Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

On 3. 12. 2023. at 1:46, kud u maglu Simoviću said:


to je više do love, da ne kažem standarda

 

šta se snimi na setu, snimi se. uglavnom se ne radi sinhronizacija, pa onda tu bude svašta  mahom je očajno, pogotovu eksterijeri. mada se popravlja situacija

 

 

podsetilo me je zašto ne volim pozorište, jer oni na sceni urlaju kao da ih deru

 

ovu decu zla sam slušao na slušalicama, pa valjda zbog toga nisam primetio ništa neobično. npr onu bjelinu nečistu krv sam batalio posle par minuta, baš zbog očajnog tona

Baš sam juče video na nekom storiju @njeeza da nahuje nešto. 

  • +1 1
Link to comment

Stigla do pete epizode Znam kako dises, za sada je ok.

 

Spoiler

Koliko je antipaticna ona glavna tuziteljka, sefica glavne glumice..kako se vec zove ta pozicija. Ne znam je li praksa da se u sudnici nose one odore, ili je tako samo zbog serije...

Nije mi jasno sta je sa Borisom Isakovicem, izgleda kao neki duh proslosti sa frizurom koju ima Matthew Rhys u The Americans i to kad se prerusi :blink:.

 

Link to comment

Ja sam sinoć odgledao celu seriju. Dopada mi se. Najviše me fascinira što je zakletva svedoka u FBiH identična do poslednje reči zakletvi iz našeg ZKP

Link to comment
2 hours ago, Stela said:

Stigla do pete epizode Znam kako dises, za sada je ok.

 

  Hide contents

Koliko je antipaticna ona glavna tuziteljka, sefica glavne glumice..kako se vec zove ta pozicija. Ne znam je li praksa da se u sudnici nose one odore, ili je tako samo zbog serije...

Nije mi jasno sta je sa Borisom Isakovicem, izgleda kao neki duh proslosti sa frizurom koju ima Matthew Rhys u The Americans i to kad se prerusi :blink:.

 

Isaković je oduvek bio nekako ružan. Dobar glumac.

Glavna glumica odlična u ove 4 epizode...

 

 

...shiit has hit the fan.....

Link to comment

Ako i bude, ja vala necu gledati, jedva i ovo izdrzao.

 

Spoiler

Vozaju te iz epizode u epizodu, da bi se ispostavilo da su se decaci slucajno otrovali neispravnom rakijom i da je cela prica o zagadjenju jezera i nekoj firmi samo dimna zavesa

 

A da bi se opravdao naziv, morace opet da bude neki telefonski poziv, na koji ce se Jokovicka javiti

 

Spoiler

iako vise ne radi u call centru.

 

Link to comment

ma uzas je serija.

umesto da su uzeli uzorke vode i dali iste u zavod za javno zdravlje da utvrde cega i u kojoj kolicini ima u jezeru za dva sata, oni vestace uzrok smti dece, te vestak daje lazan nalaz, po kome uzrok smrti nije u vodi iz jezera, a krije pravi nalaz po kome voda iz jezera jeste uzrok smrti dece, te ga zbog toga hapse. medjutim, pravi uzrok smrti je zaplenjena zozavaca

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Ako i bude, ja vala necu gledati, jedva i ovo izdrzao.

 

  Hide contents

Vozaju te iz epizode u epizodu, da bi se ispostavilo da su se decaci slucajno otrovali neispravnom rakijom i da je cela prica o zagadjenju jezera i nekoj firmi samo dimna zavesa

 

A da bi se opravdao naziv, morace opet da bude neki telefonski poziv, na koji ce se Jokovicka javiti

 

  Hide contents

iako vise ne radi u call centru.

 

Po tvom opisu, kao da je Samalan napisao krajnji obrt..ne Samalan iz Unbreakable Sixth sence perioda, Samalan koji je pravio Happening, Signs, itd..

Link to comment

Zavrsih Znam kako dises.

 

Spoiler

Cudan kraj Znam kako dises, nekako u neskladu sa tonom citave serije. Kad je krenula ona rodjendanska zurka u poslednjo epizodi i sve sjajno bajno, ja samo cekam neki skandal i sranje da se desi, kad ono nista.

