Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

42 minutes ago, Milosh76 said:

Kako od trece, kad je veceras cetvrta? Daj mu sansu, ne izgleda lose.

 

 

12 reci...odlicna, za srpske uslove.

 

Pa treca je bas bila prazan hod ili ocekivano nesto plus patetika. Zaspao sam skoro.

 

Kakva je 12 reci prva sezona?

Link to comment

Poziv za naše krimi serije nije toliko loš. Jedino me nervira klinka, taj govor kroz nos je iritantan kada ga čuješ kod običnih ljudi, a postaje nesnosan kod glumica u pokušaju, a i lik koji glumi je debil na kub. 

Kao poseban plus bi navela da je Beograd na vodi bio samo jednom u kadru i to sa otfikerenim vrhom kule :D

  • +1 5
Link to comment

bas tako, losa je cetvrta epizoda a i treca. 
Zanimljivo mi da na rtsu ide prica o trovanju dece ministarkinog brata kad ima ista takva prica za muza/decka Zorice Mihajlovic i smrdljivih zgrada covek koristio kancerogene materijale a uzimao pare za reciklazu (ekolosku jelte) - koja je namerno sklonjena dok je gospodza bila na vlasti - a sad ide nesto ovako... 

druga stvar bas ono sto spomenuste, svi su ispretpletani, sve price su povezane, sve ide u krug... cekam neku seriju/epizodu da se glavni negativac i glavni pozitivac ustvari vidjaju nocu kad ih preuzmu njihove podvojene licnosti. dupli tajler durden pa sve ide unapred i unazad pretpleteno vamo tamo kakav nolan tenet itd sace srblji da naprave 

Link to comment

odgledao decu zla, posle porodice prva domaća serija koju sam odgledao od početka do kraja, i dobra je(za domaće standarde)


a standardi su ovde slični sendviču deca zla imaju i hleb i puter, šunku i komad nekog sira. gledajući svetsku, a pretežno holivudsku produkciju navikli smo na baget, maslinovo ulje, pršutu, zelenu salatu, mocarelu možda i pesto soso. deca zla sve to nemaju al su jestiva i utole glad

 

razmazio nas je holivud

  • +1 5
Link to comment

Ma ne postoje domaci i strani standardi. Postoji opsti standardi. Nedostatak para zbog cega nase serije (ubrajam tu i hrvatske) produkcijski izgledaju skromnije u odnosu na zapadne nikad nije razlog za kritiku. Vec lose/stereotipno napisani likovi, losa dramaturgija, losa rezija, losa gluma... Itekako ovde mogu da se u zanatskom smislu naprave dobre serije, koje bi bez problema mogle da se vrte i na zapadu..

  • +1 5
Link to comment

pa evo ova se vrti

 

 

standardi su 50k€ za epizodu vs. +500k€ za epizodu. za 50k nisi u stanju da platiš 5 top glumaca, 2-3 top pisca, reditelja, bogatu scenografiju. a i pitanje je dal mogu da se nađu kada se u isto vreme snima par serija/filmova

 

drugo, mi nismo baš poznati da smo verzirani za kriminalistički/detektivski žanr i to se prosto vidi u svakom mizanscenu kod nas svaki počinje tako što se neko hvata za kvaku i ulazi u prostoriju, a završava se tako što izlazi iz iste. plus su tu akcione scene koje prosto ne znamo niti da snimimo, niti zna ko da režira, niti glumci znaju da odglume…

 

 

zato kažem da su deca zla dobra za naše standarde

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...