Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Kako su efektni momenti sa Silvanom u Deci Zla :thumbsup:

 

Glavno glumačko iznenađenje mi je Jana Milosavljević(ćerka Neše Galije). Prvi put sam je gledao, fenomenalna je. I Milica Janevski naravno, uz Jasnu Đuričić možda najbolja naša glumica trenutno.

 

Fino je raspletena priča.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

“Znam kako dišeš” mi se u principu svidela, dobra je gluma, nije mi smetala muzika, ali jeste me iznenadio kraj jer apsolutno nisam očekivala happy end. Nije mi jasno što su nagurali tri slučaja od kojih je svaki dobio po dve epizode, ispalo je malo zbrzano, zbijeno i nedorečeno (pogotovo prve dve priče), bolje da je cela sezona bila vezana za jedan slučaj ali moguće da su mislili da nijedan nije dovoljno zanimljiv ili kompleksan a da bi ga razvukli na 6 epizoda. Frizura Borisa Isakovića je stvarno teški wtf. Mnooooooooogo mi se sviđa kako je Nevena sredila nanin stan u poslednjoj epizodi.

 

“Poziv” sam počela da gledam ali mislim da ću odustati (nakon tri epizode). Mirjana Joković je jedino što ovde valja. Ova klinka, ne znam kako se zove, što joj je kidnapovana majka (u seriji) je tragično, neopisivo loša, ne znam preko koje veze je dobila ulogu ali neka veza mora biti u pitanju, neko je nekome spasio život ili krije neku strašnu tajnu da bi se ona ovde bečila u kameru… jedino ako kasting nisu radili gluvi i slepi ljudi u komi, onda ok. Uliks Fehmiu opet igra samog sebe. Ako zanemarim klovnovsku glumu (sa izuzetkom Mirjane Joković), glavna zamerka mi je što mi ovo prosto… nije zanimljivo. Rasuli su neke mrvice u ove tri epizode i ja vidim da kad se one povežu na kraju, tu možda maybe perhaps postoji dobra priča, ali… prosto me ovih nekoliko epizoda nije zaintrigiralo, bukvalno mogu svi u seriji da poumiru od smrtonosnog virusa u mukama, no me interesa.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Znam kako dises sam odgledao u dva dana, svaki dan po tri epizode. Utisak se dramaticno razlikuje. I ja sam mislio da ce cela serija da obradjuje prvi slucaj. Pa sam onda mislio, okej, mozda se ispostavi da su roditelji krivi za samoubistvo (jer ima naznaka da su daleko od idealnih roditelja). Pa sam onda mislio da ce na neki genijalan nacin da se ispostavi da je drugi slucaj povezan sa prvim. Nista od toga nije bio slucaj, onaj prvi slucaj je naprosto odumro u seriji, a to je samo nevesto zamaskirano scenom u pozoristu i Dinovom seansom kod psihijatra. Forma sa vise krimi slucajeva u istoj seriji je legitimna i zapravo cesta, ali to onda zahteva i vise epizoda. Ili naprosto bolji scenario. 

 

Inace, dobro uradjena serija, Sarajevo izgleda poprilicno svetski (a deluje i da je to bila namera, sto je sasvim u redu), solidna gluma. Vidim da ne dele svi isti utisak, ali meni je lik glavne tuziteljke Violete (Jelena Kordic) odlicno odglumljen. Inspektor isto dobar. Dino dobar glumac, izrazajna pojava. Oseti se doduse podgoricki naglasak, i to mi je vise strcalo nego njegove godine (kao da nam je starost glumacke ekipe bila problem da volimo Brendona Volsa i drugare).

Link to comment
5 hours ago, Kampokei said:

Vidim da ne dele svi isti utisak, ali meni je lik glavne tuziteljke Violete (Jelena Kordic) odlicno odglumljen. Inspektor isto dobar. Dino dobar glumac, izrazajna pojava. Oseti se doduse podgoricki naglasak, i to mi je vise strcalo nego njegove godine (kao da nam je starost glumacke ekipe bila problem da volimo Brendona Volsa i drugare).