 

Na polovini serije krece rasplinjavanje u vise smerova, razumem ideju da se pojaca nit odnosa roditelj - dete kroz prizmu glavne junakinje, ali i slucajeva kojima se ona bavi...ali mi nesto tu nije leglo. 

 

 

 

Edited by Stela
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, Stela said:

Zavrsih Znam kako dises.

 

  Hide contents

Cudan kraj Znam kako dises, nekako u neskladu sa tonom citave serije. Kad je krenula ona rodjendanska zurka u poslednjo epizodi i sve sjajno bajno, ja samo cekam neki skandal i sranje da se desi, kad ono nista.

 

Na polovini serije krece rasplinjavanje u vise smerova, razumem ideju da se pojaca nit odnosa roditelj - dete kroz prizmu glavne junakinje, ali i slucajeva kojima se ona bavi...ali mi nesto tu nije leglo. 

 

 

 

 

Odgledao.

 

Topla i minuciozno snimljena serija generalno lose napisana.

 

Spoiler

Kraj je neprirodno nakalemljen, usiljeni hepiend potpuno van dotadasnjeg flow-a radnje. Dalje, prva epizoda trazi razjasnjenje u finalu, grdno sam se iznenadio kada sam shvatio da toga nema i da su epizode prosto nabacane jedna na drugu. Steta jer je kast bas dobar a i rezija i fotografija su sasvim solidni.

 

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment

rezija nije dobra osim u prve dvije epizode (u prvoj je odlicna), jasmila zbanic kao da se prvi put susrece s tv serijom i kao gledalac, kamoli reziser, a ono punjenje songovima je veci krindz od ljubavi, navike, panike

 

gluma je super, osjecaj mjesta, istorije odnosa medju likovima perfektni

 

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

rezija nije dobra osim u prve dvije epizode (u prvoj je odlicna), jasmila zbanic kao da se prvi put susrece s tv serijom i kao gledalac, kamoli reziser, a ono punjenje songovima je veci krindz od ljubavi, navike, panike

 

gluma je super, osjecaj mjesta, istorije odnosa medju likovima perfektni

 

 

Slazem se, rezija pada vremenom taman kao i sira slika scenarija. Ali za nase uslove sam i dalje prijatno iznenadjen.

 

Kada kazem lose napisano mislim na kompletnu sliku, ako se gleda fragmentirano neki dijalozi uopste nisu losi, stavise jako su prirodni uz onaj topli sarajevski naglasak... takodje odnosi izmedju likova jesu uverljivi, ni tu nema omaske. Poslednji put sam u Sarajevu bio mislim '83ce ali neke delove grada koji se pojavljuju u seriji pamtim bas dobro pa mozda ima i neke nostalgije. Scena, fotografija, sve mi deluje toplo i uverljivo.


 

Spoiler

Najvise mi smeta overall prica koja je pretendovala da dobaci daleko a na kraju mucak. Prva epizoda prosto trazi da se u finalu nekako razresi, decak samoubica je ostao u potpunom mraku, njegov drugar takodje nedorecen, roditelji decaka isto... ostali zlocini kroz koje prolaze su prosto nabacani da popune radnju, nigde neke jasne poveznice. U poslednjih nekoliko godina gledam sve iz skandinavije od krimi serija, oni to zaista dobro uvezuju da se prica preplice od pocetka do kraja koji je po pravilu veliko finale i razresenje svih prethodno postavljenih pitanja. Ovde sve lici na to i onda na kraju nemamo nista, bas bukvalno nista, pitanja ostaju otvorena - ali svi srecni i odjednom popravljeni, sve je odjednom lako, cak je i bivsi muz tuziteljice nabacio neku mladu gospoju za poslednje minute serije.

 

Steta, moglo je da bude mnogo bolje.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Jeste da daje utisak "zbrzanosti", ali meni izgleda kao da nije do scenarija nego da je u montaži došlo do "masakra" i da je dosta toga izbačeno nešto drugo ubačeno i tako...

A opet serija se u konkurenciji "iz regiona" dobro drži. Glavna glumica je odlična. Ima par finih sporednih uloga...

 

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...