Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

10 minutes ago, SDSG said:

I dobio si rod u kojem si trebao da sluzis? 

 

Vidim da si dopunio :D Pa onda te kaci ovo pozivanje, sad je pitanje po kom sistemu idu posto vidim da pozivaju regrutovane, a koji nisu odsluzili 

 

Taj sam!

Link to comment

Ali ti nisi u rezervnom sastavu,da bi bio u rezervnom sastavu moras da odsluzis vojsku :D Ovo je pokusaj da se oni koji nisu sluzili na brzinu "obuce" i prebace u rezervni sastav, a upitno je koliko je to legalno. 

Link to comment
4 minutes ago, SDSG said:

Ali ti nisi u rezervnom sastavu,da bi bio u rezervnom sastavu moras da odsluzis vojsku :D Ovo je pokusaj da se oni koji nisu sluzili na brzinu "obuce" i prebace u rezervni sastav, a upitno je koliko je to legalno. 

 

Zar nisu svi prebaceni u rezervni sastav po onom poslednjem zakonu [kad je uvedena profesionalna vojska]? Aktivna i pasivna rezerva, do 60 godina?

 

ETA: 

Пасивна резерва је целокупан расположиви потенцијал лица држављана Републике Србије која су регулисала обавезу служења војног рока или су ту обавезу регулисала на други начин, а који су способни за службу у резервном саставу, изузимајући лица која су припадници активне резерве.

 

3 minutes ago, čekmeže said:

Beži otale, sad će da te nađu po ip adresi

 

VPN-ujem ;)

 

Edited by jms_uk
Link to comment

Do 30 godine si aktivna rezerva, preko toga pasivna, ali ne mozes da odes u rezervni sastav ako nisi sluzio i nemas jedinicu i VES :D na osnovu cega pozivaju, ti si mogao da dobijes i VES za vezistu recimo, ali posto nisi sluzio sta bi ti radio na toj vezbi sem da gledas :D

 

Aktivna rezerva se prva povlaci kod popune, pa onda se poziva i pasivna, dakle ko je sluzio vojsku i ima manje od 30 god je aktivna rezerva sto znaci ako dodje do mobilizacije oni se prvi pozivaju, pa tek posle ovi iz pasivne ukoliko aktivna ne popuni broj. 

 

Ja sam martovska '98,a ratni raspored dobio januara' 99 i to ne kao redov nego rezervista, a znamo svi sta je bilo tih dana i kad se sve zavrsilo isao sam na dosluzenje za period 18.01.1999-19.03.1999 na stranu sto sam po ratnom rasporedu bio pozvan od tog 18.01.1999-25.06.1999 :laugh: jer gde pocinje vojska... 

Edited by SDSG
Link to comment
Do 30 godine si aktivna rezerva, preko toga pasivna, ali ne mozes da odes u rezervni sastav ako nisi sluzio i nemas jedinicu i VES [emoji3] na osnovu cega pozivaju, ti si mogao da dobijes i VES za vezistu recimo, ali posto nisi sluzio sta bi ti radio na toj vezbi sem da gledas [emoji3]


Kapiram, ali mislim da su to izmenili - vidi u mom prethodnom postu: ‘na drugi nacin regulisala vojnu obavezu’. To bi ukljucivalo i one koji nisu odsluzili, ili imali civilno?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
5 minutes ago, jms_uk said:

 


Kapiram, ali mislim da su to izmenili - vidi u mom prethodnom postu: ‘na drugi nacin regulisala vojnu obavezu’. To bi ukljucivalo i one koji nisu odsluzili, ili imali civilno?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Na drugi nacin regulisati dakle-civilno odsluzili. 

Link to comment
2 minutes ago, SDSG said:

Na drugi nacin regulisati dakle-civilno odsluzili. 

Da li se ovo odnosi i na nase gradjane albanske nacionalnosti iz Pristine, Peci, Prizrena...? Hoce li i njih pozivati? :fantom:

Edited by JozoMujica
Link to comment
7 minutes ago, SDSG said:

Pa ne pozivam ja :laugh:

Ma samo sam tvoj post iskoristio kao slagvort.

 

Jer, mislim se nesto, ako ne pozivaju nase gradjane iz juzne srpske pokrajune, onda se otvara prostor za tuzbu drzave zbog diskriminacije... :whistle:

Link to comment
53 minutes ago, SDSG said:

Do 30 godine si aktivna rezerva, preko toga pasivna, ali ne mozes da odes u rezervni sastav ako nisi sluzio i nemas jedinicu i VES :D na osnovu cega pozivaju, ti si mogao da dobijes i VES za vezistu recimo, ali posto nisi sluzio sta bi ti radio na toj vezbi sem da gledas :D

 

 

 

Možeš. Ova koverta što sam ja dobio je bukvalno obaveštenje da si prebačen u rezervni sastav. I da po dobijanju poziva se odazoveš na taj lekarski neki. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...