Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

@james

 

gledala sam stari, zanima me samo sta mi daje bolji ugodjaj, obnavljanje gradiva ili novi na prazan stomak

Ako hoces da tumacis film i razmisljas o temama da li je Harison Ford covek ili masina i ostala nagadjanja onda odgledati prethodno keca.

Dvojka moze da se gleda samostalno ako hoces da uzivas u slici i zvuku, bez zalazenja u seciranje

Link to comment

Gledao sinoc, impresioniran. U velikoj meri rame uz rame sa prvim delom.

 

U zanatskom smislu vizuelni efekti, fotografija, scenografija, montaza zvuka.. sve vrhunski. Villeneuve znalacki kreira atmosferu, spor tempo savrseno lezi, bas kao i u originalu. Pribojavao sam se da ce prica biti banalizovana, ali je ispala sasvim dobra. Oslanja se na prvi deo, ali se prica produbljuje, tako da se svakako ne moze govoriti o pukoj reciklazi ideja i tema. 2049 zahteva vise gledanja da bi se pohvatali svi detalji, a i iznova uzivalo u vizuelizaciji.

 

Scene Goslinga i Ane de Armas su odlicne (najlepsi momenti filma), Carla Juri mi otkrovenje i s obzirom na znacenje njenog lika, rado bih gledao spin-of film o njoj. Dobro je i da se Ford pojavio sa zeljom da udje u lik koji igra, a ne samo da statira.

 

Od zamerki, filmu jasno nedostaje upecatljiviji soundtrack. Ne znam zasto je doslo do razlaza izmedju Villeneuvea i Johannssona, imali su odlicnu saradnju do sada. Onda zove Zimmera u poslednji cas, koji eto na brzinu uzeo muzicke matrice koje je vec koristio ranije i malo ih prilagodio. I ne smeta mi sto je semplovao Vangelisa, to je negde i ocekivano, vec sto filmu fale upecatljive muzicke teme, po kojima je original prepoznatljiv.

Link to comment

Apsolutno saglasan sa tezama Lakija i Filozofa u pogledu odnosa Deckarda (covek) i Rachael (replikant). Tako postavljena prica jedino i ima smisao i mislim da je Villeneuve dovoljno jasno to naznacio.

 

Uzgred, vidim da skoro svi pisu za replikante kao o masinama. Oni su ljudski klonovi, od krvi i mesa (i kostiju kao sto vidimo), ne roboti..

Link to comment

Ako su replikanti potpuno identicni ljudima, sto se nisu vec do sada razmnozavali ili odakle im nadljudska snaga? To bi znacilo neki napredni genetski inzinjering koji je iz nekog razloga primenjen samo na replikantima, a ne i na ljudima. Smeta mi dalja razrada ove price, jer samo otkriva rupe u prici i banalizuje je.

Link to comment

Mislim da bukvalno sve u prvom delu ukazuje da je replikant. Počev od unicorn dream pa sve do toga da nema nikakvog smisla da se šalje jedan čovek da juri nadljudski jake replikante. To je opasan i fizički naporan posao a za takveđa zanimanja i poslove se koriste replikanti. Jedino logično je da je svaki Blade Runner replikant što se vidi i u drugom delu sa K. Mislim ako je Ridli Skotu dokurčilo to pitanje pa je na isto počeo da odgovara sa "If you don't get he is an andrid then you are a moron" onda znamo koliko je sati.

Link to comment

Mislim da bukvalno sve u prvom delu ukazuje da je replikant. Počev od unicorn dream pa sve do toga da nema nikakvog smisla da se šalje jedan čovek da juri nadljudski jake replikante. To je opasan i fizički naporan posao a za takveđa zanimanja i poslove se koriste replikanti. Jedino logično je da je svaki Blade Runner replikant što se vidi i u drugom delu sa K. Mislim ako je Ridli Skotu dokurčilo to pitanje pa je na isto počeo da odgovara sa "If you don't get he is an andrid then you are a moron" onda znamo koliko je sati.

bulsit, junikorna je skot ubacio naknadno da bi prodavao katove. Potpuno bi racionalno bilo napraviti depresivnog i nadljucki slabog replikanta da juri one zajebane, jamačno. Sve u prvom delu govori da nije robot.
Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...