Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

 Jebote, u viziji 2049. godine mi sad treba da gledamo jebeni kamera dron, stvarcicu koju sad vec ima svaki prosecni Joe/Mile.  

 

Ja nemam. :(

 

(Btw. skroz se slažem sa postom, in general... I donekle je u duhu onog što sam ranije napisao - mi živimo distopiju, praktično... Možda nije (više) vreme za ovakve filmove. Svakako je vreme za neke istinski nove.)

Link to comment

Kako zivimo u vremenu sa neinventivnim vidjenjem buducnosti. Jebote, u viziji 2049. godine mi sad treba da gledamo jebeni kamera dron, stvarcicu koju sad vec ima svaki prosecni Joe/Mile. Ovo mi je generalni utisak danasnje naucne fantastike. Pa jebote, kakve su svetove predvidjali i sanjali pre 100 godina Zil Vern ili pre 50 Artur Klark i Asimov ili eto originalni Blade Runner i Alien i Terminator, da bi danas ispirali mozgove sa Marvelovstinama i Star Wars Epizode Govno. No, dosta generacijske panike, eto bar postoji Black Mirror koji pokusava da predstavi neku blisku buducnost sa bar malo originalnosti. Sto se tice BR 2049. dopao mi se jako odnos K - Hologramka i to je trebao da bude neki centar price. AI + AI sa vise ljubavi i emocija nego ljudi od mesa biznis + wars. Scene sa Letom i onom nalozenom treba samo obrisati. 

ok je to meni. 

pogle recimo racunare i trend razvoja koji je vazio krajem devedesetih i sad. mislim da ce se stvari u pogledu tehnike i nauke uopste daleko sporije razvijati u blizoj buducnosti.

cak mi je malo buljaska prica o naseljavanju 9 planeta, u smislu da nije realisticna :fantom:

 

razmisljam danas, kolko je glup matriks momenat sa babom, potpuno kontra filosofije prvog dela.

Link to comment

Veliko iznenađenje. Neočekivano dobar film. Još sam pod utiskom, usudiću se da napišem: remek-delo.

Vizuelno dostojan originala, što se ni u najluđim snovima nisam nadao.

Link to comment

Pogledao veceras.

Bas su se potrudili da bude kopija originala, to jest sto dosledniji prvom delu tako da je to malo novoga sto su dodali ostalo neuverljivo.

Vizuelno je naravno u skladu sa tehnologijom mnogo bolji od originala.

Sustinska tema cele price i originala originala (da li androidi sanjaju elektricne ovce) je i dalje sustinska prica. To jest gde je granica izmedju coveka i androida. Isto, samo drugacija razrada na temu.

I dalje se ne zna da li je Dekart replikant.

Uvodi se na mala vrata ideja o masovnoj pobuni replikanata koja je neuverljiva.

Glavni plutokrata bad boss na chelu je najslabija karika cele price, potpun promasaj. 100% zao lik, nerealan, kao i glavna mu pomocnica. Tu film pada. Onaj plutokrata u prvom delu i Rachel su bili zaokruzeni likovi, ovi sada su siluete. Jedan znacajan deo sustinske ideje je i odnos boga i sina, to jest ljudi kao kreatora i replikanata, konkretno bas tog plutokrate na vrhu. To je sada potpuno izostalo, i zamenjeno je sirovom idejom eksploatacije robova od vijeki vijekov do danas, to jest ere replikanata.

 

Deo price iz prvog dela koji je sada ponovljen da se ne zna da li je glavni lik replikant ili ne je dobro odradjena.

 

Sve u svemu definitivno vredi pogledati, ali kopija originala. Vrlo malo ima filmova kada je drugi deo bio bolji od prvog nazalost.

 

Po meni dva vrhunska momenta iz prvog dela, prvo kada Roj ljubi svog boga dok ga ubija i zatim kada Roj umire su vrhunci kojih ovde nema. Ovde je to zamenjeno sa vise akcije i efekata. Opet nazalost.

