Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

13 hours ago, Caligula said:

Mislim da nas jebe srpska glumacka skola, ti krupni planovi, ta banalna drama, to preglumljivanje, izvestaceni dijalozi i jos gori monolozi.

 

Ima tu svačega.

 

Banjalučka ekipa Saše Hajdukovića valjda takođe spada u srpsku glumačku školu (Marija Pikić, Nikolina Jelisavac, Zlatan Vidović, Boris Šavija...), pa onda glumci iz prethodnih klasa Jasne Đuričić(Mladen Sovilj, Milica Janevski, Filip Đurić...), sve su to ozbiljne zanatlije već u tridesetim godinama.

 

A za Aranđelova dne sam imao priliku da duže popričam sa Čupkom Radosavljevićem koji sad radi već drugu sezonu neke tinejdž serije i on mi kaže da klinci dolaze na snimanja spremni kao puške i da radije bira njih nego izvikane matorce koji godinama glume sebe.

  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, Caligula said:

 

 

Sad sam na cetvrtoj epizodi - sasvim solidno za Srbiju. Da napomenem da je poslednje nase sto sam pogledao "Kad porastem bicu kengur" a pre kengura ne secam se, bilo sta da pocnem batalim JER NAS GLUMU I REZIJU NE MOGU DA SVARIM.

 

Doduse, i ova serija boluje od tih preterivanja ali vredi da se pogleda jer zaista vozi - ispada da najbolje glume sporedni likovi mada ni ovaj glavni (advokat) nije los. A fotografiija, zvuk - profi skoro pa do skandinavske produkcije.

 

Odgledam do kraja pa javljam utiske opsirnije.

 

Kad smo kod zvuka. Jedan glumac iz ovog novog Bjelinog filma iz koprodukcije reče mi da je prvi put ogao da glumi a da se ne dernja. Jer kod nas kad glumiš moraš da si ekstremno glasan da bi ton majstori to dobro upecali i spakovali.

Pa viđi nam tehnike :)

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, April said:

 

Ima tu svačega.

 

Banjalučka ekipa Saše Hajdukovića valjda takođe spada u srpsku glumačku školu (Marija Pikić, Nikolina Jelisavac, Zlatan Vidović, Boris Šavija...), pa onda glumci iz prethodnih klasa Jasne Đuričić(Mladen Sovilj, Milica Janevski, Filip Đurić...), sve su to ozbiljne zanatlije već u tridesetim godinama.

 

A za Aranđelova dne sam imao priliku da duže popričam sa Čupkom Radosavljevićem koji sad radi već drugu sezonu neke tinejdž serije i on mi kaže da klinci dolaze na snimanja spremni kao puške i da radije bira njih nego izvikane matorce koji godinama glume sebe.

 

Tako je, rekoh da su ovde epizodisti menii bili najbolji, valjda su bli najrastereceniji.

 

Inece evo me na poslednjoj - nije losa serija za nase uslove™ ako cemo da se vadimo na uslove. Majicev roman scenario iznenadjujuce filmican, interesantni obrti, drzi paznju i vozi bez obzira na sve rediteljske i glumacke nedostatke.

 

Jednom je Goran Markovic (ako se ne varam) pricao kako je zbog nedostatka filmske trake za ponavljane scene rekao glumcima da brze pricaju u dijalogu i ne prave pauze - upadali su jedni drugima u rec i ustedeli na filmskoj traci :D kaze Markovic, kada je pogledao scene video je da deluju mnogo prirodnije i iskrenije od uobicajenih dijaloga u srpskom filmu.

 

Hocu reci, kod nas je sve nekako prenaglaseno. Kojo mi se ovde uopste ne dopada, Anica Dobra djene/djene, varira (da li je do reditelja ili napisanog dijaloga ne znam) ovaj advokat je 80% vremena OK, Cvijanovic kida, tuziteljka bas dobra (prelepa zena btw.) novinarka isto... najbolji mi je mali narkoman, decko je pokidao. Pikac je, sa druge strane, imao i mnogo bolje uloge.

 

Bas me zanima kako neki stranac gleda ovu seriju i da li mu smetaju iste stvari kao i meni.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Trapped oba dela, Valhalla murders, Katla...

 

Trapped je bas dobra, Olafur nosi citavu stvar, islandski Pavle Vujisic, rodjeni glumac. Glumi iz lakta, prirodno - a uloge nisu lake (ima ga i u True Detective prvi deo) ... Trapped imas dva dela, oba su dobra.

 

Inace skandinavci opcenito imaju bas dobre melanholicne krimice (nordic noir), najbolji su mi Forbrudelsen i Bron/Broen. Moracu to ponovo da pogledam.

Edited by Caligula
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

'znam kako dises' jasmile zbanic djeluje dobro za sada. postigla je jak i rekla bih autentican dozivljaj mjesta. gluma je dobra, cak su i dijalozi dosta fluidni.

  • +1 2
Link to comment

Odgledala sam 4 epizode Dece zla.  Pohvalno je što se psovke retko čuju i što svi kadrovi nisu zamagljeni duvanskim dimom kao u većini naših serija. Nije pohvalno što je sve ovo što je smešteno u 4 epizode komotno moglo da stane u jedva 1 i da bude super dinamično. 

Kako je tužilaštvo prikazano da vodi ovaj slučaj i sve to na suđenju, je toliko diletantski napisano da bih i ja, pravnik iz kadrovske službe,  dobila ovaj slučaj.  Nadam se da pozadina i sve ostalo oko ubistva narodnog poslanika u kasnijim epizodama dobijaju neki dublji smisao.

Za sada je, eto, ok, ali sam očekivala više.

 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Arkadija said:

Odgledala sam 4 epizode Dece zla.  Pohvalno je što se psovke retko čuju i što svi kadrovi nisu zamagljeni duvanskim dimom kao u većini naših serija. Nije pohvalno što je sve ovo što je smešteno u 4 epizode komotno moglo da stane u jedva 1 i da bude super dinamično. 

Kako je tužilaštvo prikazano da vodi ovaj slučaj i sve to na suđenju, je toliko diletantski napisano da bih i ja, pravnik iz kadrovske službe,  dobila ovaj slučaj.  Nadam se da pozadina i sve ostalo oko ubistva narodnog poslanika u kasnijim epizodama dobijaju neki dublji smisao.

Za sada je, eto, ok, ali sam očekivala više.

 

 

Drugi put neka scenarista angazuje nekog pravnika za konsultanta.. :fantom:

 

Da neki sudski proces traje ukupno 3-4 rocista, to je nezabelezen slucaj..

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, morgana said:

'znam kako dises' jasmile zbanic djeluje dobro za sada. postigla je jak i rekla bih autentican dozivljaj mjesta. gluma je dobra, cak su i dijalozi dosta fluidni.

 

pad u ritmu u 4. epizodi, a i ranije, jasmila kao da nije vicna serijalizaciji (ili je do teksta)

kraj ipak ok

Edited by morgana
Link to comment
26 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Drugi put neka scenarista angazuje nekog pravnika za konsultanta.. :fantom:

 

Da neki sudski proces traje ukupno 3-4 rocista, to je nezabelezen slucaj..

Uverena sam da je Majić napisao mnogo bolju knjigu, nego što je to pretvoreno u seriju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...