Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

15 hours ago, Godfrey said:

@igoraki @Sundance Kid @Profesionalac

Hvala puno momci!

Pitao sam jer sam bio na Lefkadi, prelepe plaže, ali razbacane po ostrvu, a Kefalonija mi takodje deluje podjednako "mirno", za pravi odmor.

Planiram obavezno avionom, i bez obilaska ostrva, bukvalno ako mogu lepe plaže na 5 min hoda, i nekako mi delovalo da je to moguće u Lasiju.

 

Značili su mi ovi infoi!

 

 

Ja sam isto bio na Kefaloniji prošle godine, u Lasiju, cmizdračio sam oko toga ovde :D

 

Platis i Makris Gialos su baš bile zgužvane i bezobrazno skupe.

U samom mestu, ispod instituta, iznad Gradaki plaže (na mapi tačno ispod vila Antula) ima dva zaliva sa špiljama, zavisi od toga kakva ti je konfiguracija ekipe, ali tu smo se baš lepo proveli, ima hlada pod borovima između dva zaliva a na Gradaki se može istuširati i uzeti piće.

 

2.thumb.jpg.ba16814d24e7fc983df49646dc017a40.jpg

 

 

3.thumb.jpg.127b9a788cf4b1a4292424f71f7e5465.jpg

 

1.thumb.jpg.9d5f5a809ec911cff0fbd0c40e292b47.jpg

 

 

 

U samom mestu, uzbrdo iznad CBR rent-a-car ima Logos Grand View, sa finim infinity pool-om, tamo nije bilo loše.

Drugi najbolji bazen je preko puta Drogarati pećine, Stalaktiti se zove bar, i dobra klopa je bila.

 

BTW, tu blizu je Old Vlachata, napušteni grad posle nekog zemljotresa, koji je bilo zanimljivo posetiti.

 

A od plaža, posle previše šetanja po ostrvu mi smo se dva ili tri puta vraćali na Ammes plažu, bukvalno ispod aerodroma, tu nam je bilo najlepše i najudobnije, i fora je bila da je niko nije preporučivao jer bi se otkrilo da, što se tiče kupanja, kad sletiš ne trebaš dalje od aerodroma ići...

 

Bonus, sletanje/uzletanje, lep doživljaj

 

 

4.thumb.jpg.cabf2f09955c3377ef3142c6a41c5366.jpg

 

 

That's grumpy guys 5 cents

 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Moća said:

Idem krajem  meseca u Nea Iraklicu pored Kavale, dajte neke tipove za Kavalu, sta obici, gde jesti itd.

 

Da se ne izgubi na prethodnij strani.

 

Bili u Kavali jedno kratko popodne.

 

Luka i tvrđava iznad nje, te put do crkve i svetionika je bio zanimljiv, ali težak za devojku jer je bilo fino uzbrdo.

 

To brdo i tvrđava dominiraju iznad luke.

 

1.thumb.jpg.e29bc0af63032cc189437ecdc8a0b210.jpg

 

 

Ali se odande pruža fantastičan pogled na sve strane.

 

2.thumb.jpg.d7c7b62f339d47a5ba9c4c269d8dea81.jpg

 

3.thumb.jpg.28c043a7fdd0cb03f906666c26e47a44.jpg

 

 

A šetnja sitnim ulicama meni stvara zadovoljstvo,jako je prijatno i ima se šta videti, dosta sitnih detalja, zanimljivih kapija, ofarbanih stepeništa... da skoro zaboraviš da si kraj mora, koje onda vidiš ovako

 

4.thumb.jpg.183753a91bc76039d9c70e86c6a4033d.jpg

 

 

 

Bilo je zapravo odlično gore i tu.

 

Što se tiče klope, na ovoj slici sa tvrđave vidiš u centru klaster suncobrana

 

21.jpg.a10407963469cd6d516c9d936cc8ffe2.jpg

 

To sve restorani, i svi su, kada smo bili, negde posle podne, krcati, puni, grka koji porodično dolaze na ručak.

Što znači da smo u dva jedva našli mesto, čekali prilično dugo i otišli, nismo bili zanimljivi, samo nas dvoje, iskulirale nas konobarice samo tako, evo evo evo evo, bukvalno 15 minuta... Te smo iza ćoška ovog prvog bloka našli nešto manje mnogo, praznije, i prijatnije, i jeli skroz ok.

Rekao bih da vredi šetati i probati.

  • +1 2
Link to comment

Da li neko ima kontakt od nekog smeštaja  u okolikni Soluna? Nešto kao Agia Triada, Nei Apivates , Perea?   

Ovih dana bi bilo idealno , ali može i za septembar

Edited by Rockford Rock
Link to comment
On 6. 7. 2023. at 18:40, Godfrey said:

Ozbiljno razmišljam o mestu Lasi na Kefaloniji..ako je neko bio zamolio bih za par redova, plaže kakve su pre svega u samom gradiću..

 

Bio i ja, doduše 2016-e. Takođe sam bio u Skali pre toga i 10 dana na severu 2019-e (Antipata). Sa Lefkade sam se vratio pre tri nedelje. Slažem se za razbacanost, pređosmo ~1000km.

 

Plaže kod Lasija (Platis, Makris Gialos) nisu tako dugačke kao plaže na Lefkadi poput Egremni, Milos ili Katizme, niti idu duboko u kopno, kao što reče Vapad užasna je gužva. Ja sam bio u septembru u Lasiju i čak i tada mi je bilo previše ljudi. Samo mesto je skup kuća duž magistrale. Dobra stvar je što je Argostoli i peške relativno blizu (35-40 min) pa može uveče da se tamo izađe (takođe ima i duži, lepši put do Argostolija duž obale, kad se skrene ka Limanaki plaži i prođe pored Oscars apartmana).

 

Lasi po meni ima najviše smisla ako imaš kola i planiraš da obilaziš ostrvo. U suprotnom, ako želiš da budeš samo u jednom mestu i da imaš plaže u blizini, mislim da su ti bolje opcije Asos, Fiskardo, kao i spomenuta Skala, jedino što će koštati više da se prebaciš do njih kada sletiš/dođeš do aerodroma kada budeš odlazio.

Link to comment

jmbg.

kad dodjes na stranu gde ti trazi subscription program, izaberes primary - no discount na vrhu strane, pa onda dole biras tip vozila u padajucem meniju.

Link to comment

ja sam obavio ovaj prvi deo, dakle samo registracija. Poslaše samo da će se možda oduži zbog velikog broja prijava. 

 

Šta treba uraditi za Makedoniju? :) 

 

Inače bukirasmo stan u Argostoliju. Biće ok. 

Link to comment
3 minutes ago, nisam ja said:

ja sam obavio ovaj prvi deo, dakle samo registracija. Poslaše samo da će se možda oduži zbog velikog broja prijava. 

 

Šta treba uraditi za Makedoniju? :) 

 

Inače bukirasmo stan u Argostoliju. Biće ok. 

Za Makedoniju prekonfigurises Srpski tag ako ga imas

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...