Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

1 hour ago, hoffnung said:

ovo me muci: da li da odem, kada primim taj beli papir sa adresom tamo, i lepo kazem: "ne zelim!" ili da nista ne radim dok mi ne stigne "opomena, sudski poziv, privodjenje, placanje kazne novcano?"

 

u svakom slucaju, zaista sam sprema i u zatvor na tri meseca nego da idem na 15 dana ili koliko vec na vojnu obuku. sada je situacija drugacija nego pre kada sam dobijao te pozive. nisam nikad otisao, ali nisu bili ni ovi penali ukljuceni kao danas...

 

 

 

Nema razloga da brineš šta će se desiti... samo ponesi još nešto sem tog belog papira ako planiraš da menjaš garderobu i održavaš higijenu.

Link to comment
12 minutes ago, Zabalujev said:

I bre, šta je onih koji bi jedva dočekali priliku da se odvoje od žene koja sere i dece koja se deru, makar na 15 dana... Nego, @hoffnung koje si godište? 

plus vojnicki pasulj pa onda napolitanke i pivo u kantini, raj

 

Link to comment

mislio sam da je neko vec imao iskustva ovog tipa, i da vidim koja je najbolja varijanta za one koji [me included] su odbili vojnu vezbu. da li primaju poziv i sa istim odu negde i priloze prigovor savesti. ili ne prime nista i cekaju sta bude? u svakom slucaju, ja cu da prilozim prigovor savesti, ali me zanima da li da primim poziv i sa istim odem do "opstine" i iznesem im svoj stav. a opet i razmisljam o drugoj opciji da ne primim nista i da cekam, ali to je valjda siguran penal?

Link to comment

Nista njima ne znaci sto ti ne zelis, po zakonu si duzan da se odazove, tako da dzabe ces da im pricas. 

 

Prigovor savesti se odnosi na nosenje oruzija,tako da te ni to ne spasava jer ces dobiti rapored negde gde se ne nosi oruzije. 

 

Pokusace jos jednom da ti uruce, onda ide poziv sa odredjenim rokom do kad da se javis, ako se i tad ne javis onda se to predaje VP koja ce u pola noci da ti zazvoni na vrata. 

Link to comment

Firma konsultovala advokate i preporučila nam da se ne zezamo sa izbegavanjem,nego odradimo tih 15 dana, a za to vreme će biti puna plata. Iskoristite priliku za obuku u korišćenju oružja i posle ćete ceniti više kućni krevet i klopu. Tako mu kažu iskusni ljudi.

Edited by Zabalujev
Link to comment
2 hours ago, SDSG said:

Nista njima ne znaci sto ti ne zelis, po zakonu si duzan da se odazove, tako da dzabe ces da im pricas. 

 

Prigovor savesti se odnosi na nosenje oruzija,tako da te ni to ne spasava jer ces dobiti rapored negde gde se ne nosi oruzije. 

 

Pokusace jos jednom da ti uruce, onda ide poziv sa odredjenim rokom do kad da se javis, ako se i tad ne javis onda se to predaje VP koja ce u pola noci da ti zazvoni na vrata. 

 

uzas! ali kada se onda placa kazna, buduci da su to naveli u slucaju da se ne odazoves?

Link to comment

Kad presuda Prekršajnog suda kojom se kažnjavaš za taj prekršaj postane pravnosnažna, što znači da bi najpre morao da bude pokrenut prekršajni postupak, da se utvrdi da se neopravdano nisi odazvao i da presuda kojom se to utvrđuje postane pravnosnažna. Kazna je od 10.000 do 50.000 dinara ili zatvor do 60 dana.

 

To je po Zakonu o vojnoj, radnoj i materjalnoj obavezi, a Krivični zakonik poznaje krivično delo izbegavanja vojne obaveze, pa pretpostavljam da za to podnose prijavu ako se lice više puta ne odazove pozivu za te petnaestodnevne vežbe.

Edited by napadaj
Link to comment
1 hour ago, hoffnung said:

 

uzas! ali kada se onda placa kazna, buduci da su to naveli u slucaju da se ne odazoves?

Pa kad te VP nadje na adresi, uruci ti poziv (nece za vojnu vezbu da bude ono ponesi stvari za licnu higijenu) vec ti uruci poziv po kojem moras da se javis u nekom kratkom roku, ako se oglusis i na ovo onda ides kod sudije,pa rek onda kazna. 

 

Ako si u radnom odnosu onda tvoj poslodavac moze da trazi odlaganje tako sto im posalju dopis da je tvoje prisustvo neophodno i da ne mogu da rade bez tebe i da nemaju zamenu, ali to je samo odlaganje pa u nekom sledecem pozivanju moze ponovo da te zakaci. Ili jos lakse ako si privatnik. 

Edited by SDSG
Link to comment
2 hours ago, hoffnung said:

 

uzas! ali kada se onda placa kazna, buduci da su to naveli u slucaju da se ne odazoves?

 

Deluje da je trenutak da se preobratiš u hoffnungslosigkeit.

Link to comment
4 hours ago, hoffnung said:

 

uzas! ali kada se onda placa kazna, buduci da su to naveli u slucaju da se ne odazoves?

 

Imaj u vidu da te plaćanje kazne neće osloboditi od toga da te opet pozovu i teraju da ideš u vojsku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...