Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, Lena said:

U šestom i sedmom su bili na onlajn nastavi, a razred prepolovljen. To sad sve podivljalo :happy:

 

nije to bilo sastavljeno sa sobom ni pre toga. i nikoga nije bilo briga. pricha hudini pre par nedelja: zamisli, xy od petog razreda laje na geografiji. kako to mislish laje? lepo, pochne chas i on laje. i, jel se desi neshto? pa ne, ona njega (mada nije losh djak niti bilo shta slicno), tretira kao da je blesav i pusta ga da laje. shta bi bilo da ja pozelim da lajem na chasu, odmah bi doletela pp sluzba... to je tehnika vaspitanja dechaka kod kuce i u shkoli, gde ih se pushta bukvalno sve, sa opravdanjem - takvi su dechaci™ i tonom kao da je dechak dokumentovano ometen i nema smisla bilo shta preduzeti. onda u osmom razredu junak krene da preti nastavniku gubitkom posla, jer ne znam shta, da fizichki nasrce da brani svoje pravo da ne zna nishta ali ne dobije jedan i slichno. i onda, poshto vec ne mogu da dochekaju da im vide ledja a situacija eskalira po svim shavovima svaki dan, ovi popizde i krenu da lupaju po ocenama iz vladanja. shto je trebalo da se desi pre 4 godine, ali onda nije bilo vazno... roditelji ne mogu da reaguju, oni su u teshkom stanju i paralisani psihofizichki, jer matura i upis :lolol:

  • +1 3
Link to comment

Ajoj. Zaista ne mogu da zamislim sebe kako ne reagujem u takvoj situaciji.

 

Kod nas nije baš dotle eskaliralo. Mada mi je koleginica rekla da imaju devojčicu u četvrtom razredu koja eto tako krene da puže po podu i laje, mjauče, šta već radi :unsure: Ni ona nije loš đak, ne može se govoriti o nekoj ometenosti s te strane. Sad kad dođe u peti, gotova sam :isuse:

 

Nisam ti ja za ta odugovlačenja, mora da se reaguje odmah.

Moje odeljenje je osmi razred, a poslednju veliku frku smo imali u prvom polugodištu šestog. Sad zaista ne prave nikakve disciplinske probleme, ali ne uče ništa pod milim bogom :isuse:

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

zavisi i u kom kraju je shkola. ovo je bankarsko ajtijevska ekipa, prosharana biznisima. kod shljakera to nije bivalo da se laje na chasu, bivalo  je drugo, ali je i shkola osecala potrebu da neshto deluje, da se neshto reshi, ne uvek uspeshno ali je, da kazemo, izrazavana 1 namera. ovi, jok, samo da se dechica ne nasekiraju. mogu da se kladim da keve dishu razrednoj za vrat neprekidno, poshto je jadna vec poprimila jedan format smorene lignjice :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment

Da, ima veze i sa tim. Htedoh malopre da napišem da sam ja u provinciji i da je ovde ipak drugačije, pa zaboravih :isuse:

Daleko od toga da nema egzibicija raznih vrsta, ali kad čujem takva iskustva mi smo još i zlatni.

Link to comment

Kako buba kaže - to da se deca ne nasekiraju, to je prioritet, majke i oci helikopteri, na kraju se završava tako što traže da pp služba više "ne sme da se bavi njihovim detetom" (jel da)

 

Što se tiče reagovanja na vreme - mora da bude složan kolektiv oko toga, uvek neki hoće da se rešava uvremenjeno, ali će neko uvek i da koči. Onda dobiješ dete koje regredira u životinju kad mu se nešto na času ne dopada. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, jms_uk said:

Izvin’te na upadu: je li pp sluzba koju pominjete psiholog i pedagog?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Da, pedagoško-psihološka služba.

  • +1 2
Link to comment

Moraću i ja tako nešto s telefonima, baš nam kvare vajb, jer tipa bude odlična i živa diskusija i dovoljan je sekund da instagram ponudi nešto zabavnije i da se odluta i onda ide red opominjanja i "odloži telefon", "ali nisam mnja mnja" i tako to iritantno i distrakcije oduzmu vreme i rasparčaju tok. 

Edited by Taihoskopija
  • +1 1
Link to comment

Zašto u učionicama ne postoje ometači signala? Da li je iz nekog razloga zabranjeno, ili je prosto skupo, pa niko ne stavlja? Ako je skupo, to se da rešiti...

 

Mislim, ne znam, meni je besmisleno da deca smeju da koriste telefone tokom nastave...

  • +1 6
Link to comment

Pa vidiš to bi bilo ok, mada se u velikom broju škola kuburi sa drvenim stolicama i slavinama, to je baš viši nivo. 

 

Ne znam, ima više struja mišljenja, s jedne strane ne možeš ignorisati da je 2022. godina i da su nam telefoni produžetak organa i može biti vrlo korisno i inspirativo u nastavi, a sa druge se pokazuje u praksi da uglavnom ne služe da se gugla Zaharija Orfelin, nego se gleda na tik-toku kako klinac gađa kuće tortom. :violina:

 

edit:

 

@radisa

 

A i ometači signala bi ometali i moj net, pa ne bih mogla da upišem čas ili koristim prednosti interneta i postojanja u 2022. godini u nastavi? :/ Ili to može selektivno da se podesi? 

Edited by Taihoskopija
  • +1 1
Link to comment

Ja htela sama da kupim i stavim u svoju učionicu, ali onda je krenula korona pa smo mi išli iz učionice u učionicu, a deca bila u jednoj. Sad kad smo se vratili na kabinetsku nastavu bi moglo, dobro si me podsetio da pogledam koliko to košta. Mada, onda ne bismo mogli da koristimo elektronski dnevnik tokom časa, ali i to je rešivo.

 

Izvući bilo kakva sredstva od škole je gotovo nemoguća misija, već 15 godina za testove koristim svoj štampač i papir, a kamoli nešto drugo.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Taihoskopija said:

Pa vidiš to bi bilo ok, mada se u velikom broju škola kuburi sa drvenim stolicama i slavinama, to je baš viši nivo. 

 

Ne znam, ima više struja mišljenja, s jedne strane ne možeš ignorisati da je 2022. godina i da su nam telefoni produžetak organa i može biti vrlo korisno i inspirativo u nastavi, a sa druge se pokazuje u praksi da uglavnom ne služe da se gugla Zaharija Orfelin, nego se gleda na tik-toku kako klinac gađa kuće tortom. :violina:

 

edit:

 

@radisa

 

A i ometači signala bi ometali i moj net, pa ne bih mogla da upišem čas ili koristim prednosti interneta i postojanja u 2022. godini u nastavi? :/ Ili to može selektivno da se podesi? 

Pa ti si na WiFi, a deca su valjda na svojim 4G, 5G telefonima... Trebalo bi da može da se ometa 4G, 5G , a da WiFi radi ok...

  • Wub 1
Link to comment

Eh, stvarno misliš da se oni ne dokopaju šifre za WiFi :D

A tu je i AMRES mreža, školski wifi koji imaju pravo da koriste učenici i zaposleni.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...