Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

ma rejcel u pravom filmu ima smedje oci, to ocu da recem.

 

inace naravno da nije jebeni robot dekard, pa videli smo da stari itekako. plus bi to svakako gaf to nepropustio da pomene. neveruem da se jos o tome raspravlja.

Link to comment

Raspravlja se o tome zato sto, kao sto vidimo, nisu svi replikanti isti, neki traju cetiri godine, a neki mogu i

da radjaju.

Sto ne bi mogli i da stare? A i u ovom filmu su se potrudili da to pitanje ostane otvoreno. 

 

Sto se ociju tice, pa to im kao kaze da ih odjebe, tj. da im stavi do znanja da ih ova njihova Rejcel ne zanima. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

pa zato sto bi to bio mnogo veci zajeb za napraviti nego ubaciti u vestacku zenu neciju jajnu celiju, a dekard je jos iz vremena neksusa 6, sto znamo iz pravog filma. rejcel je jedinstvena, nju je takvu stvorio tajrel da bi napravio vic (sto cini jos glupljim onaj matriks momenat i najavu revolucije). a ostaje i gaf koji bi prvi to znao.

Link to comment

ma jesam, al ovo pricam na osnovu gledanja robotskih filmova.

nema leba, tu glupavu ideju je pokusao ridli skot da isfura kako bi zaradio na jos nekom katu, sad je gotovo.

Link to comment

Nije mi namera bila da kvarim diskusiju.

Tvoj me prvi post nakon gledanja filma, gde si dobro krenuo sa mostom, pa kao da si povukao ručnu da ne bi podlegao manipulaciji emocijama, iznova vraća na pitanje zbog čega je manipulacija loša? Zar se uvek i ne radi o nekoj vrsti manipulacije emocijama?

Razumem da ta manipulacija može da bude i providna, pa možemo da diskutujemo o sposobnosti autora filma da te uvuku u film i provozaju.

Drugo, zbog čega bi bilo loše postaviti sebi cilj: želim da moj film bude dobar kao izvorni, ili bolji od izvornog? Želim da ljudi pričaju o mom filmu kao što decenijama trube o prvom? To je ambicija koja je zdrava, a i kako bi drugačije? Ne možeš sebi da kažeš hoću da napravim sranje film?

Većina se ovde složila da postoje lako uočljive manjkavosti, a pitanje je samo koliko će smetati u percepciji, što nas na kraju i dovodi do toga da BR 2049 ima kvalitet. Sa tako dugom senkom prvog, čak i popriličan kvalitet.

 

 

 

 

Link to comment

uf, sori, ne mogu da ti odgovorim posto ucitavas :fantom:

nisam nista od pomenutog tvrdio, vec nesto drugo, sasvim jednostavno, pokusaj jahanja na talasu originalnog filma moze da bude uspesan, ali najcesce to ne biva, sto je i ovde slucaj.  naravno da umetnik mora sebi da postavi visoke ciljeve, ali kao sto rekoh, najbolji momenti, tojest oni koji vode ovaj film, vec su savrseno obradjeni u originalu. 

sve sto sam pisao, pisao sam kao prijatelj, a ne kao neprijatelj, nisi me skapirao. smem valjda da konstatujem manipulaciju, ne?

Edited by ToniAdams
Link to comment

uf, sori, ne mogu da ti odgovorim posto ucitavas :fantom:

nisam nista od pomenutog tvrdio, vec nesto drugo, sasvim jednostavno, pokusaj jahanja na talasu originalnog filma moze da bude uspesan, ali najcesce to ne biva, sto je i ovde slucaj.  naravno da umetnik mora sebi da postavi visoke ciljeve, ali kao sto rekoh, najbolji momenti, tojest oni koji vode ovaj film, vec su savrseno obradjeni u originalu. 

sve sto sam pisao, pisao sam kao prijatelj, a ne kao neprijatelj, nisi me skapirao. smem valjda da konstatujem manipulaciju, ne?

 

Smeš da konstatuješ, ali se ne slažem da BR 2049 traži potporu u BR u smislu da jaše na talasu uspeha prvog. Tu vezu više doživljavam kao sentimentalnu.

Tako nekako, kako sugeriše i muzička tema 2049 (to je naziv teme), koja referencira na Vangelisa.

 

Link to comment

Dekard je human, def (po mom skromnom misljenju)

 

Po misljenju Ridlija Skota definitivno nije Human. Ali dobro ima tu i ovoma i onamo raznih preferencija iako se ja generalno slazem sa Ridlijem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...