Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

 

 

Nemam neku pozitivnu reakciju na to što Vučić daje milostinju od mojih para. Dajte mi platu koju sam zaradio. Da je plata u skladu sa zakonom nastavnici bi primali po 110.000 dinara. Ovako im svakog meseca neko ukrade 50.000 dinara – ističe Kokot.

 

 

Ali imenovanje ovih tri hiljade za gospođu i pet za gospodina bljuvotina

 ----> pomoć nagoni da povratiš sopstveni mozak. 

Edited by Taihoskopija
  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, Taihoskopija said:

 

 

Nemam neku pozitivnu reakciju na to što Vučić daje milostinju od mojih para. Dajte mi platu koju sam zaradio. Da je plata u skladu sa zakonom nastavnici bi primali po 110.000 dinara. Ovako im svakog meseca neko ukrade 50.000 dinara – ističe Kokot.

 

 

E o ovome sam pisala danas. Baš sam se osetila jadno s tom informacijom o pomoći - nemoj bre da mi pomažeš. Pomoć. :puke:

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Taihoskopija said:

Udeli mi on pOmOć da kupim zejtin, prašak, mleko u prahu i đačku salamu, šta

 

Ne znam ko se prima i kupuje na ove jadnosti i posle glasa za njega

  • +1 1
Link to comment

https://rs.n1info.com/vesti/zasto-se-svaki-peti-djak-oseca-tuzno-u-skoli-a-svaki-treci-ne-slusa-nastavnike/

 

disklejmer: nije objašnjen fenomen, ofc,  samo statistika. 

 

+

 

1 rofl

 

 

Pomoćnik ministra za srednje obrazovanje Miloš Blagojević ističe za RTS da je za rešavanje problema izostanaka ključno bilo uvođenje e-dnevnika.

Edited by Taihoskopija
Link to comment

Evo sad upravo sam napravila malu dramu na temu, i to pored zbornice u kujni. Svi da čuju :isuse:

Tetkice ljute jer ne dobijaju. I treba da budu ljute.

Ostalima je sve ok ovo, eto, kažu, prebaci nama na račun ako ti ne valja.

 

Edited by Svemir Zeka
  • Tužno 1
Link to comment

Укупна образовна слика Србије није за похвалу, што се јасно види и на свим међународним тестирањима наших ђака. Готово 30 одсто грађана има завршену основну школу или мање од тога, а факултетски је образовано тек 5,5 одсто грађана. Већина од 52,5 одсто има средњу школу. Процењује се да је 40 одсто ученика функционално неписмено, односно не разуме и не уме да репродукује прочитани текст, али је ипак у школама 41 одсто одличних ђакa 

 

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/505264/Mnogo-petica-a-malo-znanja

Link to comment

Podsetilo me na Njuznet od pre 10 godina...:happy:

Quote

BEOGRAD, 23. oktobar 2012, (Njuz) – Vlada Srbije proglasiće visokoškolskim ustanovama sve škole u Srbiji koje imaju više od jednog sprata, kako bi bio dostignut cilj da Srbija do 2020. godine broj fakultetski obrazovanih građana poveća šest puta, saznaje Njuz.

https://www.njuz.net/sve-skole-vise-od-jednog-sprata-bice-proglasene-visokoskolskim-ustanovama/

 

I tada smo imali isti problem, a sve je gore i gore.

Link to comment
22 minutes ago, Taihoskopija said:

 али је ипак у школама 41 одсто одличних ђакa 

 

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/505264/Mnogo-petica-a-malo-znanja

Odličan đak sad, pre 35 godina imao bi prosek oko 3.5...

 

Moja ćerka je skroz odlična, ali osim matematike, koju stvarno zna jako diobro, ostalo bi u moje™ vreme bilo iznmđu 3 i 4... AKo i toliko...

Link to comment
7 hours ago, Svemir Zeka said:

Evo sad upravo sam napravila malu dramu na temu, i to pored zbornice u kujni. Svi da čuju :isuse:

Tetkice ljute jer ne dobijaju. I treba da budu ljute.

Ostalima je sve ok ovo, eto, kažu, prebaci nama na račun ako ti ne valja.

 

Sram ih bilo da izostave pomocno osoblje. Propali su tokom korone od briskanja i dezinfikovanja, a nema koja nije imala kovid. 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...