Meni je Violeta odlična, počev od toga kako izgleda pa onda i gluma. Ima jedna scena u, valjda drugoj epizodi, kad je Nevena nenašminkana, neispavana i u polu-raspadu u šeficinom ofisu, a ova joj prilazi i nešto mlati sveže voluminizirana, i taj stajling, TO JE TAJ STAJLING! Pa kako se kreće, kako gestikulira, kad pokazuje svoju ljudsku stranu na veću… to je to bukvalno. :ziga:

Dino mi je isto dobar, ja iskreno nisam ni registrovala da je glumac baš toliko star, samo sam razmišljala “koje govedo od deteta, dobro je što nemam decu ja bih ovo nasiljem rešavala, batina je iz raja izašla, jbt jesam i ja bila ovoliki mentol u tim godinama, čini mi se da jesam, šteta što nemam decu ja bih bila skroz drugačiji roditelj…” itd.

  • +1 2
Link to comment

Hm...biti roditelj tinejdžerke je igrica koja se igra samo uz neograničenu količinu ljubavi jer sve njihove trikove prepoznajemo, a to ume da zaboli. Znam kad je dobra jer hoće da me uradi za lovu, ajfon ili nešto treće, jer sam i ja tako radio mog ćaleta za sintisajzer, kola ili skijanje. I onda moram da se pravim da to nisam primetio da bih imao kredita da je zagrlim kad uradi nešto stvarno stvarno super. A ume ona i da me obori s nogu - recimo da pokaže integritet u odnosu na svoju ekipu, što je herojski čin u tom uzrastu. 

 

Pri tom, moja skvo jako promišljeno hendluje celu stvar; velika je sreća kad imaš partnerku s kojom možeš da razmišljaš o graničnim situacijama i vododelnicama roditeljstva. Kad imaš divnu ženu koja ume da ohrabri da prevaziđeš tešku situaciju. 

 

To je ono što Jasna Đuričić u ovoj seriji nema, ona se postavlja kao pater familias, a to nikome u njenoj filmskoj porodici nije potrebno. 

  • +1 5
Link to comment
On 2. 1. 2024. at 23:28, Patty Lee said:

Ova klinka, ne znam kako se zove, što joj je kidnapovana majka (u seriji) je tragično, neopisivo loša, ne znam preko koje veze je dobila ulogu ali neka veza mora biti u pitanju, neko je nekome spasio život ili krije neku strašnu tajnu da bi se ona ovde bečila u kameru

Ima jedna scena ta mala priča i u pola rečenice podrigne ...burp... i nastavi dalje ,ja ne mogu da verujem,to još nisam video,da oni nisu uradili dabl 

ili sredili u montaži . Klinka već negledljiva i nisu joj učinili uslugu 

U poslednjoj epizodi na naočarima koje nosi Mirjana Joković vidi se ceo movie crew 

Najbolja stvar u seriji je što su u prvoj epizodi kidnapovali Nadu Šargin i vratili je tek u zadnjoj :sleep:

 

Spoiler

image.thumb.png.14dca2d634bb70957c59dd665c67d5c4.png

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Gledam Decu zla i mogu reći da sam prijatno iznenadjen kako se priča razvija. Potpuno neočekivano za mene. Nadam se da neće usrati na kraju.

 

Ipak, ono što me ubija je jako tanka gluma ovih novijih generacija. Iz aviona se vidi da se muče.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

da li se to bata santos pojavljuje u diskretnoj cameo ulozi u epizodi 10 druge sezone mocvare ispred policijske stanice kada odvode timotijevica

Link to comment

Po meni su Lisice najgora serija na srpskohrvatskobosanskocrnogorskom jeziku ikada...Vrlo detaljno sam je proučio nekoliko puta...:frust:

  • +1 1
Link to comment

Prva sezona dobra. Drugu nisam gledao, neko ovde napisao da je osetan pad kvaliteta, pa sam odustao da trazim..

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...