Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

7 minutes ago, bags said:

Ja da pravim seriju najvise bih zveknuo u scenario. Cesto neki skroz nepoznati glumci sasvim lepo iznesu ulogu

Jeste film u pitanju, ali Usekovanje mi je definicija manje je više. Pri tome, ne umanjujem ni režiju.

 

Što se režije tiče, isto film, Ajvar na primer. Od serija, kod Tajkuna mi je režija tri klase iznad scenarija.

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Poziv je Erin Brokovič,  scenario Ćuta J.

 

Ima dobrih fora, kad se ministar unutrašnjih poslova iznenada pojavi na prijemu - O, otkud vi?

 

'Pa da ne prodate Kosovo...' (+evil smile)

Link to comment
4 hours ago, bags said:

Ja da pravim seriju najvise bih zveknuo u scenario. Cesto neki skroz nepoznati glumci sasvim lepo iznesu ulogu

jab' navise zveknuo u glavnu glumicu - ko bjela...

Link to comment
6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pa evo ova se vrti

 

 

standardi su 50k€ za epizodu vs. +500k€ za epizodu. za 50k nisi u stanju da platiš 5 top glumaca, 2-3 top pisca, reditelja, bogatu scenografiju. a i pitanje je dal mogu da se nađu kada se u isto vreme snima par serija/filmova

 

drugo, mi nismo baš poznati da smo verzirani za kriminalistički/detektivski žanr i to se prosto vidi u svakom mizanscenu kod nas svaki počinje tako što se neko hvata za kvaku i ulazi u prostoriju, a završava se tako što izlazi iz iste. plus su tu akcione scene koje prosto ne znamo niti da snimimo, niti zna ko da režira, niti glumci znaju da odglume…

 

 

zato kažem da su deca zla dobra za naše standarde

A ne ko u ovim nasim serijama, kad pocnu da kenjaju. Te drugovi ovako cemo, te drugovi onako cemo.
Pa se gledaju u oci po pet minuta.Pa svi puse.
Najuzbudljivija scena je kada pali cigaru u krupnom planu!:D

Edited by Misko
Link to comment

Jutro ce promeniti sve mi spada u jednu od boljih domacih serija u poslednje vreme. Svega ima taman koliko treba. Lepo je razvijena prica, izgradjeni likovi, muzika je super. Zanimljiv i neopterecujuci prikaz jedne generacije. 

 

Vecinu novijih nisam ni gledala, ali od ovih sto jesam mi se svidja Besa. I one Koljine drame - Meso, Kosti...mada bas znaju da budu mucne, jer imaju neku beznadeznu crtu.

  • +1 7
Link to comment

Jutro će promeniti sve je super serija.

 

Mama i tata se igraju rata mi je baš legla.

 

Senke prva sezona, nije neki wow kvalitet ali prosto sam slab na sve teme koje su se provukle :D

 

Kosti. Generalno mi je radnja i mračna atmosfera baš legla, mada jasno mi je da ono provlačenje religije može zasmetati.

 

Porodica i Koreni/Vreme zla, vrlo škakljive teme ali za mene jako dobro odrađene.

 

Besa je kvalitetna, ali ipak nekako previše kvalitetna i zanatski odrađena za moj ukus :D

 

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Mozda ovi nesto stariji od mene i pamte TV verziju petrija, ja sam je svestan, ali, nazalost, gledao nisam..citao roman, naravno gledao film vise puta, voleo bih videti i siru verziju, ali RTS pusta iskljucivo film..nema ni na netu..nalazio sma neke snimke, i to jedva, i to su prelosi..ovo je ujedno id obar osvrt na film/seriju, iako licno ne mirisem Miru K. kao osobu..moze neko, ako je gledao i pamti,c isto da napise, ako ima nesto d aizdvoji u odnosu na filmsku verziju..znam da ima vise naracije, pored scena kojih u filmu nema..

Link to comment
On 27. 11. 2023. at 9:36, kud u maglu Simoviću said:

odgledao decu zla, posle porodice prva domaća serija koju sam odgledao od početka do kraja, i dobra je(za domaće standarde)


a standardi su ovde slični sendviču deca zla imaju i hleb i puter, šunku i komad nekog sira. gledajući svetsku, a pretežno holivudsku produkciju navikli smo na baget, maslinovo ulje, pršutu, zelenu salatu, mocarelu možda i pesto soso. deca zla sve to nemaju al su jestiva i utole glad

 

razmazio nas je holivud

 

 

Sad sam na cetvrtoj epizodi - sasvim solidno za Srbiju. Da napomenem da je poslednje nase sto sam pogledao "Kad porastem bicu kengur" a pre kengura ne secam se, bilo sta da pocnem batalim JER NAS GLUMU I REZIJU NE MOGU DA SVARIM.

 

Doduse, i ova serija boluje od tih preterivanja ali vredi da se pogleda jer zaista vozi - ispada da najbolje glume sporedni likovi mada ni ovaj glavni (advokat) nije los. A fotografiija, zvuk - profi skoro pa do skandinavske produkcije.

 

Odgledam do kraja pa javljam utiske opsirnije.

  • +1 1
Link to comment
On 27. 11. 2023. at 11:04, Jimmy Kowalski said:

Ma ne postoje domaci i strani standardi. Postoji opsti standardi. Nedostatak para zbog cega nase serije (ubrajam tu i hrvatske) produkcijski izgledaju skromnije u odnosu na zapadne nikad nije razlog za kritiku. Vec lose/stereotipno napisani likovi, losa dramaturgija, losa rezija, losa gluma... Itekako ovde mogu da se u zanatskom smislu naprave dobre serije, koje bi bez problema mogle da se vrte i na zapadu..

 

I sa ovim se slazem. Island je izbacio nekoliko serija na Netflix, sve su (uglavnom) jake i scenaristicki i dramaturski i rediteljski, kast uvek besprekoran. A Islandjana ima sve ukupno nesto manje nego stanovnika Nisha, oko 350 000 dusha. Srbija je demografski dvadeset puta veca od Islanda.

 

Mislim da nas jebe srpska glumacka skola, ti krupni planovi, ta banalna drama, to preglumljivanje, izvestaceni dijalozi i jos gori monolozi.

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...