Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

Muža koleginice pozvali prije 2 godine, 15 dana u Pančevu. Odustao čovjek od ljetovanja u Grčkoj (žena ipak otišla sa sestrom :D), on se pojavio u Pančevu, tamo rekoše možda piše 15 dana u pozivu ali, u stvari, ostaješ pun mjesec. Od vojnih vještina izučiše samo gladovanje. Bar ih nisu ložili da će doći Vulin u inspekciju i da sve mora da bude cakum-pakum.

 

Jedan divan način da se provede ljeto.

 

Link to comment
8 hours ago, jms_uk said:

 

A ko je delimicno sposoban - hoce li i njih primiti u rezervu?

Ne znam sta podrazumevas pod delimicno sposoban,za korekciju vida postoje rodovi u koje mogu da te rasporede, posto nije samo osnovna obuka u drugih 15 dana idu na specijalisticku obuku tj dobijas VES, sad da li ce da drze u fioci ili ce odmah da rasporede u jedinice to ne znam, ali nekada je bilo po dobijanju VES-a dobijas raspored u jedinicu i to u svom gradu i tu te vode kao rezervistu pa ako dodje do sranja od njih i dobijas ratni raspored.Verujem da to nisu menjali od 90-ih.

 

 

Link to comment
20 hours ago, JozoMujica said:

Pa ne, ako 49% koristi autobus za dolazak na posao (nesto mi velik taj procenat, ali dobro, verovatno je u Beogradu to cesci oblik prevoza nego u ostatku Srbije), onda od 350.000 treba odbiti ove postene, pa se dodje do oko 200.000 svercera.

Pa ako se stvarno toliko ljudi svercuje, ne bih im ja uvalio samo bus plus nego i neki mesec drustveno korisnog rada kad budu uhvaceni.

gradski prevoz u beogradu je bukvalno neuporediv sa bilo kojim drugim gradom u srbiji

da, koristi ga ogoman broj gradjana, samim tim i radnika, eto srece da je funkcionalniji, pa da ga koristi jos i vise

 

ovo ce kao i obicno najvise pogoditi one najsiromasnije, jer je tih 3000+ mnogo za one koji imaju platu od npr 30000

posebno, sto se gsp finansira i iz budzeta grada, dakle gradjani ga vec placaju i na drugi nacin

 

tako da bi valjalo da dodatno porazmislis pre slanja na goli otok

 

 

inace, a pisali smo o tome vec vise puta, poslednjih godina, tendencija je da se ulaze u prigradski u odnosu na gradski saobracaj

pa je tako ovaj prigradski zaista doveden na pristojan nivo, dok je gradski dosao do tacke pucanja

 

ali negde i ko nas jebe, jer zaista je retko cuti da neko psuje i negoduje zbog tih svakodnevnih guzvi, ali zato subotom popodne krece vristanje sto je saobracaj u centru zatvoren na nekih sat vremena

Link to comment
Ne znam sta podrazumevas pod delimicno sposoban,za korekciju vida postoje rodovi u koje mogu da te rasporede, posto nije samo osnovna obuka u drugih 15 dana idu na specijalisticku obuku tj dobijas VES, sad da li ce da drze u fioci ili ce odmah da rasporede u jedinice to ne znam, ali nekada je bilo po dobijanju VES-a dobijas raspored u jedinicu i to u svom gradu i tu te vode kao rezervistu pa ako dodje do sranja od njih i dobijas ratni raspored.Verujem da to nisu menjali od 90-ih.
 
 

IIRC, ogranicena sposobnost kao rezultat lekarskog pregleda prilikom regrutacije. Postojala je neka ogromna lista na osnovu cega se dodeljivalo to (definitivno dvocifrena, mozda i trocifrena) i upisivano je u vojnu knjizicu.

Hoce li slati plave koverte i u inostranstvo?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

ama ljudi nije to klasična vojna obuka sa oružijem i sl. ovih par stotina pozvanih će proći obuku za ppz-ejce i prvu pomoć i zaštitu, nešto što smo mi pioniri prošli u osnovnoj školi :happy:, nisam siguran da li se i danas deca uče tome

- znači oni se osposobljavaju da asistiraju vatrogascima u slučaju nekih prirodnih katastrofa, poplava, zemljotresa itd pošto rata i raščišćavanja ruševina više neće biti hvala bogu...

- i na kraju da remiziramotm od 50k theanswerovih vršnjaka njih tek 500 će proći ovu obuku, tako da male su šanse da vam stigne koverat a još manje da vas vaistinu mobilizuju u budućnosti.... 

Link to comment

Misli li jos neko da ce ova rasprava da traje vrlo kratko..tamanda se skrene malo paznja sa protesta. Evo nam i dva derbija u dva dana, sanse da se picvajz desi su ogromne, taman da raja ispira u usta o kolicini energije u grupama navijaca i potencijalnoj korisnosti toga u kasarnama, iskopavanjima kanala, divljim deponijama i slicno. Kad ovo prodje, nastupice druga omiljena tema u Srba - uvodjenje smrtne kazne.

Meni nije stiglo nista od koverata..ne bih imao nista protiv ni da odradim to ako bi nas tokom tih mesec dana ucili nesto korisno, neki zanat ili osnove obuke za voznju kamiona i slicno. Inace je sve sviranje spolovilu.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment
31 minutes ago, gone fishing said:

ama ljudi nije to klasična vojna obuka sa oružijem i sl. ovih par stotina pozvanih će proći obuku za ppz-ejce i prvu pomoć i zaštitu, nešto što smo mi pioniri prošli u osnovnoj školi :happy:, nisam siguran da li se i danas deca uče tome

- znači oni se osposobljavaju da asistiraju vatrogascima u slučaju nekih prirodnih katastrofa, poplava, zemljotresa itd pošto rata i raščišćavanja ruševina više neće biti hvala bogu...

- i na kraju da remiziramotm od 50k theanswerovih vršnjaka njih tek 500 će proći ovu obuku, tako da male su šanse da vam stigne koverat a još manje da vas vaistinu mobilizuju u budućnosti.... 

Nije tacno. Ortak je bio 15 dana u oktobru i sad jos 20 u martu. Gadjanja, pozarstva sve

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...