Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Jos par crtica:

 

 

- ne svidja mi se sto su Rejcel i Dekard uzeti za neku vrstu sveopstih replikantskih mesija ili kako bismo vec nazvali njihov uticaj na replikante i svet. I sto je pride to razvijeno kroz prokreaciju. Njihova ljubav sama za sebe i po sebi bila je dovoljna (jos bi bila jaca ako bi Dekard bio covek), mada iskreno mislim da nije bilo potrebe uopste nastavljati njihovu pricu na ovaj nacin. Cak je mozda bolje bilo praviti film koji nema (direktne) veze sa Dekardom i Rejcel, ali jbg, morao se Harison pojaviti. Prosto vise bih voleo da je u okviru BR univerzuma njihova prica ostala "mala". No dobro, neka im, kad su resili takav film i univerzum da prave, sad je gotovo. 

 

- ako je Ridli vec resio da je Dekard replikant, ne vidim cemu i dalje furanje neke vrste ambiguiteta kada je on u pitanju. Ili sam ja tu stekao neki pogresan utisak? Ne kazem da treba da se crta ili eksplicitno izgovara da je on replikant, ali mislim da nema razloga da se i dalje oko toga nesto specijalno obigrava. 

 

- tuca izmedju Dekarda i K. meni je bila besmislena, kao i njen zavrsetak. Pritom se oni tu kao nesto bonduju, a meni bilo na ivici smehotresnosti. 

 

- ok mi je bilo sto se nastavlja mutan odnos izmedju velike korporacije i vlasti (u BR je to bio Tajrel, ovde Volas), jedino sto je ovde to predstavljeno kroz vec pomenutu terminatorku, pa mi je bilo manje interesantno.

 

Link to comment

Izvrstan je film. Jebe ga jedino što je nastavak originala, a to je nemoguće mečovati. 

 

Da je kojim slučajem prvi deo sranje ili osrednji, danas bi svima bila puna usta odličnog filma i velikog iznenađenja.

 

Film ima par manjkavosti u fabuli, ali potpuno podnošljivih.

 

Sve u svemu, jako, jako dobro. Više kad se utisci slegnu.

Link to comment

 

iz kojeg je kurca uopće ispalo da se Nexus 6 (ili dvoje, apsolutno abitno™, uz usputni FU Ridleyju) može prokreirati?

 

pa valjda su se onda jebali i Batty i Pris. đe je to dete?

u drugom nastavku nove franšize™??? *

 

 

*koje vjerojatno, hvalaAllahu, neće biti, s obzirom na rezultate u kinima

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

pa ne, rekao si da nisi gledao dobar film u kom igra Gosling. meni to zvuci sasvim drugacije.

 

Sprdao sam se malo. Gledao sam samo tunjavi Drive i besmisleni Only God Forgives. Sada se prisećam i još jednog filmakoji je bio sasvim korektan i to bi mogao da bude The Place Beyond the Pines. Ostalo, a vidim da je pobrojan popriličan broj filmova zaista nisam.

 

Da se vratimo temi: glasam da se BR 2049 obavezno gleda!

 

Mrzi me da pišem u spojlerima - film ima primetnih mana, povremeno pati od banalnosti, toliko da bi mu jedan edit baš dobro došao, ali me svejedno vezao i iz sale sam izašao razgaljen.

 

Žene u filmu su divne - ne računam matore i jednooke.

Link to comment

  glasam da se BR 2049 obavezno gleda!

 

.

 

Skoro se ne sećam filma koji je dobio oštrije podeljene ocene (i ne samo na ovom forumu). Uopšte nisam planirao da ga gledam pošto kad god mi se gleda Blade Runner ja zavrtim onaj stari (Director's Cut) i ne treba mi ni sequel niti bilo kakva dodatna objašnjenja. To je kao kad bi sad izacili album Electric Ladyland 2 sa Lenny Kravitzom u roli Jimi Hendrixa. Trt! Međutim, možda ću i da pogledam, premda su sve šanse da mi se neće svideti (posebno što mi je žena, pa makar i holagramskih, i "lepih", pun kufer... fucken bitches.)

Link to comment

Dobar je film. Nije original, naravno, ali za 2017. ovo je solidan film. Svakako nije protraćeno vrijeme, jebem li ga, nije ni blasfemija koja dotiče stari film. Evo upravo pogledah i stari, ponovo, sa uživanjem. Gledanje ovog novog može samo dodatno da učvrsti stari kao suvi kvalitet. 

Link to comment

 

Ja sam nekako skapirao da je Dekard čovek, a Rejčel replikant, i da je njihovo dete to čudo o kome govore, tj.interracial prodigy

 

 

Tačno tako.

 

Dobar je film. Nije original, naravno, ali za 2017. ovo je solidan film. Svakako nije protraćeno vrijeme, jebem li ga, nije ni blasfemija koja dotiče stari film. Evo upravo pogledah i stari, ponovo, sa uživanjem. Gledanje ovog novog može samo dodatno da učvrsti stari kao suvi kvalitet. 

 

Plus jean.

Link to comment

Vizuelno prelep film, bukvalno na random da udaraš screenshot, 9/10 bi bili fit za wallpaper.

 

Priča tanka kao flis papir a i sam film je toliko razvučen da kada sam izasao iz bioskopa sve ostalo mi je delovalo ubrzano.

Link to comment

Meni se dopao taj spori razvučeni ritam filma, kao i vizuelni i zvučni aspekt filma. Što kaže Djejms, nije remek delo kao original, ali za danasnje apekte vrlo dobar film. Gosling je ispao odličan kasting za ovu ulogu, njegova blagoteleća faca je kao stvorena da imitira melanholičnog replikanta.

Posebno mi se dopala referenca na kraju filma, na scenu kad Roj Beti umire u originalu.....tears in rain vs snowflakes.

Sve u svemu, preporuka da se odgleda. Svakako nije smeće od filma kako pojedini zele da prikazu.

Mali savet, ne pijte tečnosti pre i tokom filma, i obavezno obavite wc pre gledanja :fantom:

Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...