Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

7 hours ago, Milošica said:

Nikad nisam pravio razlike u tom smislu.


zezam se, bre. sto si orhideja? :)

https://www.goatsontheroad.com/things-to-do-in-mykonos/

kreni odatle. ja sam bio pre X godina na par sati na mikonosu. sta reci, super izgleda grad. grad razglednica. izlet na delos je apsolutni must. 

ostalo je manje-vise klasika za jet set destinacije. super lokali, noćni provod, “opasnost” da iznenada naletiš na nekog od poznatih. a za te stvari moraš da platiš. vrlo je bitno da pogledaš meni kad nešto narucujes. naručivanje na slepo, pa “mala, da regulisemo” može da te gadno iznenadi. Npr: https://www.nzherald.co.nz/travel/scam-culture-greek-police-crack-down-on-rip-off-mykonos-restaurants/IW6ADUL2KUOLC6V3WYM3IDU5IU/

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Koliko god da se pripremas, skracujes letovanje da ne putujes vikendima, Ponedeljak prepodne Evzoni 6h u koloni. Potpuni kolaps, ovo nisam nikada doziveo. Negde pise da je pao sistem ali sumnjam. Da mogu da biram, 20h voznje autoputem >>> 10h voznje magistralom >>> 6h cekanje na granici. Koliko mrzim granice.

Link to comment
Koliko god da se pripremas, skracujes letovanje da ne putujes vikendima, Ponedeljak prepodne Evzoni 6h u koloni. Potpuni kolaps, ovo nisam nikada doziveo. Negde pise da je pao sistem ali sumnjam. Da mogu da biram, 20h voznje autoputem >>> 10h voznje magistralom >>> 6h cekanje na granici. Koliko mrzim granice.

To "pao je sistem" je tako rutinski izgovor, ali uvek upali...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, djeneralche said:

Koliko god da se pripremas, skracujes letovanje da ne putujes vikendima, Ponedeljak prepodne Evzoni 6h u koloni. Potpuni kolaps, ovo nisam nikada doziveo. Negde pise da je pao sistem ali sumnjam. Da mogu da biram, 20h voznje autoputem >>> 10h voznje magistralom >>> 6h cekanje na granici. Koliko mrzim granice.

uh... mi razmisljamo da sad u povratku odemo na dojran. ili da potpuno okrenemo na medzitliju, pa spavamo u bitolju. put atina - korint je inace bio privremeno zatvoren zbog pozara blizu lutrakija/atine, jos to nije sasvim sanirano. inace, mi smo 14. jula oko pola 8 ujutru sve prosli za 25 min na evzoniju, iz pravca makedonije. neverovatno. 

 

@nisam ja isprobali smo tag u grckoj, do naseg izlaza, posle korinta, ima cak 14 tolls (oko 42 e). vise nego korisna stvar.

i da, uprkos nenormalnoj vrucini, peloponez je divan.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

Naxos, ima li kakva preporukica? Idemo u Atinu dva dana, pa onda trajektom. 

Kolega kaze najlepse plaze na kojima je bio. Apartmani sa malim bazenom nesto i nije skupo. Ali nisu blizu obale.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

 

@nisam ja isprobali smo tag u grckoj, do naseg izlaza, posle korinta, ima cak 14 tolls (oko 42 e). vise nego korisna stvar.

i da, uprkos nenormalnoj vrucini, peloponez je divan.

 

Strava. Ja sam posle inicijalne registracije dobio samo ovaj mail.

IMG-0301.jpg

Edited by nisam ja
  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, djeneralche said:

Kolega kaze najlepse plaze na kojima je bio. Apartmani sa malim bazenom nesto i nije skupo. Ali nisu blizu obale.

 

A koji deo ostrva bio taj sa najlepsim plazama? Vidim da nije malo ostrvo, u rangu sa Krkom i Cresom po velicini, tj nesto malo vece.

Link to comment
22 minutes ago, Kampokei said:

 

A koji deo ostrva bio taj sa najlepsim plazama? Vidim da nije malo ostrvo, u rangu sa Krkom i Cresom po velicini, tj nesto malo vece.


plaže na zapadnoj strani

  • Hvala 1
Link to comment
On 10. 7. 2023. at 10:06, LeBron said:

Za Makedoniju prekonfigurises Srpski tag ako ga imas

Važi li i dalje makedonska e-kartica za putarinu? Imam na njoj denare od prošle godine. 

 

Pretpostavljam da se grčki tag ne isplati cimanja ako se ide samo do Halkidikija? Ili da naručim i ja pa ako stigne stigne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...