Jump to content
IGNORED

Domaće serije i prepevi


Frank Pembleton

Recommended Posts

1 hour ago, Arkadija said:

Dobila sam recimo preporuku  i našla obe sezone online, pa se razmišljam da li da se upuštam.

Slobodno. Obe sezone. I bukvalno su svi glumci bolji od Gorana Bogdana. 😉

BTW, ja sam to gledao na nekom od striming servisa dal Netflixu ili HBO...

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Arkadija said:

Jel neko gledao Hrvatsko-Ukrajinsku seriju Šutnja? Jel valja? 

Prva sezona odlična, druga (meni) katastrofalna, ali nema puno epizoda pa svejedno vredi odgledati.

  • Hvala 1
Link to comment

Serija “Sablja”, politički triler koji se bavi ubistvom Zorana Đinđića, kao i događajima pre i posle 12. marta 2003. godine, konačno stiže na male ekrane.

 

Držeći se faktografije, ali uz umetničku slobodu, kreatori Vladimir Tagić i Goran Stanković (dvojac poznat TV publici po seriji „Jutro će promeniti sve“), potrudili su se da daju presek društveno-političke situacije u zemlji od devedesetih do dvehiljaditih godina i da dočaraju atmosferu neizvesnosti koja je vladala te 2003. godine u Srbiji.

 

U glavnim ulogama naći se se – Dragan Mićanović kao premijer Zoran Đinđić, Milica Gojković kao novinarka Danica Mandić, Ljubomir Bandović kao policajac Boris Rakić i Lazar Tasić u ulozi Uroša Ristića-Malog. Feđa Štukan igra policajca sa kojim Boris (Bandović) radi na slučaju ubistva premijera, a ulogu Daničine (Gojković) majke odigrala je Jasna Đuričić.

 

Marko Grabež tumači lik Čedomira Jovanovića, Bebu Popovića igra Marko Marković, Ružicu Đinđić Tihana Lazović, Dušana Mihajlovića Srđan Miletić, Zorana Živkovića Igor Borojević, Radeta Bulatovića igra Miodrag Krčmarik, Radeta Markovića Gojko Baletić, Jovicu Stanišića Izudin Bajrović, a Vojislava Koštunicu Predrag Bjelac.

 

U priči o ubistvu premijera i akciji “Sablja” neizostavni su i likovi Milorada Ulemeka-Legije (tumači ga Sergej Trifunović), Mileta Lukovića – Kuma (Miloš Timotijević), Dušana Spasojevića-Duće (Bojan Navojec), braće Simović (Marko Gizdavić i Nenad Heraković), Sretka Kalinića (Dino Bajrović), Zvezdana Jovanovića (Bojan Krivokapić), Dejana Milenkovića-Bagzija (Miloš Đurović), Ljubiše Buhe Čumeta (Ljubiša Miličić), Ljiljane Buhe (Anđelika Simić)…

 

Uz navedena imena, iz epizode u epizodu pojavljuju se brojni glumci iz Srbije i inostranstva – Jasmin Geljo, Zlatko Burić, Vahid Džanković, Dolya Gavanski, Bojan Žirović, Peđa Marjanović, Muhamed Hadžović, Marija Škaričić, Mirsad Tuka, Dejan Tončić, Dragana Varagić, Linda Rousseva…

 

Prvi zvanični trejler serije “Sablja” biće objavljen u petak, 9. februara, na YouTube kanalu RTS Prikazuje u 10 sati, a emitovanje kreće 24. februara, subotom i nedeljom na Prvom programu RTS.

 

  • -1 1
Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

meni je on u turneji legija 1/1

Ono pevanje Cecine pesme je ledilo krv u žilama. A da li je Arkan ili Legija manje je bitno. Niti mi znamo kakvi su oni bili u toj situaciji. Bar ja ne znam...

Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

meni je on u turneji legija 1/1

 

Tu je Arkan.

 

 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

meni je on u turneji legija 1/1

 

1 minute ago, Frank Pembleton said:

Ono pevanje Cecine pesme je ledilo krv u žilama. A da li je Arkan ili Legija manje je bitno. Niti mi znamo kakvi su oni bili u toj situaciji. Bar ja ne znam...

jeste. sergej je tu ulemek 100%.

ali mislim da je ideja bila da on igra Harkana, tako da je tu masio. doduse, nije ga ni poznavao kao cemu.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Boljeg za Legiju nisu mogli naci..

Ni goreg za Zorana..isto kao u Porodici..u cemu je fora da ulogu jednog od najenergicnijih politicara kod nas, ikad(mislili o Zoranu sta god, ebergican jeste bio), daju sve nekim mrtvim puvalima da ga igra?Trifunovic se i lozio ne Legiju, dok se nije transformisao i on u kvazilevicara..a Turneja, shitty film, Sergej kao Arkan i jeste jedini deo koji se pamti..

Edited by Misko
Link to comment

da to jeste lik harkana, i zbog kukavice i zbog faktografije

al mislim da je "inspiraciju" našao u društvu ulemeka

  • +1 1
Link to comment

Za Zorana bi najidealniji bio Dragan petrovic Pele, problem je sto je vec prestar, i  po godinama i fizicki, on je vec uveliko u godinama koje Zoran nije ni doziveo..

Link to comment
4 hours ago, Misko said:

Za Zorana bi najidealniji bio Dragan petrovic Pele, problem je sto je vec prestar, i  po godinama i fizicki, on je vec uveliko u godinama koje Zoran nije ni doziveo..

Ma kakav Pele...

  • +1 1
Link to comment

Micanovic fizicki vise lici na Djindjica. I sa mimikom. Ne znam kako ce odigrati, meni je on dobar glumac, ali je vizuelno pogodjen. Kao i Pedja Bjelac za ulogu Kostunice.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...