, SDSG said:

Pa nije bas ti si pozvan na obuku radi prebacivanja u rezervni sastav, dok ne zavrsis obuku sutra da se zarati ti mozes samo kao dobrovoljac da odes. 

 

a jbm mu mater, valjda znam da čitam :D

Link to comment
13 minutes ago, theanswer said:

pa nisam, kažem ti samo šta piše.. 

Razumemo se, valjda prebacensi u rezervni sastav, ali te pozivaju na obuku? 

 

Ali recimo sutra se zarati ti za vojni odsek ne postojis i ne postoji osnov da te pozovu u rezervni sastav jer nemas VES i jedinicu, a kad budes otisao na tu vezbu onda ces sve to da dobijes pa ako dodje do sranja :D

 

Da je drugacije svaki punoletni muskarac u Srbiji bi bio u rezervi, a stanje nije takvo :D

Link to comment

Sinac jedinac, 17 godina, dobio juče kovertu da se javi u vojni odsek radi evidencije. Zezam ga, pošto je igrao godinama World of Tanks može ladno da se prijavi za tenkistu, faktički je profesionalac... :D

Edited by slow
Link to comment

ako nekom treba, evo template da ih skinete sa vrata. uz ovo pismo, potrebno je pribaviti potvrde koje se navode u pismu.

 

Regionalni centar Ministarstva odbrane ...
Centar Ministarstva odbrane...
datum

 

Poštovani,
U toku prošle nedelje mi je upućen poziv za vojnu vežbu planiranu u kasarni “Aerodrom“ u Somboru, u
periodu od .... do ... godine.
Poziv su primili moji roditelji, a o čemu sam ja tek naknadno obavešten.
Vojni rok sam služio u periodu septembar 2005. – mart 2006. godine.
Kako je prošlo više od 4 godine od završetka služenja vojnog roka sa oružjem, želim da iskoristim svoje
pravo na prigovor savesti, u skladu sa članom 3, stav 3 Zakona o civilnoj službi.
Napomenuo bih da:
- Ne posedujem i nisam posedovao dozvolu za nošenje ili držanje oružja;
- Nisam podnosio zahtev za nošenje ili držanje oružja;
- Nisam pravnosnažno osuđivan za krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti, kao i za
krivično delo ili prekršaj sa elementima nasilja koji se gone po privatnoj tužbi;
- Ne bavim se i nisam se bavio prodajom ili popravkom oružja ili municije;
- Protiv mene nije pokrenut i ne vodi se krivični postupak za krivično delo koje se goni po
službenoj dužnosti;
- Nisam prekršajno kažnjavan i osuđivan za izazivanje ili učestvovanje u neredima i tučama;
- Nisam registrovan kao vlasnik ili kolekcionar vatrenog ili trofejnog oružja;
- Nisam član lovačkog, streljačkog, streličarskog ili drugog kluba, društva ili udruženja koje u
svojim aktivnostima ima upotrebu hladnog ili vatrenog oružja.
S obzirom da sam u međuvremenu promenio svoje stavove i uverenja, te da ne želim da služim pod
oružjem, molim Vas da me izbrišete iz svih ratnih rasporeda.

S poštovanjem,

Ime Prezime

Link to comment

Mozes na vezbi da budes intedant ili neku papirologiju da ti uvale.A i isto tako i da vidis kako sta funkcionise da naucis da prepoznas cin,kako se prilazi i obraca staresina i svasta nesto. 

 

Ali ti si po tada vazecem zakonu vojnu obavezu regulisano civilno i to niko ne moze da ti ospori niti da te natera da sad prodjes obuku sa oruzijem. 

 

Ali ako je pitanje da li tebe koji si sluzio civilno mogu da pozovu na vezbu ili da te mobilisu, mogu ako postoji potreba.

 

Civilno sluzenje te ne brise iz evidencije i na osnovu toga nemas pravo da trazis da te brisu iz evidencije ili kako iznad neko napisa iz ratnog rasporeda, jer vojnik ni nije u ratnom rasporedu vec postupa prema njemu. 

Edited by SDSG
Link to comment

Ovde, koliko sam video, osim Ansvera, sve трећепозивци, a ovoliko price, jebala vas vojska, treba sve to terati u 3 lepe...

Neko misli da pipa puls javnostitm oko uvodjenja neke varijante obaveznog vojnog roka, treba to odjebavati dok je jos malo, uzeleli se nazovi vojnici po generalstabovima vojske i izdrkavanja nad nekim...

Oce mali Vulin da se igra vojske... :puke:

Obaska sto bih bas voleo da vidim proracunate pare za ma i deo projektatm formiranja rezervnog sastava u Srbiji danas :isuse:: ta govna, ukljucujuci i najvise cinove blagu predstavu nema u sta se ovim upusta, sta sve ovakvi projekti vuku, a da bi se nesto slicno postavilo na noge, pa i to jedva, potrebno je najmanje 10-ak godina i megatoni ekstremno ozbiljnog rada na pripremi i planiranju, rada koji u danasnjoj Srbiji jednostavno niti ima, niti zna ko da obavi...

Nabijem ih sve na kurac, a sto se koverata tice, mogu slobodno da uvedu model sa rupom u sredini radi lakseg, udobnijeg nataknjivanjatm….

Edited by namenski
Link to comment

Pa to im je sigurica, zaboravljas da zivimo u zemlji gde se na sluzenje vojske gleda kao na neki uzviseni cin :rolleyes: tako da za zatucane, a ima ih dosta bice ovo prilika da kazu eto vracaju vojsku, a oni je ukinuli i tako to. 

 

A i nece Kosovo samo da se vrati :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...