Edited by noskich
Link to comment

Meni je zvuk bio ok, ali gde da se poredi sa Vangelisom, nikako. 

Dopala mi se referenca na SSSR i jako prisustvo ruskog u kreolskom ulicnom govoru. Bash zbog toga sto ne korespondira sa nasom realnoscu.

Takodje se slazem sa svim pomenutim o babushki.

Vizuelno izgleda bolje, ali je manje atmosferican, mislim da je to zbog toga sto ima daleko manje scena na pustim ulicama nego prvi deo.

Da i glava policije je jos jedan kiks. Onaj korumpirani gojazni oznojeni je bio realistican. Sva pesnicenja su bezveze u drugom delu.

U proslom delu sve korporacije koje su platile za reklamu u filmu su nestale osim koka kole. Ove koje se pojavljuju u drugom delu takodje su pred vratima.

 

Jos jednom, koji to zvuk moze da se poredi sa ovim?

 

Edited by noskich
Link to comment

Pogledao veceras.

Bas su se potrudili da bude kopija originala, to jest sto dosledniji prvom delu tako da je to malo novoga sto su dodali ostalo neuverljivo.

Vizuelno je naravno u skladu sa tehnologijom mnogo bolji od originala.

Sustinska tema cele price i originala originala (da li androidi sanjaju elektricne ovce) je i dalje sustinska prica. To jest gde je granica izmedju coveka i androida. Isto, samo drugacija razrada na temu.

I dalje se ne zna da li je Dekart replikant.

Uvodi se na mala vrata ideja o masovnoj pobuni replikanata koja je neuverljiva.

Glavni plutokrata bad boss na chelu je najslabija karika cele price, potpun promasaj. 100% zao lik, nerealan, kao i glavna mu pomocnica. Tu film pada. Onaj plutokrata u prvom delu i Rachel su bili zaokruzeni likovi, ovi sada su siluete. Jedan znacajan deo sustinske ideje je i odnos boga i sina, to jest ljudi kao kreatora i replikanata, konkretno bas tog plutokrate na vrhu. To je sada potpuno izostalo, i zamenjeno je sirovom idejom eksploatacije robova od vijeki vijekov do danas, to jest ere replikanata.

 

Deo price iz prvog dela koji je sada ponovljen da se ne zna da li je glavni lik replikant ili ne je dobro odradjena.

 

Sve u svemu definitivno vredi pogledati, ali kopija originala. Vrlo malo ima filmova kada je drugi deo bio bolji od prvog nazalost.

 

Po meni dva vrhunska momenta iz prvog dela, prvo kada Roj ljubi svog boga dok ga ubija i zatim kada Roj umire su vrhunci kojih ovde nema. Ovde je to zamenjeno sa vise akcije i efekata. Opet nazalost.

boldovano, naravno, nije tacno, ako kapiramo da gledamo film a ne recimo neki spot u kom se reditelj pocetnik trudi da pokaze apsolutno sve sto ume sa kamerom.

jel samo meni ona ubacena rejcel izgledala jadno?

elem, u cemu je fora sa replikom "imala je zelene oci", kad nije.

Link to comment

elem, u cemu je fora sa replikom "imala je zelene oci", kad nije.

 

Pa pretpostavljam da je on tu u fazonu 'to nije moja Rejcel' sve i da je savrsena kopija, sto jeste dosta zanimljiv momenat, s obzirom na to da je android u pitanju. BTW, Sean Young je kreditovana na spici, da li zbog koriscenih starih snimaka ili je i u toj sceni to bila ona (samo naravno CGI podmladjena) voleo bih znati. 

 

 

LM, kao sto znate, za mene je Dekard covek i voleo bih da su ovde napustili dvoznacnost i bili jasni (mozda to ostavljaju za sledeci nastavak), s obzirom na to da su uveli i njegovo dete u pricu, to sto je covek daje drugu dimenziju celoj stvari, a ne znam bas sta i koliko dobijamo nastavljanjem ambiguiteta™.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...