Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Nakon prospavane noci: gledajuci film nisam osetio bas nista (pozitivno, tacnije vredno, jer bilo je osecaja nezadovoljstva, razocaranja, cak i facepalm momenata), sto me je jako razocaralo. I krivo mi je, jer citajuci hvalaospeve ovoga jutra vidim da se ljudi najvise hvataju za taj emotivni momenat, sto mene dovodi do toga da se zapitam sta nije u redu sa mnom. Posebno zato sto originalni BR mene najvise radi na tom nivou, uz jos neke druge stvari naravno (kao uostalom i skoro sve ljubitelje tog filma). Vuk Boskovic na Vice-u npr. kaze da je 2049 drugaciji film od prvog u skoro svim elementima (sto je tacno), ali da je emotivno sve bilo isto, ako ne i intenzivnije nego u prvom. A ja ni sinoc, ni jutros, nemam zelju da ponovo pogledam film, prosto zato sto nisam doziveo niti jedan osecaj koji bih zeleo da makar probam da ponovo osetim gledajuci ga drugi put.

 

Ostaje mi jedino da se nakanim da ga pogledam jos jednom da probam da pronadjem to sto su pronasli drugi. Ali verujem da ce mi opet biti muka od terminatorke i da cu opet udariti sebe po celu u sceni u kojoj se 

 

 

replikanti zaverenici otkrivaju Goslingu, kao i na samom kraju.

 

 

 

 

slazem se, moglo je i bez corave bake.

 

Link to comment

idem.

podlegao sam hajpu.

iako nisam gledao dobar film u kome igra gosling.

The Place Beyond the Pines

The Believer

Crazy, Stupid, Love.

Blue Valentine

Half Nelson

The Notebook

cak i

Murder by Numbers

Link to comment

The Place Beyond the Pines

The Believer

Crazy, Stupid, Love.

Blue Valentine

Half Nelson

The Notebook

cak i

Murder by Numbers

 

Bukvalno ništa od ovog nisam gledao (a za većinu nisam ni čuo...)

Link to comment

 

slazem se, moglo je i bez corave bake.

 

 

 

Ta scena (osim sto je doprinela zapletu/raspletu ovog filma) ocigledno je posluzila i kao set-up za eventualne nastavke. A sve je to moglo jos jednim segsi pojavljivanjem Mekenzi Dejvis mnogo bolje da se resi :D

 

Link to comment

ocigledno sprema se jos 

 

 

Ta scena (osim sto je doprinela zapletu/raspletu ovog filma) ocigledno je posluzila i kao set-up za eventualne nastavke. A sve je to moglo jos jednim segsi pojavljivanjem Mekenzi Dejvis mnogo bolje da se resi :D

 

 

ja sam ceo film navijao da se hologramka materijalizuje, cak sam mislio da ce to biti glavni plot. Ana uzima oska za sporednu zensku

 

 

jared-leto-ana-de-armas-attend-cinemacon

Edited by 3opge
Link to comment

 

ja sam ceo film navijao da se hologramka materijalizuje, cak sam mislio da ce to biti glavni plot.

 

 

 

Isti utisak sam imao, a eto na kraju je ispao plot sa ubijenom "zenom" kao motivacijom za odnos prema terminatorki. 

 

Inace, jeste dobra ta mala, delim sentiment. I inace koncept njenog lika nije bio los. Ali da se materijalizovala, bio bi doveden propisno do kraja. Ali aj da kazem da je ona jedna od pozitivnijijh strana filma.

 

 

Robin Rajt, s druge strane, neiskoriscena nekako. Iako bih je slusao i gledao kako cita tel. imenik, stonokazu. 

Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...