Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

nemam pojma sta da mislim.

ok su mi i duzina i tempo, izgleda jako ispeglano, zvuk je fantastican, dosta me dobro vozio skoro do kraja, dok se nije jednooka pojavila da rastumaci. 

vrlo predvidiv, manipulise emocijama vrlo proracunato, u jednom momentu sam se osetio kao kad se posle dugo vremena vracam u bgd pa sa brankovog mosta vidim obalu, ali me to brzo proslo. 

mislim da je najveci problem sto su gotovo svi dobri momenti vec jednom obradjeni u originalu, jebiga, nemoj mi posle 4 banke prodavati suze na kisi ponovo. neke replike su prilicno nepotrebne i vise podsecaju na devedesete nego na osamdesete, to bas upada u oci.

i ono karate nogatanje zle replikantica, jebote sta koji kurac.

ne znam, nije mi zao sto sam ga pogledao, i dobro je da je ovakav film bas sada snimljen, ali i dalje mislim da bi za sve bilo bolje da nema te pretenzije da stane uz original, i za nas a pre svega za film.

i lol za cgi rejcelke, ono ko da su za tv seriju radili. dzinovska hologram zena pak ima najbolje dupe na svetu.

i da, gresan sam prema beograckoj publici, ima i mnogo gorih, veceras je degenerik pored mene zdrao ko stoka, grebao kasicicom poslednje atome ben i dzeri sladoleda, krcao kokice zubima, pa taman mislim, ok, pozdro je, kad kurac, uzme od ortaka i ortakinje ostatke, i tako sve dok nisam uzo telefon, okreno se prema njemu i krenuo da ga snimam.

Link to comment

poslednje atome ben i dzeri sladoleda, krcao kokice zubima

 

moze da se poradi na tome. upoznacu te s mojom boljom polovinom da ti odradi jedan tretman usitnjavanja na uvo onog pocrnelog neiskokanog kukuruza skupa s euforičnim mljackanjem gricka na uvo sa sve cvvvvrrrrrrrč-ZBLONK lizanjem prstiju (ima onaj limeni reverb). ima odmah da ti pregore ti netolerantni neuroni. 

Link to comment

corava baka jeste najveci promasaj filma ugurana tu samo radi potrebe za nastavljanjem.

takodje ono sibanje na kraju je nepotrebno, reko je vec sladza, mogao je mnogo pametnije njihov susret da se odvije i rasplete.

meni je Elvis genijalno uklopljen hommage Shiningu, drvo mnogo vuce na Zrtvu Tarkovskog.

i pored ovih par gresaka koje se mogu lako ispraviti ako bog da u jednom dobrom direktorskom odresku vrhunski film sa antologijskim momentima i nezaboravnom fotografijom.

Edited by 3opge
Link to comment

ma nemam pojma, generalno mrzim kad prave zvukove dok zderu, da ne pominjem kolko je to uzasno dok pokusavas da cujes sta kenjaju ljudi na platnu, al jebote, lik je to radio bezmalo 2 sata.

Link to comment

corava baka jeste najveci promasaj filma ugurana tu samo radi potrebe za nastavljanjem.

takodje ono sibanje na kraju je nepotrebno, reko je vec sladza, mogao je mnogo pametnije njihov susret da se odvije i rasplete.

meni je Elvis genijalno uklopljen hommage Shiningu, drvo mnogo vuce na Zrtvu Tarkovskog.

i pored ovih par gresaka koje se mogu lako ispraviti ako bog da u jednom dobrom direktorskom odresku vrhunski film sa antologijskim momentima i nezaboravnom fotografijom.

da, corava baba i njenih 5 minuta su potpuno matriks momenat.

 

meni gotivna trivijica je da je pocetak sa batistom zapravo uzet iz originalne skripte, tako je trebao poceti pravi br.

Edited by ToniAdams
Link to comment

 

meni gotivna trivijica je da je pocetak sa batistom zapravo uzet iz originalne skripte, tako je trebao poceti pravi br.

 

Meni još iz trailera snažna asocijacija na Stalkera.

Posrnule statue u pesku su verovatno Mebijus, džinovske obnažene žene Manara, itd...

Edited by Ras
Link to comment

Ko je u mogucnosti nek pojuri u bioskop da pogleda, nece se pokajati. 

 

Ovakav audio-vizuelni spektakl se retko vidja i kakva smeca se vuku po repertoarima, ovo je remek delo.

 

Nisam neki hardkor fan originala, tako da me je ovaj po pitanju storyline-a jos manje impresionirao. Ali stvarno izgleda jebeno, praznik za oci i usi. Meni je vreme proletelo, nisam imao utisak da je predug. 

 

Inace gledao u 2D, kontam da je u 3D-u jos jaci dozivljaj.

Link to comment

Kako zivimo u vremenu sa neinventivnim vidjenjem buducnosti. Jebote, u viziji 2049. godine mi sad treba da gledamo jebeni kamera dron, stvarcicu koju sad vec ima svaki prosecni Joe/Mile. Ovo mi je generalni utisak danasnje naucne fantastike. Pa jebote, kakve su svetove predvidjali i sanjali pre 100 godina Zil Vern ili pre 50 Artur Klark i Asimov ili eto originalni Blade Runner i Alien i Terminator, da bi danas ispirali mozgove sa Marvelovstinama i Star Wars Epizode Govno. No, dosta generacijske panike, eto bar postoji Black Mirror koji pokusava da predstavi neku blisku buducnost sa bar malo originalnosti. Sto se tice BR 2049. dopao mi se jako odnos K - Hologramka i to je trebao da bude neki centar price. AI + AI sa vise ljubavi i emocija nego ljudi od mesa biznis + wars. Scene sa Letom i onom nalozenom treba samo obrisati. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...